
Nejvíce pozůstatků z mostu v novodobé historii bylo asi vidět letech 1784 a 1941 - v obou případech byl protržen jez a nízká hladina odhalila 12 pahýlů z pilířů mostu. Jeden z nich byl roku 1965 rozbit za účelem prohloubení plavební dráhy.
Ještě před Juditiným kamenným mostem tu býval prý most starší, dřevěný, o němž je zmínka již z r. 935, kdy bylo převáženo tělo knížete Václava ze Staré Boleslavi do Prahy. Tento most byl také, jak jinak, zničen povodní kolem roku 1157 První celokamenný most u nás (nepočítaje v to hradní most do knížecího paláce na Vyšehradě) byl vybudován až v druhé polovině 12.st. - šlo o tzv. Juditin most, zvaný po manželce krále Vladislava II. jež údajně dala ke stavbě mostu popud. Juditin most, budovaný snad podle vzoru staršího mostu v Řezně (1135-46) byl zbudován kolem roku 1167, údajně za pouhé tři roky. Byl dlouhý 514m, široký 6.8m, měl údajně 28 půlkruhových oblouků o světlostech 7.5-20m (most v Řezně má světlost oblouků 10.2-16.5m). Šířka pilířů se pohybovala od 7 do 11m. Most byl postaven s vnějším pláštěm z opracovaných kvádrů spojených maltou a železnými svorkami a litým zdivem z lomového kamene uvnitř. Povrch vozovky… číst dále
Jezerní slať se nachází mezi obcemi Kvilda a Horská Kvilda v nadmořské výšce 1058-1075 metrů nad mořem. Její součástí je i dřevěná vyhlídková věž a naučná stezka.
Nejznámější dominantou Mariánských Lázní je hlavní kolonáda. Nese jméno po ruském spisovateli Maximu Gorkém. Kousek od ní se nachází Kolonáda Karolinina a Rudolfova pramene. Dále je zde ještě Kolonáda Křížového pramene a Kolonád Ferdinandova pramene.
Venkovský sládek František Smetana se životem musel těžce protloukat, několikrát musel začínat od začátku. Dvakrát ovdověl, měl 18 dětí, ale nic ho nezlomilo. Dnes ho připomíná jediná pamětní deska. Jeho přirozené nadání zdědil první syn, proslulý jako zakladatel české národní hudby
Jeden z příběhů, odehrávajících se v uličkách a náměstích Starého Města pražského, je věnován známému sochařskému dílu. Dívčí postava představující Vltavu tu sídlí přes 200 let
Návštěvnické centrum na Kvildě prezentuje život rysů a jelenů v jejich přirozeném prostředí. V blízkosti budovy centra se nachází dva výběhy - jeden pro rysy a druhý pro jeleny.
V malebné uličce Pod Koštofránkem stojí malý domek, kde můžete nahlédnout do domácnosti ševce Rumcajse v době, než se stal loupežníkem. Kromě ševcovské dílny můžete vidět také Mančinu bylinkovou zahrádku.