Rozhledna Maják-Šrotík je oplechovaná betonová věž v podobě přímořského majáku navazujícího na objekt v podobě pirátské lodi pojmenované Naděje. Byla postavena na přelomu let 2007- 2008.
Hlavní obrázek místa
Maják Šrotík
© Luděk Vláčil 08/2019
Rozhledna Maják-Šrotík se nachází na západním okraji města při Brněnské ulici (u její křižovatky s ulicí Tovární) v areálu společnosti REC Group (dříve Kovosteel) asi 400 m od nádraží Staré Město u Uherského Hradiště. Rozhledna v podobě přímořského majáku je dobrým orientačním bodem. Zajímavá je také navazující pirátská loď pojmenované Naděje. Maják stojí nedaleko vstupu do KOVOZOO. Na protější straně silnice vzniklo pro areál velké parkoviště. Vstup na Loď i maják je zdarma.
Jiří Špaček a Luděk Vláčil, 18.9. 2019
historie

Betonová věž v podobě přímořského majáku, jejíž povrch je oplechován, byla budována od prosince 2007 do dubna 2008. Její celková výška je 27 metrů a na vyhlídkovou plošinu ve výši 23 metrů vede 96 schodů. Nechala ji postavit společnost, která se zabývá výkupem a zpracováním kovového odpadu a pro veřejnost byla zpřístupněna 26. dubna 2008. Rozhledna byla vybudována netradičně v podobě majáku a její okolí je postupně upravováno tak, aby vytvářelo dojem přístavní scenérie. Maják dostal ještě vtipné jméno Šrotík, které vymyslely děti z mateřské školy. Věž je tvořena betonovým podstavcem a sedmi díly, z nichž každý je 3 metry vysoký. V dolní části je zřízeno informační centrum navazující na objekt v podobě pirátské lodi pojmenované Naděje. Z vyhlídkové plošiny je hezký pohled na vrcholky Chřibů s Buchlovem i Bílých Karpat s Velkou Javořinou stejně jako na Uherské Hradiště v pozadí s rozhlednou Rovnina…  číst dále

Jiří Špaček a Luděk Vláčil- zdroj: http://rozhledny.webzdarma.cz a další, 18.9. 2019

Zlínský kraj,  Uherské Hradiště  (UH), Staré Město

Místa v okolí

 Kovozoo
 Špitálky
 boží muka
 synagoga
 židovský hřbitov
 archeoskanzen Modrá
 Horní Hrádek
 Dolní Hrádek
 Panský dvůr
 kostel sv. Anny
 Kunovice
 Letecké muzeum
 Modrá
 větrný mlýn
 kostel sv. Václava
 Sušice
 Buchlovice
 kostel sv. Martina
 sekvojovec obrovský
 Smraďavka
 Mistřice
 kaple sv. Barbory
 smírčí kříž
 Buchlov
 Bílovice
 Spytihněv
 Uherský Ostroh
 Ořechov
 kaple sv. Václava
 kostel sv. Anny
 Penkův dvůr
 Lhotka u Hradčovic
 kostel sv. Vavřince
 Hluk
 Napajedla
 Nedachlebice
 Napajedla
 Napajedla
 Březolupy
 Obora
 kostel sv. Havla
 Domanín
 Osvětimany
 Komínské skály
 Vlčnov
 Bunč
 vinné búdy
 Brdo
 Baťův kanál
 sousoší Panny Marie
 kostel Panny Marie
 kostel sv. Jiljí
 Roštín I
 sv. Antonín
 Veselí nad Moravou
 Pohořelice
 synagoga
 Podhradí
 sloup Panny Marie
 kostel sv. Ondřeje
 židovský hřbitov
 Roštín II
 Kazatelna
 Šarovy
 Částkov
 Žeravice
 Svárov
 Bzenec
 židovský hřbitov
 Včelíny
 Střílky
 Bzenec
 kostel sv. Jakuba
 mariánský sloup
 Zástřizly
 kostel sv. Anny
 Cetechovice
 Otrokovice
 Sochařská vyhlídka
 rozhledna Zdenička
 Vracov
 kostel sv. Mikuláše
 Malenovice
 Hoštice
Základní informace místa
ID místa: 14349
Typ místa: věž
Podkategorie: rozhledna
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: v návštěvních hodinách
Uveřejněno: 19.9.2019
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Pláže na ostrově CRES, které jsou dostupné autem nebo pěšky

Cestování

Na Chorvatském ostrově CRES je bezpočet nádherných pláží. Některé jsou dostupné autem, některé jen lodí. Navštívili jsme ty které jsou dostupné autem z pevniny a zjistili jejich přednosti a nedostatky. Jako výchozí bod bylo pro nás město Cres.

Co se dělo v Irsku v době Vikingů od 9. až do 12. stol.

Historie

Současná irská literatura nabízí spoustu zajímavých úlomků z historie země v době Vikingů, tedy v 9. až 12. stol. Informace jsou ale často velmi nesourodé. Následující článek se proto pokouší dát dohromady souvislý příběh o událostech v Irsku z této doby.

Pohádkovému Jičínu předcházela jedna z největších katastrof 17. století

Hrady a zámky

Kdo by neznal hlavní město pohádek, Jičín! Město nacházející se v ráji, tedy v tom Českém ráji. Žil zde loupežník Rumcajs se svou rodinou. Tyto pohádkové postavičky milovaly celé generace nejen dětí a v městě Jičíně na ně narazíte téměř na každém kroku.

Pěšky po Hadriánově zdi na severu Anglie

Cestování

Velká čínská zeď je přece jen trochu daleko, zato ta anglická je o hodně blíž. Také je o 8642 km kratší, což je úleva. Takže můžeme vyrazit a klidně ji celou projít, když jsme si to takhle zkrátili.

Enclos paroissial - unikát z konce světa

Cestování

Bretaň, magická „Malá Británie“, opředená keltskými legendami, plná megalitických památek i úchvatných přírodních scenerií, toho má návštěvníkům opravdu hodně co nabídnout. Jeden pozoruhodný architektonický prvek – enclos paroissial (ohrazené farní areály) – však naleznete jen zde, v oblasti Finistère, tedy na konci světa.

Čertovy hlavy – tváře vytesané do horniny – druhé největší na světě

Zajímavosti

Středočeská obec Želízy je tak malá, že nebýt jedné skutečnosti, určitě byste ji přehlídli. Nachází se ve Středočeském kraji v okrese Mělník. Nad touto vesničkou se klene borový les, z nějž se již téměř 180 let dívají do kraje dvě obří hlavy čertů. A když říkám obří, myslím opravdu obří. Velikost těchto pískovcových reliéfů překonala pouze jediná skulptura světa, a to sousoší čtyř amerických prezidentů v Jižní Dakotě.

reklama