
Kostel sv. Víta je raně barokní stavba bez věže. Jde o jednolodní obdélnou stavbu s valenými klenbami. Po obou stranách oratoře je umístěn užší obdélný presbytář. Východní průčelí bylo vybudováno v letech 1732–1736. Je členěno pilastry. Nad segmentovým štítem obdélníkového portálu je umístěno obdélníkové okno ukončené segmentem. V nikách průčelí jsou umístěny tři pískovcové sochy, které pocházejí patrně z dílny Matyáše Bernarda Brauna. Jedná se o sochy sv. Ignáce, sv. Františka Xaverského a sv. Václava. Boční fasády jsou členěny pilastry a obdélníkovými, půlkruhově ukončenými okny. Na střeše nad presbytářem je umístěn sanktusník. Zařízení kostela je převážně z druhé poloviny 18. stol. Na zadní stěně presbytáře je iluzivní oltář se dvěma zachovanými obrazy sv. Víta a sv. Václava od J. J. Heinsche z doby kolem roku 1683. V interiéru kostela se nacházejí i iluzivní malby od J. Kramolína z roku 1768. Čtyři boční… číst dále
První písemná zmínka o vsi pochází z roku 1301. Historie farního kostela sv. Víta v Tuchoměřicích je spjata s působením jezuitské staroměstské koleje. V roce 1623 zakoupili staroměstští jezuité panství Tuchoměřice se zámkem, přestavěným v průběhu 16. století z gotické tvrze na renesanční šlechtické sídlo. Na místě gotické tvrze a starého kostela sv. Víta byla vybudována jezuitská rezidence podle plánů stavitele Orsiho. Římskokatolická farnost Středokluky byla v roce 2007 svěřena komunitě Chemin Neuf (Nová cesta) a v roce 2009 pak sloučena s farností Tuchoměřice.
Venkovský sládek František Smetana se životem musel těžce protloukat, několikrát musel začínat od začátku. Dvakrát ovdověl, měl 18 dětí, ale nic ho nezlomilo. Dnes ho připomíná jediná pamětní deska. Jeho přirozené nadání zdědil první syn, proslulý jako zakladatel české národní hudby
Jeden z příběhů, odehrávajících se v uličkách a náměstích Starého Města pražského, je věnován známému sochařskému dílu. Dívčí postava představující Vltavu tu sídlí přes 200 let
Návštěvnické centrum na Kvildě prezentuje život rysů a jelenů v jejich přirozeném prostředí. V blízkosti budovy centra se nachází dva výběhy - jeden pro rysy a druhý pro jeleny.
V malebné uličce Pod Koštofránkem stojí malý domek, kde můžete nahlédnout do domácnosti ševce Rumcajse v době, než se stal loupežníkem. Kromě ševcovské dílny můžete vidět také Mančinu bylinkovou zahrádku.
Obří sud Javorník je hotel a restaurace, zároveň také zajímavý tip na výlet. Najdete ho pár kilometrů od Liberce. V jeho blízkosti najdete sjezdovku, která je vhodná i pro začínající lyžaře.
Teplická zámecká zahrada je přírodní park, který byl založen již v 16. století. Nachází se v centru lázeňského města. Díky tomu se stal častým cílem procházek místních i lázeňských hostů.