Původní dřevěná, později kamenná tvrz byla v průběhu 17. stol přestavěna na zámek. Barokně upraven v pol. 18. stol. Po roce 1845 změněna podoba zámku pozdně klasicistními úpravami. Moderní účelové interiéry dostal zámek po polovině 20. století.
Hlavní obrázek místa
Zámek od parkoviště
© Pavel Lasztovicza, 05/2017
Město Slavičín se nachází v jihovýchodní části okresu Zlín, v oblasti Bílých Karpat. Na západě se rozkládá Luhačovské Zálesí s největšími moravskými lázněmi Luhačovicemi. Městem prochází silnice II/495 Uherský Brod - Brumov-Bylnice. Slavičín je dostupný autobusy z Luhačovic, Zlína, Valašských Klobouk a Uherského Hradiště. Železniční trať č. 341 Veselí nad Moravou - Vlárský průsmyk je dostupná z místní části Hrádku na Vlárské dráze.
Pavel Vítek, 15.4. 2007
historie

První historická zmínka o Slavičínsku pochází již z r. 1141, počátek Slavičína se však datuje k roku 1256, kdy je o něm první písemný odkaz. Zásluhu na kolonizaci okolního kraje měl olomoucký biskup Bruno. Za česko-uherských válek přešlo léno na pány z Podmanína a za nich se v roce 1485 poprvé připomíná kamenná tvrz, která však byla postavena na základech původní, ještě dřevěné, tvrze. Počátkem 16. století se držitelé panství střídali, až za Kateřiny Mindszentyové v letech 1583 – 1605 a pak za Palasthyů v letech 1607 – 1645 byly provedeny úpravy tvrze a tehdy již stavba byla označována jako zámek. Pozdně barokní úpravy, někdy okolo poloviny 18. století provedli Podstatští z Prusínovic. Po roce 1845 však tehdejší majitelé, páni z Lederer-Tattnernu, změnili podobu zámku pozdně klasicistními úpravami. Moderní interiéry k účelovému využití dostal zámek po polovině 20. století. Od roku 1912 do r. 1948 byl zámek ve…  číst dále

Pavel Vítek, 15.4. 2007

Zlínský kraj,  Zlín  (ZL), Slavičín

Místa v okolí

 kostel sv. Vojtěcha
 Vlachovice
 Vlachovice
 Pramen Aloiska
 Nový Světlov
 Augustiniánský dům
 Pramen Vincentka
 Pramen Amandka
 kaple sv. Alžběty
 Jurkovičův dům
 Lázeňské divadlo
 Pramen sv. Josefa
 kostel Svaté rodiny
 Pramen Ottovka
 kostel sv. Martina
 fara
 Lipina
 Újezd
 kostel sv. Mikuláše
 Luhačovice
 Engelsberg
 Brumov
 Brumov
 židovský hřbitov
 Starý Světlov
 Nezdenice
 Oberský vrch
 Janův hrad
 Rýsov
 Návojná
 Zuvačov
 Královec
 památník Ploština
 kostel sv. Vavřince
 Vizovice
 Velký Ořechov
 Bánov
 Trubiska
 Súča
 Lužkovice
 Čertovy skály
 Volenov
 Zlín
Základní informace místa
ID místa: 3675
Typ místa: zámek
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: nepřístupno
Uveřejněno: 15.4.2007
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Výlet za triobity do starého lomu Požáry v Praze - Řeporyjích

Cestování

Nevíte kam se vrtnout v sobotní nebo nedělní odpoledne? Prozkoumejte národní přírodní památku Požáry, která má ze stratigrafického hlediska světový význam. Vstup do areálu je volný.

Pláže na ostrově CRES, které jsou dostupné autem nebo pěšky

Cestování

Na Chorvatském ostrově CRES je bezpočet nádherných pláží. Některé jsou dostupné autem, některé jen lodí. Navštívili jsme ty které jsou dostupné autem z pevniny a zjistili jejich přednosti a nedostatky. Jako výchozí bod bylo pro nás město Cres.

Co se dělo v Irsku v době Vikingů od 9. až do 12. stol.

Historie

Současná irská literatura nabízí spoustu zajímavých úlomků z historie země v době Vikingů, tedy v 9. až 12. stol. Informace jsou ale často velmi nesourodé. Následující článek se proto pokouší dát dohromady souvislý příběh o událostech v Irsku z této doby.

Pohádkovému Jičínu předcházela jedna z největších katastrof 17. století

Hrady a zámky

Kdo by neznal hlavní město pohádek, Jičín! Město nacházející se v ráji, tedy v tom Českém ráji. Žil zde loupežník Rumcajs se svou rodinou. Tyto pohádkové postavičky milovaly celé generace nejen dětí a v městě Jičíně na ně narazíte téměř na každém kroku.

Pěšky po Hadriánově zdi na severu Anglie

Cestování

Velká čínská zeď je přece jen trochu daleko, zato ta anglická je o hodně blíž. Také je o 8642 km kratší, což je úleva. Takže můžeme vyrazit a klidně ji celou projít, když jsme si to takhle zkrátili.

Enclos paroissial - unikát z konce světa

Cestování

Bretaň, magická „Malá Británie“, opředená keltskými legendami, plná megalitických památek i úchvatných přírodních scenerií, toho má návštěvníkům opravdu hodně co nabídnout. Jeden pozoruhodný architektonický prvek – enclos paroissial (ohrazené farní areály) – však naleznete jen zde, v oblasti Finistère, tedy na konci světa.

reklama