
Palác Golz-Kinských ve východní frontě pražského Staroměstského náměstí je významnou rokokovou kulturní památkou hlavního města Prahy. Současný objekt vznikl přestavbou tří starších objektů ve 2. polovině 18. století. Pojmenován je po dvou hlavních držitelských rodech. Od roku 1949 je objekt sídlem Národní galerie, která v paláci presentuje své expozice.
Čtyřkřídlý palác Kinských je tvořen hlavní rokokovou budovou ve východní frontě Staroměstského náměstí, levého křídla, příčného křídla, budovy při Týnské ulici a bočních křídel. Zadní budova do Týnské ulice pochází z roku 1838, stejně jako pozdně klasicistní úpravy fasád.
Na místě současného rokokového paláce stávaly původně tři samostatné objekty s raně středověkými základy. Dům nejblíže známého domu U kamenného zvonu je písemně zmiňován již v roce 1363. Bylo však prokázáno, že zde stával již románský objekt z 12. století. Jeho přízemí z kvádříkového zdiva se zachovalo ve sklepení paláce. Severní část paláce má základ ve druhé třetině 13. století, což dokazuje původní kamenné přízemí v dnešních sklepech, včetně raně gotické křížové klenby. Oba objekty byly spojeny v roce 1508 za Albrechta z Kolovrat. Někdy po r. 1560 za Trčků z Lípy a později za Příchovských z Hodějova byl objekt renesančně přestavován. Nejpozději v roce 1750 se severní část objektu stala majetkem Jan Arnošt hraběte z Golzu. Ten před rokem 1755 přikoupil i část jižní a obě definitivně spojil do jednoho stavebního celku. Tento jednotný celek byl v letech 1755 – 66 přestavěn architektem Anselmem Luragem… číst dále
Nově otevřená stálá expozice krajiny v českém umění ukazuje vývoj, kterým české krajinářství za poslední staletí prošlo. Od barokní krajinomalby přes její podoby ovlivněné uměleckými směry 19. a 20. století až po její současné vyznění. Představuje nejdůležitější krajináře (vybrané i menším autorským souborem) a poukazuje na specifičnost některých aspektů krajinomalby (veduta, krajina se sociálním aspektem, krajina fantaskní atp.). Expozici doplňuje soubor fotografií 19. a 20. století a grafický kabinet, ve kterém bude postupně představováno pojetí krajiny v kresbě a grafice od 18. století do dnešní doby.
Pokud hledáte kam a jak bezpečně ukládat své rodinné soubory jako jsou fotky, videa, programy, hudba nebo jiná data a nechcete využívat veřejné cloudové služby, je čas se poohlédnout po jiném elegantním řešení.
Když se rozhodnete pro stavbu nového domu je toho na řešení opravdu hodně. Aby se na něco nezapomnělo v průběhu elektroinstalačních prací, přináším Vám pěkně pohromadě pár praktických rad a tipů.
Architektura je vizuální umění, což znamená, že její úspěch závisí na tom, jak vypadá. Ošklivá budova nepřitáhne tolik návštěvníků a nedokáže nalákat potenciální nájemce nebo kupce. Ve fotografii je osvětlení nejdůležitějším prvkem, který rozhoduje o úspěšném záběru. Osvětlení může vaše fotografie architektury ovlivnit nebo zničit, a proto vám přinášíme tyto nejlepší tipy, jak své snímky vylepšit. Fotografování architektury s sebou přináší své vlastní výzvy, ale výsledky mohou být neuvěřitelně obohacující, jakmile si je osvojit. Nejde jen o správné úhly; existuje několik triků, díky kterým budou vaše snímky vynikat nad ostatními. Zde je několik nejlepších tipů, jak můžete zlepšit své fotografování architektury:
Již jednou se stalo, že banku, pro kterou jsem se svobodně a s nadšením rozhodl a kterou jsem mnoho let využíval spolkla jiná banka. A to se pak děly věci, které negativním způsobem ovlivnily můj život na několik roků.
Slova, která fascinují svým netradičním, trochu rozplizlým zněním. Kromě zvukomalby nemají některé z nich spolu nic moc společného. Tak se nyní podrobněji podíváme na každé z nich.
Albena je dnes lázeňsko-turistický komplex, který ožívá především během letních měsíců. Tento chráněný monument socialismu se nalézá asi 20km od města Varna v Bulharském letovisku.