
Kostel je jednolodní obdélná stavba uzavřená trojbokým oltářním prostorem na východě. K lodi přiléhá ze severu hranolová předsíň, obdélná kaple sv. Jana Nepomuckého a z jihu obdélná půlkruhově uzavřená Červenohrádecká kaple. Vež má nyní 6 podlaží a je vysoká 29 metrů. Vstup do kostela je předsíní ze severu pozdně gotickým hrotitým portálem a ze západu hlavním portálem – oba pocházejí z doby výstavby kostela. Trojkřídlá zděná tribuna je v západní části lodi. V předsíni jsou náhrobníky Kryštofa z Karlovic (1578) a Václava z Veitmile (1532); v Červenohrádecké kapli je náhrobní deska Jindřicha z Rottenhannu, jeho ženy Gabriely Czernínové (1836), dcery Gabriely Buquoy a mramorová deska Jana Nepomuckého z rodu Trattmannsdorffů (1846). Před kostelem stojí sloup s Pietou z roku 1695 od Johannese Brokoffa.
Jirkov, dříve Borek, vznikl při významné cestě z Prahy do Saska jako kolonizační farní ves na břehu Bělé. Na místě dnešního kostela sv. Jiljí stával už kolem roku 1300 raně gotický kostelík – na opevněném ostrůvku v říčce a přístupný pouze po mostě. V roce 1538 byl kostel nově postaven s využitím původních částí. Kolem roku 1660 byla přistavěna na jižní straně lodi tzv. Červenohrádecká kaple a v roce 1748 na severní straně při západním průčelí kaple sv. Jana Nepomuckého. K severní straně kostela byla také přistavěna v letech 1540–1545 tzv. Městská věž. Na počátku měla hlavně obranný a ochranný charakter (požáry, nepřátelská vojska). V roce 1640 byl pověšen na věž první zvon a v roce 1862 instalovány hodiny. Během staletí byla báň věže několikrát sejmuta a opravována a zároveň do ní vždy byly vkládány historické listiny a zprávy následovníkům (naposledy v roce 2003).
Pokud hledáte kam a jak bezpečně ukládat své rodinné soubory jako jsou fotky, videa, programy, hudba nebo jiná data a nechcete využívat veřejné cloudové služby, je čas se poohlédnout po jiném elegantním řešení.
Když se rozhodnete pro stavbu nového domu je toho na řešení opravdu hodně. Aby se na něco nezapomnělo v průběhu elektroinstalačních prací, přináším Vám pěkně pohromadě pár praktických rad a tipů.
Architektura je vizuální umění, což znamená, že její úspěch závisí na tom, jak vypadá. Ošklivá budova nepřitáhne tolik návštěvníků a nedokáže nalákat potenciální nájemce nebo kupce. Ve fotografii je osvětlení nejdůležitějším prvkem, který rozhoduje o úspěšném záběru. Osvětlení může vaše fotografie architektury ovlivnit nebo zničit, a proto vám přinášíme tyto nejlepší tipy, jak své snímky vylepšit. Fotografování architektury s sebou přináší své vlastní výzvy, ale výsledky mohou být neuvěřitelně obohacující, jakmile si je osvojit. Nejde jen o správné úhly; existuje několik triků, díky kterým budou vaše snímky vynikat nad ostatními. Zde je několik nejlepších tipů, jak můžete zlepšit své fotografování architektury:
Již jednou se stalo, že banku, pro kterou jsem se svobodně a s nadšením rozhodl a kterou jsem mnoho let využíval spolkla jiná banka. A to se pak děly věci, které negativním způsobem ovlivnily můj život na několik roků.
Slova, která fascinují svým netradičním, trochu rozplizlým zněním. Kromě zvukomalby nemají některé z nich spolu nic moc společného. Tak se nyní podrobněji podíváme na každé z nich.
Albena je dnes lázeňsko-turistický komplex, který ožívá především během letních měsíců. Tento chráněný monument socialismu se nalézá asi 20km od města Varna v Bulharském letovisku.