
Astronomická věž se nachází v samém centru Starého Města, a proto je odtud velice hezký a zajímavý rozhled. Například kostel svatého Jiljí v Husově ulici nevypadá odnikud tak monumentálně, jako právě odtud. Bohužel není právě snadné se na ní dostat (drahý vstup).
Jezuité působili v místech dnešního Klementina již po roce 1558 ale jejich zásadní nástup přišel přičiněním Fridricha II. (bitvě na Bílé hoře). V té době vypudili z areálu dominikánya a sami se pustili do stavby obrovského komplexu budov. Klementinum je důkazem o nadvládě jezuitů v Čechách. Je to jejich největší stavba u nás (kvůli její výstavbě muselo být zničeno 32 domů, klášter, tři kostely,a dvě zahrady). Stavbu Klementina ukončil až v 18. století architekt František Maxmilián Kaňka, podle jehož projektu byla vystavěna zejména hvězdárenská věž (1721 - 23), později přestavěná (1748) architektem Anselmem Luragem.
Jeden z příběhů, odehrávajících se v uličkách a náměstích Starého Města pražského, je věnován známému sochařskému dílu. Dívčí postava představující Vltavu tu sídlí přes 200 let
Návštěvnické centrum na Kvildě prezentuje život rysů a jelenů v jejich přirozeném prostředí. V blízkosti budovy centra se nachází dva výběhy - jeden pro rysy a druhý pro jeleny.
V malebné uličce Pod Koštofránkem stojí malý domek, kde můžete nahlédnout do domácnosti ševce Rumcajse v době, než se stal loupežníkem. Kromě ševcovské dílny můžete vidět také Mančinu bylinkovou zahrádku.
Obří sud Javorník je hotel a restaurace, zároveň také zajímavý tip na výlet. Najdete ho pár kilometrů od Liberce. V jeho blízkosti najdete sjezdovku, která je vhodná i pro začínající lyžaře.
Teplická zámecká zahrada je přírodní park, který byl založen již v 16. století. Nachází se v centru lázeňského města. Díky tomu se stal častým cílem procházek místních i lázeňských hostů.
Za novoměstským farním kostelem svatého Štěpána býval hřbitov a na něm odedávna stála zvonice, protože kostelní věž zvony neunesla. Rozložitá, pozdně gotická zvonice tu stojí dosud a tam se to stalo