Rozhledna na kopci Vysoká (563 metrů nad mořem) nad Tachovem byla postavena v roce 2014. Tvoří ji ocelový tubus s vnějším vinutým schodištěm, vysoká je 28,5 metru. Z plošíny ve výšce 25 metrů je kruhový výhled na Tachov, Přimdu, Vlčí horu i Panský vrch.
Hlavní obrázek místa
© Milan Caha 07/2021
Rozhledna na kopci Vysoká (563 metrů nad mořem) nad Tachovem byla postavena v roce 2014. Tvoří ji ocelový tubus s vnějším vinutým schodištěm, vysoká je 28,5 metru. Z plošiny ve výšce 25 metrů je kruhový výhled na Tachov, Přimdu, Vlčí horu i Panský vrch. Nedaleko je památník bitvy u Tachova, kaple Panny Marie Lurdské, archeologické hřiště s ruinami kaple, či hřiště pro discgolf. Kolem prochází trasa naučné stezky Vysoká – Světec a zelená turistická značka. Rozhledna je otevřena celoročně v návštěvních hodinách, vstup je volný. Nachází se na katastrálním území Světce.
Milan Caha (zdroj: https://www.kudyznudy.cz/aktivity/rozhledna-vysoka-u-tachova), 6.8. 2021
Plzeňský kraj,  Tachov  (TC), Světce

Místa v okolí

 Husmannova kaple
 Světce
 jízdárna
 městské opevnění
 Tachov
 gotická boží muka
 Pernolec
 Částkov
 kostel sv. Anny
 Lesná
 Lhotka
 kostel sv. Mikuláše
 Tisová
 Nové Sedliště
 kostel sv. Anny
 Svatovítský zámek
 Jánský zámek
 Broumov
 Ostrůvek
 Planá
 Šelmberk
 Bohušův vrch
 Přimda
 Chodová Planá
 Chodová Planá
 Chodová Planá
 Velké Dvorce
 Berchembogen
 Milíře u Rozvadova
 kostel sv. Mikuláše
 Bor u Tachova
 Loreta
 židovský hřbitov
 Lazurová hora
Základní informace místa
ID místa: 15849
Typ místa: věž
Podkategorie: rozhledna
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: v návštěvních hodinách
Uveřejněno: 6.8.2021
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Začátek anglonormanské invaze do Irska v letech 1169-1170

Hrady a zámky

V předchozím článku „Co se dělo v Irsku v době Vikingů od 9. až do 12. stol.” jsme ukončili povídání událostmi v srpnu a září 1170, kdy doba Vikingů v Irsku náhle skončila. Nyní si nejprve obsah předchozího článku stručně shrneme. Poté se zaměříme na Anglonormanskou (Anglickou) invazi v letech 1169-1170, která dobu Vikingů v Irsku ukončila. Bude řeč o příčinách a průběhu invaze.

Výprava do irského pohoří Wicklow jižně od Dublinu

Cestování

Jižně od irského hlavního města Dublinu se rozkládá nejrozsáhlejší irské pohoří Wicklow, v češtině na internetu zmiňováno jako Viklovské hory. Stejnojmenné hrabství Wicklow má v Irsku přezdívku Irská zahrada. Pohoří je z Dublinu snadno přístupné, může nás proto zajímat jak se tam dostat a kam se vypravit.

Na skok k Panence do Skoků - díl třetí: jako Fénix?

Historie

Před hodným časem jsem vás zde provázel historií kdysi slavného mariánského poutního místa Skoky u Žlutic. Jeho osudy jsme opustili ve 30. letech 20. století, kdy se nad ním a nad celou zemí začaly stahovat černé mraky okupace a války. Ty paradoxně pro obec velké změny nepřinesly, o to víc ji však zasáhly události poválečné.

Vítejte v domě britských panovníků i víkendovém sídle královny Alžběty II., vítejte na hradě Windsor

Hrady a zámky

Víte, že Pražský hrad je největším obývaným hradním areálem světa? Ano, je tomu skutečně tak, a my Češi, můžeme být na symbol své státnosti právem hrdi. Naše kroky dnes ale povedou daleko za hranice Česka, až k objektu, jenž se v pomyslném žebříčku osídlených hradních gigantů usadil na místě druhém. Nachází 30 kilometrů od Londýna a za svou historii poskytl domov již 39 anglickým panovníkům. Řeč je o původní dřevěné pevnosti, pozdějším středověkém hradu a nynějším světově proslulém zámku nesoucím jméno Windsor.

Počátek února - svátek světla, ohně, naděje, očištění i nových začátků

Zajímavosti

Ani jsme se nenadáli a první měsíc roku 2022 je pryč. S přelomem ledna a února býval dříve spojován velmi důležitý pohanský svátek Imbolc (čti Imbolk), jenž je dnes pro mnohé lidi už pouze velkou neznámou. Býval to významný svátek světla, naděje, nového počátku a příslibu pokračování života. Staří Keltové a později i Slované jej slavívali za soumraku 1. února. A proč slavili počátek za soumraku? Pro tyto národy nebýval totiž počátkem dne východ Slunce, nýbrž jeho západ. I později, za dob křesťanství, se tento svátek tak úplně neztratil, ale přešel i do jejich tradic jako svátek Hromnice (2. února).

Lázeňské město Trenčianské Teplice a hrad Beckov

Reklamní sdělení

Trenčianské Teplice jsou velmi oblíbené lázně uprostřed lesů Strážovských vrchů a bývají nazývané „perlou Karpat.“ Jsou jedním z mála lázeňských měst, které si zachovala svůj původní lázeňský charakter. Zdejší lázně nedávno prošly důkladnou rekonstrukcí a na pěší zóně najdete nejenom historickou lázeňskou architekturu, ale taky moderní budovy. Chloubou lázeňského města je lázeňský dům Hammam a také krásný lázeňský park. Můžete také navštívit hrad Beckov, který stojí na vápencové skále nad řekou Váhem a městečkem Beckov. Hrad Beckov patřil v minulosti k nejluxusnějším šlechtickým cílům ve střední Evropě, a i když je dnes již zříceninou, působí skutečně majestátně.

reklama