Dřevěná rozhledna s ocelovými prvky (11 m, 217 m n. m.) byla postavena r. 2012 na viniční trati U Křížku, kde stojí od r. 1899 kříž, který zde nechala vztyčit rodina Scherak. Rozhlednu nechal MÚ Drnholec, projekt vypracovali Ing. Antonín Olšina a Ing. Martin Novák. Přístupná od června r. 2012.
Hlavní obrázek místa
© Jaroslav Vavera, 07/2013
Rozhledna stojí v drnholecké viniční trati "U Křížku". Vedle rozhledny stojí přes sto let starý kříž. K rozhledně se dá dojít po silnici a po polní cestě cca 1,3 km od hlavního náměstí Drnholce. Rozhledna je volně přístupná.
E.H., 20.8. 2013
historie

Rozhledna byla postavena na viniční trati U Křížku, kde stojí od r. 1899 kříž, který zde nechala postavit rodina Scherak. Projekt vypracovali autoři několika dalších rozhleden, Ing. Antonín Olšina a Ing. Martin Novák. Rozhledna je vysoká 11 m a stojí ve výšce 217 m n. m. Dřevěná nosná konstrukce rozhledny je umístěná na železobetonových základových patkách, na rozhlednu vede ocelové točité schodiště. Z vyhlídkové plošiny ve výšce 9,9 m se nabízí krásná vyhlídka na město Drnholec (kostel Nejsvětější Trojice), dál za městem je vidět masiv Pálavy. Na severu je vidět Brno, na západě lze dohlédnout až ke Znojmu. Nejkrásnější výhled z rozhledny je na rakouskou stranu, kde je vidět městečko Laa an der Thaya či hrady Falkenstein a Staatz. Stavbu rozhledny zadala obec, která na ni získala dotaci z Fondu malých projektů jižní Morava – Dolní Rakousko. Pro veřejnost byla rozhledna otevřena v červnu r. 2012.

E.H. podle http://www.drnholec.eu, 20.8. 2013

Komentáře

Jihomoravský kraj,  Břeclav  (BV), Drnholec

Místa v okolí

 Drnholec
 Hrádek u Drnholce
 kostel sv. Oldřicha
 kostel sv. Kunhuty
 kostel sv. Anny
 Vlasatice
 Emin zámek
 Jiřice u Miroslavi
 kostel sv. Jiljí
 kostel sv. Anny
 boží muka
 kaple sv. Ducha
 Břežany
 Mušov
 kostel sv. Linharta
 kaple sv. Urbana
 kostel sv. Rozálie
 kostel sv. Floriána
 boží muka
 Branišovice
 boží muka
 kaple sv. Antonína
 kostel sv. Vavřince
 Neuhaus
 boží muka
 Leopoldov
 Sirotčí hrádek
 boží muka
 kostel sv. Markéty
 kostel sv. Jiří
 mlýn
 židovský hřbitov
 jeskyně Na Turoldu
 Vysoká zahrada
 Horní synagoga
 Mikulov
 Kozí hrádek
 kostel sv. Václava
 Kanovnické domy
 dům U Rytířů
 městské hradby
 kamenný kruh
 Božice
 Svatý kopeček
 boží muka
 Děvičky
 boží muka
 Našiměřice
 Kirchstetten
 městský dům
 Pohořelice
 kostel sv. Barbory
 Pouzdřany
 Archeopark Pavlov
 Cvrčovice
 Miroslav
 Dyjákovice
 Olbramovice
 Laa an der Thaya
 kostel sv. Ondřeje
 stará radnice
 Sedlec
 Topolany
 Falkenstein
 Popice
 Bohutice
 kostel sv. Mikuláše
 Miroslavské Knínice
 Hrádek
 radnice
 Velké Němčice
Kontaktní informace
MÚ Drnholec
Kostelní 368
691 83 Drnholec
Tel: 519 519 210 (218)
http://www.drnholec.eu/index.php/obec/rozhledna
podatelna@obecdrnholec.cz
Základní informace místa
ID místa: 11326
Typ místa: věž
Podkategorie: rozhledna
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 20.8.2013
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Hrady, které v roce 2023 stojí za návštěvu

Reklamní sdělení

Česká republika je plná krásných a historických památek, ale hrady nepochybně patří mezi ty nejvíce fascinující. V tomto článku si přiblížíme tři hrady, které podle nás i v roce 2023 jednoznačně stojí za návštěvu. A to i pokud jste je už navštívili.

Anglická středověká kolonie v Irsku a v irském hrabství Wexford na jihovýchodě země

Historie

V předchozím článku „Začátek anglonormanské invaze do Irska v letech 1169-1170” jsme si objasnili příčiny a průběh invaze. Nyní si nejprve obsah předchozího článku stručně shrneme. Poté se zaměříme na následnou anglonormanskou (anglickou) středověkou kolonizaci Irska. Specificky se zaměříme na anglickou kolonizaci jihovýchodního cípu Irska, dnešního hrabství Wexford. Hrabství je významné tím, že právě zde v roce 1169 invaze začala.

Proč už nechci klimatizaci Daikin a jakou vybrat klimatizaci abyste za 3 roky nemuseli řešit opravu?

Ostatní

Po negativní zkušenosti s klimatizací značky Daikin a hlavně s přístupem firmy jsem se začal o tuto problematiku zajímat a hledal jak jsou na tom jiné značky a výrobky. Téma se zaobírá splitovými klimatizacemi.

Jak si bezpečně uchovávat své rodinné digitální fotografie, filmy, hudbu a dokumenty

Ostatní

Pokud hledáte kam a jak bezpečně ukládat své rodinné soubory jako jsou fotky, videa, programy, hudba nebo jiná data a nechcete využívat veřejné cloudové služby, je čas se poohlédnout po jiném elegantním řešení.

Na co nezapomenout při elektroinstalaci v novém rodinném domě

Ostatní

Když se rozhodnete pro stavbu nového domu je toho na řešení opravdu hodně. Aby se na něco nezapomnělo v průběhu elektroinstalačních prací, přináším Vám pěkně pohromadě pár praktických rad a tipů.

3 nejlepší tipy pro zlepšení fotografování architektury

Reklamní sdělení

Architektura je vizuální umění, což znamená, že její úspěch závisí na tom, jak vypadá. Ošklivá budova nepřitáhne tolik návštěvníků a nedokáže nalákat potenciální nájemce nebo kupce. Ve fotografii je osvětlení nejdůležitějším prvkem, který rozhoduje o úspěšném záběru. Osvětlení může vaše fotografie architektury ovlivnit nebo zničit, a proto vám přinášíme tyto nejlepší tipy, jak své snímky vylepšit. Fotografování architektury s sebou přináší své vlastní výzvy, ale výsledky mohou být neuvěřitelně obohacující, jakmile si je osvojit. Nejde jen o správné úhly; existuje několik triků, díky kterým budou vaše snímky vynikat nad ostatními. Zde je několik nejlepších tipů, jak můžete zlepšit své fotografování architektury:

Naposledy navštívené

reklama