Notice: Undefined variable: MistoSubpage in /var/www/hrady/https/index_oid.php on line 125 Notice: Undefined variable: MistoSubpage in /var/www/hrady/https/index_oid.php on line 126 Notice: Undefined variable: MistoSubpage in /var/www/hrady/https/index_oid.php on line 130 Notice: Undefined variable: MistoSubpage in /var/www/hrady/https/index_oid.php on line 131 Notice: Undefined variable: MistoSubpage in /var/www/hrady/https/index_oid.php on line 142 Notice: Undefined variable: MistoSubpage in /var/www/hrady/https/index_oid.php on line 143 Notice: Undefined variable: MistoSubpage in /var/www/hrady/https/index_oid.php on line 147 Notice: Undefined variable: MistoSubpage in /var/www/hrady/https/index_oid.php on line 148 Notice: Undefined variable: MistoSubpage in /var/www/hrady/https/index_oid.php on line 152 Notice: Undefined variable: MistoSubpage in /var/www/hrady/https/index_oid.php on line 153 Notice: Undefined variable: MistoSubpage in /var/www/hrady/https/index_oid.php on line 157 Notice: Undefined variable: MistoSubpage in /var/www/hrady/https/index_oid.php on line 158 Notice: Undefined variable: MistoSubpage in /var/www/hrady/https/index_oid.php on line 162 Notice: Undefined variable: MistoSubpage in /var/www/hrady/https/index_oid.php on line 163 Notice: Undefined variable: MistoSubpage in /var/www/hrady/https/index_oid.php on line 169 Notice: Undefined variable: MistoSubpage in /var/www/hrady/https/index_oid.php on line 175 Notice: Undefined variable: MistoSubpage in /var/www/hrady/https/index_oid.php on line 176 Notice: Undefined variable: active in /var/www/hrady/https/src/misto_hlavicka.php on line 48 Notice: Undefined variable: active in /var/www/hrady/https/src/misto_hlavicka.php on line 48 Notice: Undefined variable: active in /var/www/hrady/https/src/misto_hlavicka.php on line 48 Notice: Undefined variable: active in /var/www/hrady/https/src/misto_hlavicka.php on line 48 Notice: Undefined variable: active in /var/www/hrady/https/src/misto_hlavicka.php on line 48 Notice: Undefined variable: active in /var/www/hrady/https/src/misto_hlavicka.php on line 48
Čtyřpatrová rozhledna Bezručova vyhlídka je stavba z r. 2012, která nahradila železobetonovou vyhlídku z r. 1981. Ta vznikla na místě Bezručovy vyhlídky KČST z r. 1934. Umožňuje nádherný pohled na město Kopřivnici.
Hlavní obrázek místa
© Ivo Rozehnal 07/2017

Bezručova vyhlídka je dřevěná rozhledna, která byla postavena jihovýchodně nad městem Kopřivnicí na jednom z hřebenů hory Pískovny. Turisté se na místo nejlépe dostanou od místního koupaliště, kde je i parkoviště. Odtud vede žlutá turistická značka (výchozí bod je nádraží) k Husově lípě. Zde se lze odpojit na zříceninu hradu Šostýn. Samotný výstup k rozhledně není nijak náročný a trvá asi 20 minut. Rozhledna se nachází ve výšce asi 458 m n. m. Rozhledna zaujala místo Bezručovy vyhlídky, která vznikla v roce 1934 z podnětu Klubu československých turistů. Tehdy zde byla osazena lavička a pamětní kámen, který se dochoval. Místo časem dostalo přístřešek. V roce 1981 klub turistů podniku Tatra vybudoval o několik metrů vedle vyvýšenou železobetonovou plošinu. Místo však časem zarostlo stromy a plošina byla devastována. V roce 2012 na místě plošiny ...
Rozehnal Ivo - zdroj infotabule v místě, 13.7. 2017


  Vložit do oblíbených
  Moravskoslezský kraj,  Nový Jičín  (NJ), Kopřivnice

  Místa v okolí

  Základní informace místa
  ID místa: 13526
  Typ místa: věž
  Podkategorie: rozhledna
  Stav místa: zachovalý
  Přístupnost: volně přístupno
  Odkaz: https://www.hrady.cz/index.php?OID=13526
  Uveřejněno: 13.7.2017
  Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
  Upravit, vložit informace

  Články

  Leden býval měsícem odpočinku, mrazu, obav o živobytí, ale také měsícem naděje a lidových mouder

  Ostatní

  Vítám v novém roce všechny příznivce historie. Leden je nejen začátkem nového kalendářního roku, ale také, jak již sám jeho název napovídá, měsícem ledu, a tedy i mrazu a sněhových pokrývek, jež halí přírodu i lidská obydlí. Alespoň takto by to mělo být. Mnohaleté sledování počasí nám však ukazuje, že lednové teploty mají meziročně spíše vzrůstající tendenci

  Mikulovská středověká rozhledna a zatopený vápencový lom – dvě úžasné scenérie, které stojí za vidění

  Cestování

  Moje podzimní toulky jihem Moravy se pomalu blíží do finále. Po návštěvě Valtic a lednického Minaretu se dnes vydáme na dvě trošku méně známé lokality. Jednomu se říká Kozí hrádek a druhému Janičův vrch. Obě místa od sebe dělí zhruba dva kilometry pěší chůze.

  Škoda na autě? Její náhradu vyřeší pojištění

  Reklamní sdělení

  Měli jste bouračku a máte poškozené auto? Opravy nebudou laciné, škody na autě se mohou vyšplhat až do stovek tisíc korun. Pokud máte správné pojištění, pojišťovna vám vyplatí pojistné plnění.

  Trápily naše předky kilogramy navíc nebo jde o novodobý fenomén?

  Zajímavosti

  Vánoce utekly jako voda, dárky jsou rozdány, zásoby jídla pomalu mizí a jediné, co nám přibylo, bude nejspíš nějaký ten kilogram hmotnosti navíc. Celý rok se snažíme držet linii a pak stačí pár dní a naše snažení je pryč.

  Putování starými českými vánocemi aneb co jste o nejkrásnějších svátcích roku možná vůbec netušili….

  Hrady a zámky

  Adventní a vánoční čas býval již od nepaměti spojen s řadou rituálů, pověr a tradic starých jako lidstvo samo. Po mnohá staletí se udržovaly především na venkově. Původní pohanské rituály se časem promísily s křesťanskými vlivy a do dnešních dnů nám tu zanechaly řadu krásných vánočních zvyků.

  Jak to vypadalo v městské kuchyni v dobách středověku a proč mívali černé kuchyně, když my máme bílé?

  Hrady a zámky

  Napadlo vás někdy, jak asi vypadala kuchyně za dob středověku? Byla to samostatná místnost jako dnes? V čem se vařilo, v čem se peklo? Jak uchovávali zásoby, existovaly spíže? A co tehdejší kuchyňské vybavení?

  reklama