
Jednolodní, orientovaný kostel s odsazeným presbytářem a věží v severním koutě mezi ním a lodí. Loď i presbytář mají opěráky a hrotitá okna. Jižní i západní portál lodi jsou novogoticky upraveny. Ohradní zeď bývalého hřbitova, který kostel obklopuje, vytváří vůči okolnímu terénu terasu. Počátkem 20. let 20. století byla upravena v postkubistickém duchu. Presbytář je sklenut síťovou klenbou se štukovými žebry na renesanční konsoly. Vítězný oblouk je hrotitý. Loď je sklenuta síťovou klenbou. Dvě její třetiny prostupuje renesanční trojramenná kruchta na sloupových arkádách.
Původně gotický kostel ze 14. století, upravován roku 1478 mistrem Linhartem. Vyhořel r. 1580, r. 1604 nově zaklenut a opatřen kruchtou, opravena věž. V letech 1692–1701 nově vysvěcen a upravován Pavlem Ignácem Bayerem, další oprava r. 1785. Počátkem 20. století regotizován, velká oprava v 90. letech 20. století.
Jezerní slať se nachází mezi obcemi Kvilda a Horská Kvilda v nadmořské výšce 1058-1075 metrů nad mořem. Její součástí je i dřevěná vyhlídková věž a naučná stezka.
Nejznámější dominantou Mariánských Lázní je hlavní kolonáda. Nese jméno po ruském spisovateli Maximu Gorkém. Kousek od ní se nachází Kolonáda Karolinina a Rudolfova pramene. Dále je zde ještě Kolonáda Křížového pramene a Kolonád Ferdinandova pramene.
Venkovský sládek František Smetana se životem musel těžce protloukat, několikrát musel začínat od začátku. Dvakrát ovdověl, měl 18 dětí, ale nic ho nezlomilo. Dnes ho připomíná jediná pamětní deska. Jeho přirozené nadání zdědil první syn, proslulý jako zakladatel české národní hudby
Jeden z příběhů, odehrávajících se v uličkách a náměstích Starého Města pražského, je věnován známému sochařskému dílu. Dívčí postava představující Vltavu tu sídlí přes 200 let
Návštěvnické centrum na Kvildě prezentuje život rysů a jelenů v jejich přirozeném prostředí. V blízkosti budovy centra se nachází dva výběhy - jeden pro rysy a druhý pro jeleny.
V malebné uličce Pod Koštofránkem stojí malý domek, kde můžete nahlédnout do domácnosti ševce Rumcajse v době, než se stal loupežníkem. Kromě ševcovské dílny můžete vidět také Mančinu bylinkovou zahrádku.