
Dům má mimořádně složitou dispozici, svědčící o zachování starších konstrukcí gotických a renesančních. Sjednocené průčelí o pestré minulosti svědčí především svými půdorysnými nepravidelnostmi. Horizontálně disponované průčelí vrcholí trojúhelníkovým štítem. Členění okenních šambrán a parapetů svědčí o původu v raném klasicismu. Na palác navazuje hodnotná terasová zahrada, stoupající až k tarasní zdi zahrad Pražského hradu. Součástí jejího parteru je vynikající arkádová sala terrena s dynamicky vypnutou střední částí průčelí a malebnou nástavbou s členitými střechami. Protějškem saly terreny je na severovýchodní straně zahradního parteru dvouramenné schodiště, v jehož ose je podesta s nikou se sochou Herkula. Interiér saly terreny je zdoben štukovými napodobeninami zřícenin a freskovou výmalbou s antickými ruinami.
Archeologický výzkum v místech zahrady při její rekonstrukci kolem roku 1990 prokázal výskyt řady výrobních zařízení s pecemi (stavební materiály, kovy). Linie průčelí zřejmě souvisí trasováním přibližně vrstevnicových ulic, které se po úbočí a úpatí hradního svahu rozbíhaly severovýchodním směrem od Pětikostelního náměstí. Po založené Malé Strany byla zřízena brána v hradbě mimo nynější Valdštejnskou ulici (ve východní zdi zadní části Pálffyovského paláce). V místech Ledebourského paláce zřejmě stálo asi 5 středověkých domů (šestý byl asi v místech uličky při jihozápadní straně paláce). Ty byly hlavně v souvislosti s postupným skupováním parcel slučovány v 16. století, hlavně po roce 1541, kdy spolu s Hradem a velkou částí Malé Strany i tato část zástavby vyhořela. Nejvýraznější budovou byl výrazný palác v pravé polovině nynější parcely, z něhož se zachoval mramorový portál vjezdu (s datací 1588). Konečné sloučení… číst dále
Venkovský sládek František Smetana se životem musel těžce protloukat, několikrát musel začínat od začátku. Dvakrát ovdověl, měl 18 dětí, ale nic ho nezlomilo. Dnes ho připomíná jediná pamětní deska. Jeho přirozené nadání zdědil první syn, proslulý jako zakladatel české národní hudby
Jeden z příběhů, odehrávajících se v uličkách a náměstích Starého Města pražského, je věnován známému sochařskému dílu. Dívčí postava představující Vltavu tu sídlí přes 200 let
Návštěvnické centrum na Kvildě prezentuje život rysů a jelenů v jejich přirozeném prostředí. V blízkosti budovy centra se nachází dva výběhy - jeden pro rysy a druhý pro jeleny.
V malebné uličce Pod Koštofránkem stojí malý domek, kde můžete nahlédnout do domácnosti ševce Rumcajse v době, než se stal loupežníkem. Kromě ševcovské dílny můžete vidět také Mančinu bylinkovou zahrádku.
Obří sud Javorník je hotel a restaurace, zároveň také zajímavý tip na výlet. Najdete ho pár kilometrů od Liberce. V jeho blízkosti najdete sjezdovku, která je vhodná i pro začínající lyžaře.
Teplická zámecká zahrada je přírodní park, který byl založen již v 16. století. Nachází se v centru lázeňského města. Díky tomu se stal častým cílem procházek místních i lázeňských hostů.