
Budova postavená roku 1902 v novorenesančním stylu stojí na konci bývalé Nádražní ulice, dnes ulici Wilsonově. Budovu navrhl architekt Jan Vejrych, na sochařské výzdobě interiéru se podílel sochař Antonín Popp. V minulosti v budově sídlil Okresní úřad slánského okresu. Jedná se o novorenesanční dvoupatrovou budovu čerpající zejména z tzv. saské renesance s reliéfem zdobeným portálem. V prvním patře bývaly kanceláře, druhé patro sloužilo jako byt tajemníka úřadu. U všech oken pavlány. Nad budovou štíhlá, bohatě zdobená věž se zábradlím na ochozu. Koncem 20. stol. v tomto domě sídlila Česká pošta a také Česká spořitelna, když byly jejich prostory rekonstruovány. V současnosti budova téměř využívána není. Je zabezpečena proti zatékání, ale kromě několika místností, které jsou využívány jako sklady, je prázdná. Město nemá peníze na důkladnou rekonstrukci. A také se neví, jak by měl být dům využíván.
Jezerní slať se nachází mezi obcemi Kvilda a Horská Kvilda v nadmořské výšce 1058-1075 metrů nad mořem. Její součástí je i dřevěná vyhlídková věž a naučná stezka.
Nejznámější dominantou Mariánských Lázní je hlavní kolonáda. Nese jméno po ruském spisovateli Maximu Gorkém. Kousek od ní se nachází Kolonáda Karolinina a Rudolfova pramene. Dále je zde ještě Kolonáda Křížového pramene a Kolonád Ferdinandova pramene.
Venkovský sládek František Smetana se životem musel těžce protloukat, několikrát musel začínat od začátku. Dvakrát ovdověl, měl 18 dětí, ale nic ho nezlomilo. Dnes ho připomíná jediná pamětní deska. Jeho přirozené nadání zdědil první syn, proslulý jako zakladatel české národní hudby
Jeden z příběhů, odehrávajících se v uličkách a náměstích Starého Města pražského, je věnován známému sochařskému dílu. Dívčí postava představující Vltavu tu sídlí přes 200 let
Návštěvnické centrum na Kvildě prezentuje život rysů a jelenů v jejich přirozeném prostředí. V blízkosti budovy centra se nachází dva výběhy - jeden pro rysy a druhý pro jeleny.
V malebné uličce Pod Koštofránkem stojí malý domek, kde můžete nahlédnout do domácnosti ševce Rumcajse v době, než se stal loupežníkem. Kromě ševcovské dílny můžete vidět také Mančinu bylinkovou zahrádku.