
Není známa původní podoba služské tvrze. Později prošla mnoha úpravami a sloužila až do počátku 17. století. Po připojení k Ctěnicím rezidenční funkce tvrze zanikla. Poté byla tvrz využívána především ke správním a hospodářským účelům. Roku 1780 nechali tehdejší majitelé budovu bývalé tvrze zčásti zbořit a zbylé konstrukce použili při výstavbě nové vrchnostenské sýpky. Podsklepená obdélná budova měla nad přízemím ještě patro a pod střechou navíc půdní polopatro. Z původní stavby gotické tvrze se v ní dochovaly zbytky dvojúrovňového suterénu. Ze střední místnosti vedlo schodiště do dolního sklepa tvořeného jednou obdélnou místností vytesanou z větší části do skály. Zbytky tvrze, které přežívaly v barokní sýpce, stávaly ve Sluhách až do konce osmdesátých let 20. století. Později bylo torzo zpustlého objektu zbaveno nadzemního zdiva. Počátku devadesátých let 20. století se dožily pouze části obvodových zdí. Před rokem 1995 však byly také… číst dále
První písemná zmínka o obci pochází z roku 1238. Historie obce však bude asi starší, protože již možná od let 979–999 zde stál kostel sv. Vojtěcha. Tvrz v obci Sluhy je poprvé doložena v deskovém zápisu z roku 1390. O osudech tvrze není mnoho dokladů. Až po r. 1458 jsou tu dosvědčeni rytíři Služští z Chlumu a po r. 1495 Myškové ze Žlunic. Pak se střídali majitelé, jak z řad šlechty, tak i měšťanstva. Po bitvě na Bílé hoře poslední majitel uprchl do zahraničí a majetek mu byl zkonfiskován a Sluhy dostali klementinští jezuité. Tvrz byla v průběhu třicetileté války poničena Švédy. Majitelem tvrze se stal šlechtický rod Losy z Losintálu a připojil Sluhy ke cynickému panství. V roce 1658 se uvádí, že byla služská tvrz v rozvalinách.
Pokud hledáte kam a jak bezpečně ukládat své rodinné soubory jako jsou fotky, videa, programy, hudba nebo jiná data a nechcete využívat veřejné cloudové služby, je čas se poohlédnout po jiném elegantním řešení.
Když se rozhodnete pro stavbu nového domu je toho na řešení opravdu hodně. Aby se na něco nezapomnělo v průběhu elektroinstalačních prací, přináším Vám pěkně pohromadě pár praktických rad a tipů.
Architektura je vizuální umění, což znamená, že její úspěch závisí na tom, jak vypadá. Ošklivá budova nepřitáhne tolik návštěvníků a nedokáže nalákat potenciální nájemce nebo kupce. Ve fotografii je osvětlení nejdůležitějším prvkem, který rozhoduje o úspěšném záběru. Osvětlení může vaše fotografie architektury ovlivnit nebo zničit, a proto vám přinášíme tyto nejlepší tipy, jak své snímky vylepšit. Fotografování architektury s sebou přináší své vlastní výzvy, ale výsledky mohou být neuvěřitelně obohacující, jakmile si je osvojit. Nejde jen o správné úhly; existuje několik triků, díky kterým budou vaše snímky vynikat nad ostatními. Zde je několik nejlepších tipů, jak můžete zlepšit své fotografování architektury:
Již jednou se stalo, že banku, pro kterou jsem se svobodně a s nadšením rozhodl a kterou jsem mnoho let využíval spolkla jiná banka. A to se pak děly věci, které negativním způsobem ovlivnily můj život na několik roků.
Slova, která fascinují svým netradičním, trochu rozplizlým zněním. Kromě zvukomalby nemají některé z nich spolu nic moc společného. Tak se nyní podrobněji podíváme na každé z nich.
Albena je dnes lázeňsko-turistický komplex, který ožívá především během letních měsíců. Tento chráněný monument socialismu se nalézá asi 20km od města Varna v Bulharském letovisku.