
Dům je dvoupatrový s využitelným podkrovím. Centrem sboru je hlavní sál tvaru kruhové výseče se stolem ve středu kruhu a soustřednými řadami sedaček, pro shromažďování sboru a bohoslužby. Kapacita sálu je 170 míst. Při okraji sálu je prostor pro křty, kruchta a varhany. V jihozápadu přiléhá čtyřpokojový byt duchovního. Na severovýchodní straně jsou pak další prostory pro činnost sboru, vstupní hala, klubovna, šatna a zejména klubovna pro sborovou mládež. V podkroví se nachází vzduchotechnické zařízení a sklady. Dominantou sboru je 19 metrů vysoká věž, v níž je schodiště a vedle ní je výtah. Na věži jsou dva zvony, Marie a Marta. V domě se konají pravidelné nedělní bohoslužby Evangelické církve, biblické hodiny a hovory o víře. Kostel je vyzdoben 8 obrazy akademické malířky Jiřiny Adamcové. Sborový dům je bezbariérový. Kostel Milíče z Kroměříže patří k nejmladším českým kostelům.
Evangelickému sboru ze Spořilova sloužil od roku 1958 sborový dům na kraji Dolních Roztyl a Spořilova. Po výstavbě sídlišť v okolí však přestal kapacitně vyhovovat. Na jaře 1999 navrhlo Azylové centrum na Chodově, aby sborový dům byl postaven v jeho areálu. K záměru se kladně postavili i oficiální představitelé městské části Praha 11 a hlavního města Prahy. Základní kámen byl usazen 30. března 2003 a již v únoru začala výstavba. Hrubá stavba byla slavnostně ukončena 24. září 2003. Dokončovací práce pak probíhaly ještě v letech 2004 a 2005. Dům byl slavnostně otevřen 7. a 8. října 2006.
Jezerní slať se nachází mezi obcemi Kvilda a Horská Kvilda v nadmořské výšce 1058-1075 metrů nad mořem. Její součástí je i dřevěná vyhlídková věž a naučná stezka.
Nejznámější dominantou Mariánských Lázní je hlavní kolonáda. Nese jméno po ruském spisovateli Maximu Gorkém. Kousek od ní se nachází Kolonáda Karolinina a Rudolfova pramene. Dále je zde ještě Kolonáda Křížového pramene a Kolonád Ferdinandova pramene.
Venkovský sládek František Smetana se životem musel těžce protloukat, několikrát musel začínat od začátku. Dvakrát ovdověl, měl 18 dětí, ale nic ho nezlomilo. Dnes ho připomíná jediná pamětní deska. Jeho přirozené nadání zdědil první syn, proslulý jako zakladatel české národní hudby
Jeden z příběhů, odehrávajících se v uličkách a náměstích Starého Města pražského, je věnován známému sochařskému dílu. Dívčí postava představující Vltavu tu sídlí přes 200 let
Návštěvnické centrum na Kvildě prezentuje život rysů a jelenů v jejich přirozeném prostředí. V blízkosti budovy centra se nachází dva výběhy - jeden pro rysy a druhý pro jeleny.
V malebné uličce Pod Koštofránkem stojí malý domek, kde můžete nahlédnout do domácnosti ševce Rumcajse v době, než se stal loupežníkem. Kromě ševcovské dílny můžete vidět také Mančinu bylinkovou zahrádku.