
Vičice stojí přímo pod hrází Nechranické přehrady na levém břehu Ohře. Přístup umožňuje silnice III. třídy od koruny hráze. U vjezdu do zámku je malé parkoviště. Do Vičic zajíždí několik málo autobusových spojů jen v pracovních dnech, železniční stanice Březno se nachází asi 3 km severně odtud.
Přes Vičice prochází modrá turistická značka Žatec - Poláky a cyklostezka 204.
Ke dvorní fasádě hlavního křídla se připojuje vnější schodiště, na všech fasádách se dochovala renesanční sdružená okna. Uvnitř se zachovala řada renesančních interiérů. Zámek obklopuje hospodářský dvůr, z něhož vyniká kočárovna s předsazeným vnějším schodištěm..
Naštěstí ani pozdější využití v majetku státního statku po roce 1945 nevedlo k jeho devastaci, jako u jiných obdobných objektů. Dnes v soukromém vlastnictví..