Zoopark byl otevřen r. 1975. Na ploše 112 ha se rozkládají výběhy pro více než 160 druhů zvířat a velký výběh Eurosafari, kde je možné pozorovat volně žijící zvířata. Zoopark se specializuje na chov zvířat z oblasti Evropy, Asie a severní Afriky. Od r. 2005 je u ZOO budován Podkrušnohorský skanzen.
Hlavní obrázek místa
Medvěd Brtník
© Radovan Smokoň 02/2011
Zoopark leží pod silnicí číslo 13. mezi sídlištěm Březenecká a Kamencovým jezerem. Jeden vchod je z odbočky ze silnice č. 13. na Jirkov. Druhý pak kousek od vlakové zastávky, směrem ke Kamencovému jezeru.
1.11. 2006
popis

V zooparku funguje i Eurosafari, velký výběh kde je návštěvníkům umožněno pozorovat volná zvířata z projíždějícího Safari expresu. Areálem zooparku jezdí elektrický vláček, jsou zde dvě restaurace, řada kiosků, prodejna suvenýrů, také hřiště, lanové centrum a sezónně jízda na ponících. Od r. 2005 je při zooparku budován skanzen, kde jsou i vidění typické stavby a prvky podkrušnohorské vesnice (hrázděná kaple, statek, větrný mlýn, roubená chalupa aj.). Součástí zooparku je i areál konírny, kde se nabízí mj. rekreační jízdy na koních.

26.10. 2011

historie

Historie Podkrušnohorského zooparku

Podkrušnohorský zoopark byl otevřen 9.5.1975, je příspěvkovou organizací města Chomutov. Rozkládá se na ploše 112 ha. Specializuje se na chov zvířat pocházejících z oblasti palearktu (tj. jedné z osmi biogeografických zón, rozdělujících povrch Země. Zahrnuje území Evropy, Asie a severní Afriky). Chová se zde více než 160 druhů zvířat, ze kterých je 14 ohrožených druhů zařazeno do Evropských záchranných programů. V Zoo je i Eurosafari, velký výběh kde je možné pozorovat volná zvířata z projíždějícího Safari expresu. Od r. 2005 je při zooparku budován skanzen, kde jsou i vidění typické stavby a prvky podkrušnohorské vesnice (hrázděná kaple, statek, větrný mlýn, roubená chalupa aj.).

26.10. 2011

Ústecký kraj,  Chomutov  (CV), Chomutov

Místa v okolí

 Kamencové jezero
 kostel sv. Barbory
 Bergrutsch
 městské sklepy
 kostel sv. Jiljí
 synagoga
 Červený Hrádek
 Najštejn
 židovský hřbitov
 Údlice
 kostel sv. Mikuláše
 Hausberk
 smírčí kříž
 Přečaply
 kostel sv. Matouše
 Blatno
 kamenný kříž
 Skřivánčí vrch
 radnice
 kostel sv. Václava
 Skalní okno
 Bílence
 synagoga
 Ahníkov
 Nový Žeberk
 Maják
 Starý Žeberk
 kostel sv. Marka
 Škrle
 Jezeří
 Dieterova štola
 Švédské šance
 Vičice
 Albrechtická štola
 Josefinina skála
 Eduardova skála
 kostel sv. Václava
 Dřevařský rybník
 kostel sv. Vavřince
 Hasištejn
 železniční most
 Velemyšleves
 železniční most
 kaple sv. Antonína
 kostel sv. Václava
 Lniště
 kostel sv. Vavřince
 kostel sv. Martina
 Soběsuky
 Ressl
 socha sv. Jiří
 socha sv. Vavřince
 kostel sv. Kateřiny
 kostel sv. Martina
 Matylda
 Žiželice
 stará synagoga
 kostel sv. Anny
 katovna
 dům č. p. 78
 děkanství
 Bystřický můstek
 Katova ulička
 krematorium
 dům č. p. 7
 Šlikovský dům
 socha sv. Vojtěcha
 kaple Panny Marie
 radnice
 městské opevnění
 socha sv. Šebestiána
 Ptačí domky
 Kadaň
 smírčí kříže
 křížová cesta
 kostel sv. Vavřince
 Poláky
 židovský hřbitov
 Rokle
 Stülpnerův pomník
 milník
 Janov
 kostel sv. Prokopa
 Blažim
 kostel sv. Mikuláše
 kaple
 kostel sv. Václava
 Staňkovice
 kostel sv. Havla
 Úhošť
 Bílý sloup
 Rieckenova vila
 Pilařský rybník
 Litvínov
 nová radnice
 socha Herkula
 Sirné lázně
 stará radnice
 hřbitovní kaple
 Střelnice
Kontaktní informace
MVDr. Přemysl Rabas
ZOO park Chomutov
Přemyslova 259
430 01 Chomutov
Tel: 474 629 917
http://www.zoopark.cz
Základní informace místa
ID místa: 3108
Typ místa: ZOO, akvarium
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: v návštěvních hodinách
Uveřejněno: 1.11.2006
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Výprava do irského pohoří Wicklow jižně od Dublinu

Cestování

Jižně od irského hlavního města Dublinu se rozkládá nejrozsáhlejší irské pohoří Wicklow, v češtině na internetu zmiňováno jako Viklovské hory. Stejnojmenné hrabství Wicklow má v Irsku přezdívku Irská zahrada. Pohoří je z Dublinu snadno přístupné, může nás proto zajímat jak se tam dostat a kam se vypravit.

Na skok k Panence do Skoků - díl třetí: jako Fénix?

Historie

Před hodným časem jsem vás zde provázel historií kdysi slavného mariánského poutního místa Skoky u Žlutic. Jeho osudy jsme opustili ve 30. letech 20. století, kdy se nad ním a nad celou zemí začaly stahovat černé mraky okupace a války. Ty paradoxně pro obec velké změny nepřinesly, o to víc ji však zasáhly události poválečné.

Vítejte v domě britských panovníků i víkendovém sídle královny Alžběty II., vítejte na hradě Windsor

Hrady a zámky

Víte, že Pražský hrad je největším obývaným hradním areálem světa? Ano, je tomu skutečně tak, a my Češi, můžeme být na symbol své státnosti právem hrdi. Naše kroky dnes ale povedou daleko za hranice Česka, až k objektu, jenž se v pomyslném žebříčku osídlených hradních gigantů usadil na místě druhém. Nachází 30 kilometrů od Londýna a za svou historii poskytl domov již 39 anglickým panovníkům. Řeč je o původní dřevěné pevnosti, pozdějším středověkém hradu a nynějším světově proslulém zámku nesoucím jméno Windsor.

Počátek února - svátek světla, ohně, naděje, očištění i nových začátků

Zajímavosti

Ani jsme se nenadáli a první měsíc roku 2022 je pryč. S přelomem ledna a února býval dříve spojován velmi důležitý pohanský svátek Imbolc (čti Imbolk), jenž je dnes pro mnohé lidi už pouze velkou neznámou. Býval to významný svátek světla, naděje, nového počátku a příslibu pokračování života. Staří Keltové a později i Slované jej slavívali za soumraku 1. února. A proč slavili počátek za soumraku? Pro tyto národy nebýval totiž počátkem dne východ Slunce, nýbrž jeho západ. I později, za dob křesťanství, se tento svátek tak úplně neztratil, ale přešel i do jejich tradic jako svátek Hromnice (2. února).

Lázeňské město Trenčianské Teplice a hrad Beckov

Reklamní sdělení

Trenčianské Teplice jsou velmi oblíbené lázně uprostřed lesů Strážovských vrchů a bývají nazývané „perlou Karpat.“ Jsou jedním z mála lázeňských měst, které si zachovala svůj původní lázeňský charakter. Zdejší lázně nedávno prošly důkladnou rekonstrukcí a na pěší zóně najdete nejenom historickou lázeňskou architekturu, ale taky moderní budovy. Chloubou lázeňského města je lázeňský dům Hammam a také krásný lázeňský park. Můžete také navštívit hrad Beckov, který stojí na vápencové skále nad řekou Váhem a městečkem Beckov. Hrad Beckov patřil v minulosti k nejluxusnějším šlechtickým cílům ve střední Evropě, a i když je dnes již zříceninou, působí skutečně majestátně.

Trenčín, krásné město na řece Váhu a jeho dominanta

Cestování

Na hradní skále Trenčianského hradu je římský latinský nápis z období Římské říše, který je nejstarším nápisem na Slovensku a býval taky nejstarším nápisem v tehdejším Československu. Majestátní Trenčianský hrad patří k nekrásnějším hradům na Slovensku a jeho mohutná Matúšova věž je výraznou dominantou celého kraje. Z podhradí Trenčianského hradu se na řece Váhu vyvinulo město Trenčín s mnoha historickými a kulturními památkami.

reklama