
Obecní dům v Praze na náměstí Republiky je jedinečným výtvorem pražské secese. Stavba v sobě pojí nejen architektonické, ale i výtvarné styly z přelomu 19. a 20. století. Česká secese je zde skloubena s prvky neobaroka, neorenesance i módních orientálních a západních prvků. Jako o ryze českém domě můžeme v případě Obecního domu mluvit dvojnásob. Na jeho výtvarné výzdobě se podíleli čeští velikáni jako Alfons Mucha, Mikoláš Aleš, Max Švabinský, František Ženíšek, Josef Mařatka, František Uprka, Ladislav Šaloun či J. V. Myslbek.
Historie známého pražského Obecního domu se začala psát v roce 1902, kdy bylo započato s demolicí starého areálu bývalého arcibiskupského semináře s kostelem sv. Vojtěcha v severním sousedství Prašné brány. Někdejší seminář vznikl na místě staré královské residence vystavěné již králem Václavem IV. A na jeho paměť pojmenované Králův dvůr. Parcela, na které Králův dvůr a pozdější seminář stával, se v době asanace centra Prahy stala velmi žádanou. Byla vybrána Měšťanskou besedou, aby na jejím místě vyrostl representativní a společenský dům královského města Prahy. V architektonické soutěži na podobu domu byly odměněny tři návrhy od architektů Balšánka, Dryáka a Pospíšila, avšak ani jeden z těchto návrhů nebyl ani ve 2. kole vybrán. Nakonec byl vybrán profesor A. Balšánek a O. Polívka, aby společně vytvořili návrh na podobu Obecního domu. Definitivní projekt byl schválen roku 1904 a již v roce 1905 se započalo se… číst dále
Jeden z příběhů, odehrávajících se v uličkách a náměstích Starého Města pražského, je věnován známému sochařskému dílu. Dívčí postava představující Vltavu tu sídlí přes 200 let
Návštěvnické centrum na Kvildě prezentuje život rysů a jelenů v jejich přirozeném prostředí. V blízkosti budovy centra se nachází dva výběhy - jeden pro rysy a druhý pro jeleny.
V malebné uličce Pod Koštofránkem stojí malý domek, kde můžete nahlédnout do domácnosti ševce Rumcajse v době, než se stal loupežníkem. Kromě ševcovské dílny můžete vidět také Mančinu bylinkovou zahrádku.
Obří sud Javorník je hotel a restaurace, zároveň také zajímavý tip na výlet. Najdete ho pár kilometrů od Liberce. V jeho blízkosti najdete sjezdovku, která je vhodná i pro začínající lyžaře.
Teplická zámecká zahrada je přírodní park, který byl založen již v 16. století. Nachází se v centru lázeňského města. Díky tomu se stal častým cílem procházek místních i lázeňských hostů.
Za novoměstským farním kostelem svatého Štěpána býval hřbitov a na něm odedávna stála zvonice, protože kostelní věž zvony neunesla. Rozložitá, pozdně gotická zvonice tu stojí dosud a tam se to stalo