
Fasáda je zdobena bohatým rejstříkem barokních architektonických článků ze štuku a kamene (vstupní portálky, většina okenních ostění). Sousoší sv. Huberta s jelenem je umístěna v nice mezi okna 1. patra. Z mansardové střechy vystupuje rozměrný vikýř se třemi kamennými bustami na štítu.
Pozemky v okolí ve středověku patřily pod jurisdikci kláštera augustiniánů u sv. Tomáše. Nejspíše po požáru roku 1541 došlo k nové parcelaci. Pravá část domu nejspíše stojí na místě uličky ke klášteru, která byla užívána zřejmě do roku 1636. Po roce 1723 barokní přestavba. Projekt je připisován Kiliánu Ignáci Dientzenhoferovi a socha Ferdinandu Maxmiliánu Brokofovi (1726) mj. proto, že oba v té době pracovali na přestavbě kláštera. Později došlo již jen k dílčím úpravám.
Venkovský sládek František Smetana se životem musel těžce protloukat, několikrát musel začínat od začátku. Dvakrát ovdověl, měl 18 dětí, ale nic ho nezlomilo. Dnes ho připomíná jediná pamětní deska. Jeho přirozené nadání zdědil první syn, proslulý jako zakladatel české národní hudby
Jeden z příběhů, odehrávajících se v uličkách a náměstích Starého Města pražského, je věnován známému sochařskému dílu. Dívčí postava představující Vltavu tu sídlí přes 200 let
Návštěvnické centrum na Kvildě prezentuje život rysů a jelenů v jejich přirozeném prostředí. V blízkosti budovy centra se nachází dva výběhy - jeden pro rysy a druhý pro jeleny.
V malebné uličce Pod Koštofránkem stojí malý domek, kde můžete nahlédnout do domácnosti ševce Rumcajse v době, než se stal loupežníkem. Kromě ševcovské dílny můžete vidět také Mančinu bylinkovou zahrádku.
Obří sud Javorník je hotel a restaurace, zároveň také zajímavý tip na výlet. Najdete ho pár kilometrů od Liberce. V jeho blízkosti najdete sjezdovku, která je vhodná i pro začínající lyžaře.
Teplická zámecká zahrada je přírodní park, který byl založen již v 16. století. Nachází se v centru lázeňského města. Díky tomu se stal častým cílem procházek místních i lázeňských hostů.