Gotický farní kostel sv. Bartoloměje je poprvé uváděn v roce 1570, barokně přestavěný v roce 1792. Ve věži je zvon ze 14. stol. Na hřbitově u kostela jsou pohřbeni matka a bratr Karla Klostermanna.
Hlavní obrázek místa
Kostel sv. Bartoloměje v Rejštejně
interiér kostela
© mystik, 07/2005
Kostel sv. Bartoloměje byl poprvé zmiňován v roce 1570. Barokně byl přestavěn v roce 1792. Jednolodní kostel s trojbokým presbytářem s mohutnými opěráky a hranolovou věží. Ve věži jsou umístněny tři zvony: gotický z konce 14. století a dva zvony z roku 1994 darované rodákem p. Hoidnem z Bavorska. Varhany z počátku 20. století jsou dílem sušického varhanáře Josefa Matěje Wunsche. Na hřbitově za presbytářem kostela jsou pochováni matka spisovatele Karla Klostermanna Charlotta Klostermannová a Jakub Klostermann, bratr spisovatelův, který býval v Rejštejně farářem.
Milan Caha (zdroj: Poche E. a kol. Umělecké památky Čech, díl 3. P-Š, Academia, Praha 1980), 4.1. 2008
okruhy, vstupné

Bohoslužba slova - pondělí 17:00 Mše svatá - sobota 17:00

4.1. 2008

Plzeňský kraj,  Klatovy  ( KT), Rejštejn

Místa v okolí

 kostel sv. Mikuláše
 smolná pec
 kaple
 pranýř
 radnice
 Vatětice
 kostel sv. Markéty
 švédské hroby
 kostel sv. Mořice
 hrobka rodiny Schmid
 Palvinov
 Kundratice
 Kašperk
 Pustý hrádek
 Dolejší Krušec
 kašna II
 kašna I
 kostel sv. Kateřiny
 Horská synagoga
 židovský hřbitov
 kostel sv. Vintíře
 Dlouhá Ves
 Sedlo
 kaple sv. Vintíře
 Karlov
 Obří hrad
 Loučová
 kostel sv. Martina
 Královský kámen
 Záluží
 boží muka
 Dolejší Těšov
 Kojšice
 Volšovy
 Chamutice
 Jiřičná
 Hauswaldkapelle
 Antýgl
 Hrad pod Hrnčířem
 barokní kaple
 Hrad u Strašína
 městské opevnění
 městský špitál
 kostel sv. Václava
 Voprchovský dům
 Kámen neštěstí
 kašna
 Petrovice
 Větrný kámen
 Sluneční kámen
 Kněžice
 Měsíční kámen
 Svatobor
 Žikov
 Kohoutí kříž
 židovský hřbitov
 synagoga
 Rechle, hradlový most
 kaple sv. Václava
 Dražovice
 Dražovice
 rychta/fara/radnice
 Žihobce
 Poledník
 kaple sv. Anny
 Svojšice
 kostel sv. Vavřince
 Maleč
 Hrádek u Sušice
 kaple sv. Kříže
 Hlavňovice
 Tedražice
 kostel sv. Václava
 sýpka a kalvarie
 kostel sv. Štěpána
 Zdíkov
 Mačice
 Kašovice
 Javorná
 Mokrosuky
 Velhartice
 Žichovice
 židovský hřbitov
 Vojnice
 Nemilkov
 Chalupská slať
 Frymburk
 Hvížďalka
Základní informace místa
ID místa: 5894
Typ místa: sakrální památky
Podkategorie: kostel, chrám
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: v návštěvních hodinách
Uveřejněno: 4.1.2008
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Výprava do irského pohoří Wicklow jižně od Dublinu

Cestování

Jižně od irského hlavního města Dublinu se rozkládá nejrozsáhlejší irské pohoří Wicklow, v češtině na internetu zmiňováno jako Viklovské hory. Stejnojmenné hrabství Wicklow má v Irsku přezdívku Irská zahrada. Pohoří je z Dublinu snadno přístupné, může nás proto zajímat jak se tam dostat a kam se vypravit.

Na skok k Panence do Skoků - díl třetí: jako Fénix?

Historie

Před hodným časem jsem vás zde provázel historií kdysi slavného mariánského poutního místa Skoky u Žlutic. Jeho osudy jsme opustili ve 30. letech 20. století, kdy se nad ním a nad celou zemí začaly stahovat černé mraky okupace a války. Ty paradoxně pro obec velké změny nepřinesly, o to víc ji však zasáhly události poválečné.

Vítejte v domě britských panovníků i víkendovém sídle královny Alžběty II., vítejte na hradě Windsor

Hrady a zámky

Víte, že Pražský hrad je největším obývaným hradním areálem světa? Ano, je tomu skutečně tak, a my Češi, můžeme být na symbol své státnosti právem hrdi. Naše kroky dnes ale povedou daleko za hranice Česka, až k objektu, jenž se v pomyslném žebříčku osídlených hradních gigantů usadil na místě druhém. Nachází 30 kilometrů od Londýna a za svou historii poskytl domov již 39 anglickým panovníkům. Řeč je o původní dřevěné pevnosti, pozdějším středověkém hradu a nynějším světově proslulém zámku nesoucím jméno Windsor.

Počátek února - svátek světla, ohně, naděje, očištění i nových začátků

Zajímavosti

Ani jsme se nenadáli a první měsíc roku 2022 je pryč. S přelomem ledna a února býval dříve spojován velmi důležitý pohanský svátek Imbolc (čti Imbolk), jenž je dnes pro mnohé lidi už pouze velkou neznámou. Býval to významný svátek světla, naděje, nového počátku a příslibu pokračování života. Staří Keltové a později i Slované jej slavívali za soumraku 1. února. A proč slavili počátek za soumraku? Pro tyto národy nebýval totiž počátkem dne východ Slunce, nýbrž jeho západ. I později, za dob křesťanství, se tento svátek tak úplně neztratil, ale přešel i do jejich tradic jako svátek Hromnice (2. února).

Lázeňské město Trenčianské Teplice a hrad Beckov

Reklamní sdělení

Trenčianské Teplice jsou velmi oblíbené lázně uprostřed lesů Strážovských vrchů a bývají nazývané „perlou Karpat.“ Jsou jedním z mála lázeňských měst, které si zachovala svůj původní lázeňský charakter. Zdejší lázně nedávno prošly důkladnou rekonstrukcí a na pěší zóně najdete nejenom historickou lázeňskou architekturu, ale taky moderní budovy. Chloubou lázeňského města je lázeňský dům Hammam a také krásný lázeňský park. Můžete také navštívit hrad Beckov, který stojí na vápencové skále nad řekou Váhem a městečkem Beckov. Hrad Beckov patřil v minulosti k nejluxusnějším šlechtickým cílům ve střední Evropě, a i když je dnes již zříceninou, působí skutečně majestátně.

Trenčín, krásné město na řece Váhu a jeho dominanta

Cestování

Na hradní skále Trenčianského hradu je římský latinský nápis z období Římské říše, který je nejstarším nápisem na Slovensku a býval taky nejstarším nápisem v tehdejším Československu. Majestátní Trenčianský hrad patří k nekrásnějším hradům na Slovensku a jeho mohutná Matúšova věž je výraznou dominantou celého kraje. Z podhradí Trenčianského hradu se na řece Váhu vyvinulo město Trenčín s mnoha historickými a kulturními památkami.

reklama