Barokní lovecký zámeček postavil poč. 18. stol. Josef V. Fürstenberg na místě myslivny z r. 1572. V 19. stol. přestavěn do dnešní podoby. R. 1929 jej od Fürstenbergů koupil stát, poté sloužil jako sídlo lesní správy a rekreační a školicí středisko. Od r. 1991 v majetku Karla Schwarzenberga.
Hlavní obrázek místa
© Michal Elznic, 07/2008
Zámeček je jednopatrová obdélná budova s mansardovou střechou. Vstupní průčelí zdobí znak Fürstenbergů. Nedaleko zámku stojí hospodářské budovy, novobarokní kaple sv. Huberta (v l. 2006- 7 restaurována) z r. 1899 a tzv. Bavorský pavilon. Kolem nich se rozkládá krajinářský park. Kaple sv. Huberta byla postavena podle návrhu A.Pia. Nad jejím vchodem je štít s reliéfem sv. Huberta z pálené hlíny a sochami sv. Maxmiliána a sv. Josefa od E.Pendla.
Jihočeské dominium, Pavel Juřík,nakl.Libri,2008,Jaroslav Špiroch , 12.7. 2014
historie

Nedlouhá historie malého loveckého zámečku Dřevíč se začíná psát až počátkem 18. století, kdy jej nechává vystavět tehdejší majitel panství na Křivoklátě, kníže Josef Vilém Fürstenberg (1699–1762). Nechává jej zbudovat na místě bývalé myslivny, kterou zde pro lovecké účely zřídil v roce 1572 arcikníže Ferdinand. V době výstavby Josefem Vilémem Fürstenbergem však šlo o malý, barokní jednopatrový zámeček. V 19. století byl zámek rozšířen o jedno patro do podoby, jakou si uchoval dodnes. Panství rod Fürstenbergů držel až do roku 1929, kdy jej od něj kupuje stát. Po válce v něm vláda zřizuje sídlo lesní správy, později slouží jako rekreační a školicí středisko pro zaměstnance Zemědělského nákupního a výkupního podniku Praha. Po převratu v roce 1989 zámek náležel chvíli obci Sýkořice, v roce 1991 zámek zakoupil Karel Schwarzenberg, který jej spravuje dodnes.

Tomáš Hubáček, Rabasova galerie, 12.7. 2011

Středočeský kraj,  Rakovník  (RA), Sýkořice

Místa v okolí

 Vůznice
 Jenčov
 Nižbor
 Stradonice
 kostel sv. Mikuláše
 Hamousův statek
 Masarykův most
 kostel sv. Martina
 skanzen Cyrus
 kostel sv. Prokopa
 kostel sv. Tomáše
 kaple sv. Floriána
 Děd
 Leontýn
 Vysoký vrch
 Jivno
 rozhledna Máminka
 kostel sv. Petra
 Křivoklát
 Městská hora
 děkanství
 Králův Dvůr
 Beroun
 radnice
 Zajíčkův mlýn
 městské opevnění
 Lhotka
 Zkamenělec
 mariánský sloup
 socha Ježíše Krista
 Suchý mlýn
 Velká Buková
 rozhledna Veselov
 Popovice
 Propadený zámek
 Lány
 kaple sv. Blažeje
 palmový skleník
 Velká Dobrá
 Kyšice
 kostel sv. Ludmily
 Tetín
 Tetín
 kaple sv. Floriána
 Malá Dobrá
 Braškov
 Kotýz
 měšťanský dům
 Turyňský rybník
 muzeum Výtopna Zdice
 Sobín
 Unhošť
 lom Alkazar
 Loděnice
 socha sv. Václava
 kostel sv. Havla opata
 kostel sv. Lukáše
 měšťanský dům
 kaple sv. Barbory
 Solvayovy lomy
 kostel sv. Jiří
 Koněpruské jeskyně
 Chrustenická šachta
 Kožová hora
 sladovna
 Tmaň
 jeskyně Nad Kačákem
 Bubovické vodopády
 kaple sv. Mikuláše
 dub svatého Václava
 kostel sv. Václava
 kaple sv. Vojtěcha
 Červený Újezd
 fara
 kostel sv. Václava
 Velké Přítočno
 vodárenská věž
 Týřov
 Suchomasty
 Záhorsko
 parní motorový mlýn
 kaple sv. Isidora
 kostel sv. Mikuláše
 synagoga
 stará radnice
 Korno
 lom Malá Amerika
 Pavlov
 Točník
 vila Libochvíle
 dům U České koruny
 Středočeské divadlo
 Janoutova parfumerie
 kaple sv. Floriána
 Bacín
 Kladno
 větrný mlýn
 Okresní dům
 budova velkostatku
 arciděkanství
 mariánské sousoší
 synagoga
 radnice
 Žebrák
 pivovar
 Poldihaus
 Bachrova vila
 vápenné pece Kladno
 Budňanská skála
 kostel sv. Palmácia
 Karlštejn
 synagoga
 Liteň
 židovský hřbitov
 kaple
 Hřebeč
 kostel sv. Václava
 Svinaře
 Řebřík
 kaple sv. Prokopa
 Buštěhrad
 Muzeum Oty Pavla
Základní informace místa
ID místa: 10299
Typ místa: zámek
Podkategorie: lovecký
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: nepřístupno
Uveřejněno: 15.3.2012
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Začátek anglonormanské invaze do Irska v letech 1169-1170

Hrady a zámky

V předchozím článku „Co se dělo v Irsku v době Vikingů od 9. až do 12. stol.” jsme ukončili povídání událostmi v srpnu a září 1170, kdy doba Vikingů v Irsku náhle skončila. Nyní si nejprve obsah předchozího článku stručně shrneme. Poté se zaměříme na Anglonormanskou (Anglickou) invazi v letech 1169-1170, která dobu Vikingů v Irsku ukončila. Bude řeč o příčinách a průběhu invaze.

Výprava do irského pohoří Wicklow jižně od Dublinu

Cestování

Jižně od irského hlavního města Dublinu se rozkládá nejrozsáhlejší irské pohoří Wicklow, v češtině na internetu zmiňováno jako Viklovské hory. Stejnojmenné hrabství Wicklow má v Irsku přezdívku Irská zahrada. Pohoří je z Dublinu snadno přístupné, může nás proto zajímat jak se tam dostat a kam se vypravit.

Na skok k Panence do Skoků - díl třetí: jako Fénix?

Historie

Před hodným časem jsem vás zde provázel historií kdysi slavného mariánského poutního místa Skoky u Žlutic. Jeho osudy jsme opustili ve 30. letech 20. století, kdy se nad ním a nad celou zemí začaly stahovat černé mraky okupace a války. Ty paradoxně pro obec velké změny nepřinesly, o to víc ji však zasáhly události poválečné.

Vítejte v domě britských panovníků i víkendovém sídle královny Alžběty II., vítejte na hradě Windsor

Hrady a zámky

Víte, že Pražský hrad je největším obývaným hradním areálem světa? Ano, je tomu skutečně tak, a my Češi, můžeme být na symbol své státnosti právem hrdi. Naše kroky dnes ale povedou daleko za hranice Česka, až k objektu, jenž se v pomyslném žebříčku osídlených hradních gigantů usadil na místě druhém. Nachází 30 kilometrů od Londýna a za svou historii poskytl domov již 39 anglickým panovníkům. Řeč je o původní dřevěné pevnosti, pozdějším středověkém hradu a nynějším světově proslulém zámku nesoucím jméno Windsor.

Počátek února - svátek světla, ohně, naděje, očištění i nových začátků

Zajímavosti

Ani jsme se nenadáli a první měsíc roku 2022 je pryč. S přelomem ledna a února býval dříve spojován velmi důležitý pohanský svátek Imbolc (čti Imbolk), jenž je dnes pro mnohé lidi už pouze velkou neznámou. Býval to významný svátek světla, naděje, nového počátku a příslibu pokračování života. Staří Keltové a později i Slované jej slavívali za soumraku 1. února. A proč slavili počátek za soumraku? Pro tyto národy nebýval totiž počátkem dne východ Slunce, nýbrž jeho západ. I později, za dob křesťanství, se tento svátek tak úplně neztratil, ale přešel i do jejich tradic jako svátek Hromnice (2. února).

Lázeňské město Trenčianské Teplice a hrad Beckov

Reklamní sdělení

Trenčianské Teplice jsou velmi oblíbené lázně uprostřed lesů Strážovských vrchů a bývají nazývané „perlou Karpat.“ Jsou jedním z mála lázeňských měst, které si zachovala svůj původní lázeňský charakter. Zdejší lázně nedávno prošly důkladnou rekonstrukcí a na pěší zóně najdete nejenom historickou lázeňskou architekturu, ale taky moderní budovy. Chloubou lázeňského města je lázeňský dům Hammam a také krásný lázeňský park. Můžete také navštívit hrad Beckov, který stojí na vápencové skále nad řekou Váhem a městečkem Beckov. Hrad Beckov patřil v minulosti k nejluxusnějším šlechtickým cílům ve střední Evropě, a i když je dnes již zříceninou, působí skutečně majestátně.

Naposledy navštívené

reklama