Rozhledna na kopci Vysoká (563 metrů nad mořem) nad Tachovem byla postavena v roce 2014. Tvoří ji ocelový tubus s vnějším vinutým schodištěm, vysoká je 28,5 metru. Z plošíny ve výšce 25 metrů je kruhový výhled na Tachov, Přimdu, Vlčí horu i Panský vrch.
Hlavní obrázek místa
© Milan Caha 07/2021
Rozhledna na kopci Vysoká (563 metrů nad mořem) nad Tachovem byla postavena v roce 2014. Tvoří ji ocelový tubus s vnějším vinutým schodištěm, vysoká je 28,5 metru. Z plošiny ve výšce 25 metrů je kruhový výhled na Tachov, Přimdu, Vlčí horu i Panský vrch. Nedaleko je památník bitvy u Tachova, kaple Panny Marie Lurdské, archeologické hřiště s ruinami kaple, či hřiště pro discgolf. Kolem prochází trasa naučné stezky Vysoká – Světec a zelená turistická značka. Rozhledna je otevřena celoročně v návštěvních hodinách, vstup je volný. Nachází se na katastrálním území Světce.
Milan Caha (zdroj: https://www.kudyznudy.cz/aktivity/rozhledna-vysoka-u-tachova), 6.8. 2021

Komentáře

Plzeňský kraj,  Tachov  (TC), Světce

Místa v okolí

 Husmannova kaple
 Světce
 jízdárna
 městské opevnění
 Tachov
 gotická boží muka
 Pernolec
 Částkov
 kostel sv. Anny
 Lesná
 Lhotka
 kostel sv. Mikuláše
 Tisová
 Nové Sedliště
 Svatovítský zámek
 kostel sv. Anny
 Jánský zámek
 Broumov
 Ostrůvek
 Planá
 Šelmberk
 Bohušův vrch
 Přimda
 Chodová Planá
 Chodová Planá
 Chodová Planá
 Velké Dvorce
 Berchembogen
 Milíře u Rozvadova
 kostel sv. Mikuláše
 Bor u Tachova
 Loreta
 Zahájí
 Český mlýn
 Stráž
 židovský hřbitov
 Lazurová hora
Základní informace místa
ID místa: 15849
Typ místa: věž
Podkategorie: rozhledna
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: v návštěvních hodinách
Uveřejněno: 6.8.2021
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Hrady, které v roce 2023 stojí za návštěvu

Reklamní sdělení

Česká republika je plná krásných a historických památek, ale hrady nepochybně patří mezi ty nejvíce fascinující. V tomto článku si přiblížíme tři hrady, které podle nás i v roce 2023 jednoznačně stojí za návštěvu. A to i pokud jste je už navštívili.

Anglická středověká kolonie v Irsku a v irském hrabství Wexford na jihovýchodě země

Historie

V předchozím článku „Začátek anglonormanské invaze do Irska v letech 1169-1170” jsme si objasnili příčiny a průběh invaze. Nyní si nejprve obsah předchozího článku stručně shrneme. Poté se zaměříme na následnou anglonormanskou (anglickou) středověkou kolonizaci Irska. Specificky se zaměříme na anglickou kolonizaci jihovýchodního cípu Irska, dnešního hrabství Wexford. Hrabství je významné tím, že právě zde v roce 1169 invaze začala.

Proč už nechci klimatizaci Daikin a jakou vybrat klimatizaci abyste za 3 roky nemuseli řešit opravu?

Ostatní

Po negativní zkušenosti s klimatizací značky Daikin a hlavně s přístupem firmy jsem se začal o tuto problematiku zajímat a hledal jak jsou na tom jiné značky a výrobky. Téma se zaobírá splitovými klimatizacemi.

Jak si bezpečně uchovávat své rodinné digitální fotografie, filmy, hudbu a dokumenty

Ostatní

Pokud hledáte kam a jak bezpečně ukládat své rodinné soubory jako jsou fotky, videa, programy, hudba nebo jiná data a nechcete využívat veřejné cloudové služby, je čas se poohlédnout po jiném elegantním řešení.

Na co nezapomenout při elektroinstalaci v novém rodinném domě

Ostatní

Když se rozhodnete pro stavbu nového domu je toho na řešení opravdu hodně. Aby se na něco nezapomnělo v průběhu elektroinstalačních prací, přináším Vám pěkně pohromadě pár praktických rad a tipů.

3 nejlepší tipy pro zlepšení fotografování architektury

Reklamní sdělení

Architektura je vizuální umění, což znamená, že její úspěch závisí na tom, jak vypadá. Ošklivá budova nepřitáhne tolik návštěvníků a nedokáže nalákat potenciální nájemce nebo kupce. Ve fotografii je osvětlení nejdůležitějším prvkem, který rozhoduje o úspěšném záběru. Osvětlení může vaše fotografie architektury ovlivnit nebo zničit, a proto vám přinášíme tyto nejlepší tipy, jak své snímky vylepšit. Fotografování architektury s sebou přináší své vlastní výzvy, ale výsledky mohou být neuvěřitelně obohacující, jakmile si je osvojit. Nejde jen o správné úhly; existuje několik triků, díky kterým budou vaše snímky vynikat nad ostatními. Zde je několik nejlepších tipů, jak můžete zlepšit své fotografování architektury:

Naposledy navštívené

reklama