
Areál lázní se skládal z několika (dnes chráněných) objektů: - Bývalá myslivna čp. 43 leží při ulici V lázních. Klasicistní objekt s nápisem VILA MARIA na východní fasádě dostal jméno podle manželky přírodovědce dr. Lva Uherka (1866–1890), byla to německy píšící spisovatelka Marie Ossip (+1910). Jejich hroby jsou u kostela sv. Jana Nepomuckého nad vsí. V domě koncem 19. století bydlel na letním bytě básník Jaroslav Vrchlický. - Nejstarším objektem souboru je pozdně barokní dům čp. 45 se soškou Panny Marie v průčelí. Pod domem a pod ulicí V lázních jsou sklepy (částečně klenuté a částečně vylámané ve skále). - Bývalý lázeňský hostinec čp. 42 tvoří komplex tří staveb z přelomu 18. a 19. stol. a dnes patří Pedagogické fakultě České zemědělské univerzity. - Klasicistní dům čp. 44 z roku 1840, pod nímž štolou protéká voda z pramene. - Dům čp. 4. je klasicistní stavba z roku 1879. Zajímavá je vstupní brána objektu. -… číst dále
První zmínka o obci Chuchle pochází z letopisu vyšehradského kanovníka a je zroku 1132. V první polovině 13. století patřila Malá i Velká Chuchle pražskému arcibiskupství, od nějž je získal Přemysl II. Otakar. Roku 1292 Václav II. věnoval Chuchle zbraslavskému klášteru, kterému patřily až do zrušení kláštera. V roce 1922 se stala Malá Chuchle součástí hlavního města.
Venkovský sládek František Smetana se životem musel těžce protloukat, několikrát musel začínat od začátku. Dvakrát ovdověl, měl 18 dětí, ale nic ho nezlomilo. Dnes ho připomíná jediná pamětní deska. Jeho přirozené nadání zdědil první syn, proslulý jako zakladatel české národní hudby
Jeden z příběhů, odehrávajících se v uličkách a náměstích Starého Města pražského, je věnován známému sochařskému dílu. Dívčí postava představující Vltavu tu sídlí přes 200 let
Návštěvnické centrum na Kvildě prezentuje život rysů a jelenů v jejich přirozeném prostředí. V blízkosti budovy centra se nachází dva výběhy - jeden pro rysy a druhý pro jeleny.
V malebné uličce Pod Koštofránkem stojí malý domek, kde můžete nahlédnout do domácnosti ševce Rumcajse v době, než se stal loupežníkem. Kromě ševcovské dílny můžete vidět také Mančinu bylinkovou zahrádku.
Obří sud Javorník je hotel a restaurace, zároveň také zajímavý tip na výlet. Najdete ho pár kilometrů od Liberce. V jeho blízkosti najdete sjezdovku, která je vhodná i pro začínající lyžaře.
Teplická zámecká zahrada je přírodní park, který byl založen již v 16. století. Nachází se v centru lázeňského města. Díky tomu se stal častým cílem procházek místních i lázeňských hostů.