Zatopený bývalý kamenolom, ve kterém se do r. 1998 těžil kámen. Od r. 2003 je v pronájmu Marine klubu Domažlice, místo bylo postupně upraveno (potápěčská základna). Od r. 2004 se zde každoročně koná Mezinárodní sochařské sympozium. R. 2011 byla instalována do hloubky 8 m podvodní pozorovatelna.
Hlavní obrázek místa
Lomeček
© Zdeněk Zrůst 05/2012
Zatopený bývalý kamenolom s průzračnou vodou o velikosti cca 200x40 m (max. hloubka 9 m). Pod hladinou je umístěna největší podvodní kabina v ČR, pozorovatelna OSAC–SPČR (Optimist Sub Aqua Club, Svaz průmyslu a dopravy ČR), která umožňuje pozorování života pod vodou "suchou nohou". Lokalita s celoročně dobrou viditelností je vhodná pro potápěče – začátečníky i ty zkušené – kteří mají v místě základní servis (půjčovna výstroje, plnění lahví atp.). Pod vodou je také vrak lodi, umělá jeskyně, podvodní plošina. V místě je velká zastřešená terasa (kapacita 200 osob), možnost občerstvení (domácí kuchyně), v zimě je k dispozici vytápěná klubovna. Do areálu je zákaz vstupu psů.
http://www.lomecek.cz, 24.4. 2012
turistické

Od r. 2004 se každoročně v Lomečku koná Mezinárodní sochařské sympozium s učastníky nejen z ČR, ale i ze zahraničí (FR, IT, JAP, BEL, UK, US, GER), a díla vytvořená během desetidenního sympozia natrvalo zdobí zdejší areál. Sbírka cca 20 monumentálních soch se každý rok rozšiřuje. Sympozium je oblíbenou společenskou akcí, kterou doprovází bohatý večerní hudební program. V místě se také konají koncerty s příjemnou klubovou atmosférou, před nepřízní počasí chráněných útulnou velkou terasou. Vzhledem k atraktivnosti prostředí je Lomeček stále častěji vyhledáván k pořádání soukromých i firemních akcí, workshopů, prezentací atp.

http://www.lomecek.cz, 24.4. 2012

historie

Zatopený bývalý kamenolom, ve kterém se do roku 1998 těžil kámen. Od roku 2003 je Lomeček (dříve znám také pod názvem Maledivy) v pronájmu Marine klubu Domažlice a postupně byl upraven jako potápěčská základna. Od r. 2004 se zde koná Mezinárodní sochařské sympozium. Dne 25. 9. 2011 byla instalována podvodní pozorovatelna, která umožňuje pozorování života pod vodou v hloubce 8 m.

http://www.lomecek.cz, 24.4. 2012

Komentáře

Plzeňský kraj,  Domažlice  (DO), Starý Klíčov

Místa v okolí

 kostel sv. Vavřince
 gloriet Klobouk
 kostel sv. Jiří
 fara
 Kout na Šumavě
 venkovská usedlost
 Tuhošť
 Kubíčkova skála
 kaple sv. Václava
 Rýzmberk
 synagoga
 kostel sv. Anny
 kostel sv. Mikuláše
 Chodský hrad
 Domažlická věž
 Kdyně
 Příkopy
 akvadukt u Hadrovce
 Nový Herštejn
 Koráb
 Trhanov
 Nahošice
 Ždánov
 Netřeby
 Lštění
 Úsilov
 Výhledy
 Ruchomperk
 kostel sv. Martina
 Stará pošta
 Čerchovské hvozdy
 židovský hřbitov
 Blížejov
 Kanice
 Přívozec
 Dobrá Voda
 Kurzova věž
 Chotiměř
 Květkovice
 Šibeniční vrch
 Pušperk
 Markéta
 Osvračín
 Chocomyšl
 Osvračín
 kostel sv. Apolináře
 Běhařov
 U Žižků
 Lázeň
 rozhledna Bolfánek
 Zichov
 Bystřice nad Úhlavou
 synagoga
 kostel sv. Mikuláše
 Poběžovice
 Pajrek
 židovský hřbitov
 židovský hřbitov
 kostel sv. Mikuláše
 synagoga
 Dešenice
Kontaktní informace
Lomeček
344 01 Starý Klíčov
Česká Republika
Tel: +420 608 828 007
http://www.lomecek.cz
zdenek@lomecek.cz
Základní informace místa
ID místa: 10800
Typ místa: technická památka
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: v návštěvních hodinách
Uveřejněno: 2.5.2012
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Návštěvnické centrum Kvilda, výběh rysů a jelenů

Zajímavosti

Návštěvnické centrum na Kvildě prezentuje život rysů a jelenů v jejich přirozeném prostředí. V blízkosti budovy centra se nachází dva výběhy - jeden pro rysy a druhý pro jeleny.

Rumcajsova ševcovna v pohádkovém městě Jičíně

Zajímavosti

V malebné uličce Pod Koštofránkem stojí malý domek, kde můžete nahlédnout do domácnosti ševce Rumcajse v době, než se stal loupežníkem. Kromě ševcovské dílny můžete vidět také Mančinu bylinkovou zahrádku.

Obří sud Javorník - po jeho návštěvě určitě nebudete mít hlad

Zajímavosti

Obří sud Javorník je hotel a restaurace, zároveň také zajímavý tip na výlet. Najdete ho pár kilometrů od Liberce. V jeho blízkosti najdete sjezdovku, která je vhodná i pro začínající lyžaře.

Zámecká zahrada v Teplicích se zajímavými stavbami

Zajímavosti

Teplická zámecká zahrada je přírodní park, který byl založen již v 16. století. Nachází se v centru lázeňského města. Díky tomu se stal častým cílem procházek místních i lázeňských hostů.

Staropražská pověst o kovolijci Lochmarovi a jeho zvonu

Historie

Za novoměstským farním kostelem svatého Štěpána býval hřbitov a na něm odedávna stála zvonice, protože kostelní věž zvony neunesla. Rozložitá, pozdně gotická zvonice tu stojí dosud a tam se to stalo

Spící panna nabídne výhled do Máchova kraje

Zajímavosti

Vrchol Lysá skála, který je označován jako Spící panna se nachází na Českolipsku zhruba 1,5 kilometru od obce s názvem Provodín. Je z ní výhled na část Máchova kraje.

Naposledy navštívené

reklama