
Nevelká osada Drasty, která je v současnosti místní částí města Klecany, je prvně zmiňována r. 1305 zřejmě jako majetek Mladoty z Drastů. Místní tvrz je prvně zmíněna r. 1385, kdy panovník zápisem v zemských deskách vydal souhlas, aby královský lovčí Ctibor Tlama mohl prodat vesnici a tvrz Drasty pražskému měšťanu mistru Janovi. Ze zápisu není jasné, kdy tvrz vznikla ani jak vypadala. Skutečnost, že zúčastněné osoby pocházely z nižší vrstvy dvořanů, nasvědčuje tomu, že nebyla nijak honosná. V r. 1437 koupil tvrz Jošt z Kačice, který však zemřel bez dědiců a jeho majetek připadl jako odúmrť panovníkovi. Od něj jej získal Jan mladší z Hodějova, ale r. 1457 tvrz koupil Oldřich Chmelický z Chmelic. Když se stal r. 1482 jeho nástupcem Jiří Chmelický, je to poslední zmínka o existenci tvrze. Nezachovala se žádná zpráva o vzhledu a poloze tvrze. Lze však předpokládat, že byla součástí hospodářského dvora, na jehož místě dnes… číst dále
Jezerní slať se nachází mezi obcemi Kvilda a Horská Kvilda v nadmořské výšce 1058-1075 metrů nad mořem. Její součástí je i dřevěná vyhlídková věž a naučná stezka.
Nejznámější dominantou Mariánských Lázní je hlavní kolonáda. Nese jméno po ruském spisovateli Maximu Gorkém. Kousek od ní se nachází Kolonáda Karolinina a Rudolfova pramene. Dále je zde ještě Kolonáda Křížového pramene a Kolonád Ferdinandova pramene.
Venkovský sládek František Smetana se životem musel těžce protloukat, několikrát musel začínat od začátku. Dvakrát ovdověl, měl 18 dětí, ale nic ho nezlomilo. Dnes ho připomíná jediná pamětní deska. Jeho přirozené nadání zdědil první syn, proslulý jako zakladatel české národní hudby
Jeden z příběhů, odehrávajících se v uličkách a náměstích Starého Města pražského, je věnován známému sochařskému dílu. Dívčí postava představující Vltavu tu sídlí přes 200 let
Návštěvnické centrum na Kvildě prezentuje život rysů a jelenů v jejich přirozeném prostředí. V blízkosti budovy centra se nachází dva výběhy - jeden pro rysy a druhý pro jeleny.
V malebné uličce Pod Koštofránkem stojí malý domek, kde můžete nahlédnout do domácnosti ševce Rumcajse v době, než se stal loupežníkem. Kromě ševcovské dílny můžete vidět také Mančinu bylinkovou zahrádku.