
Přes půdorysné nepravidelnosti v důsledku navázání na starší konstrukce je průčelí řešeno osově symetricky. Široký střední rizalit vrcholí trojúhelníkovým štítem, kombinovaným s atikou. Z bohaté štukové výzdoby vyniká portál s kamenným ostěním s vpřed vypnutou římsou. Bohatě zdobené interiéry vznikaly během úprav v 18. a 19. století. Zachovány jsou podstatné části stavebního vybavení (dveře, podlahy), zejména okna však byla vyměněna při poslední přestavbě.
Spolu s ostatními paláci na této straně nynější Valdštejnské ulice se rozkládá na pozemcích, které ve středověku patřily klášteru benediktinek u sv. Jiří na Hradě. Od 16. století byly pozemky parcelovány a rozprodávány. V 17. století proběhly dílčí úpravy. Podstatnou přestavbu však provedla až Marie Barbora Černínová z Chudenic, která palác koupila roku 1759. Za autora projektu bývá považován Ignác J. N. Palliardi, ale to není doloženo žádnými listinami. V úpravách pokračovala po roce 1801 Eleonora Vratislavová z Vrbna. Od roku 1886 byl palác v majetku Zdeňka Kolovrata Krakovského. Po roce 1920, kdy palác vykoupil stát, zde sídlilo předsednictvo vlády. Po roce 1945 tu sídlilo ministerstvo informací, po roce 1990 několik let i ministerstvo kultury. Po roce 2000 proběhla pro Senát značně předimenzovaná přestavba. Při hloubení podzemních garáží proběhl archeologický výzkum se zajímavými výsledky, jež do značné míry přehodnotily starší… číst dále
Nejznámější dominantou Mariánských Lázní je hlavní kolonáda. Nese jméno po ruském spisovateli Maximu Gorkém. Kousek od ní se nachází Kolonáda Karolinina a Rudolfova pramene. Dále je zde ještě Kolonáda Křížového pramene a Kolonád Ferdinandova pramene.
Venkovský sládek František Smetana se životem musel těžce protloukat, několikrát musel začínat od začátku. Dvakrát ovdověl, měl 18 dětí, ale nic ho nezlomilo. Dnes ho připomíná jediná pamětní deska. Jeho přirozené nadání zdědil první syn, proslulý jako zakladatel české národní hudby
Jeden z příběhů, odehrávajících se v uličkách a náměstích Starého Města pražského, je věnován známému sochařskému dílu. Dívčí postava představující Vltavu tu sídlí přes 200 let
Návštěvnické centrum na Kvildě prezentuje život rysů a jelenů v jejich přirozeném prostředí. V blízkosti budovy centra se nachází dva výběhy - jeden pro rysy a druhý pro jeleny.
V malebné uličce Pod Koštofránkem stojí malý domek, kde můžete nahlédnout do domácnosti ševce Rumcajse v době, než se stal loupežníkem. Kromě ševcovské dílny můžete vidět také Mančinu bylinkovou zahrádku.
Obří sud Javorník je hotel a restaurace, zároveň také zajímavý tip na výlet. Najdete ho pár kilometrů od Liberce. V jeho blízkosti najdete sjezdovku, která je vhodná i pro začínající lyžaře.