Původní vodárenská věž z dvacátých letech 20. st. byla v roce 2005 přestavěna. Po rekonstrukci tak vznikla stavba, která nyní slouží jako penzion s restaurací a kruhovou vyhlídkou.
Hlavní obrázek místa
Vodárenská věž v Novém Bohumíně
V sedmém patře vyhlídka, v osmém vyhlídková restaurace s kavárnou
© Pavel Vítek 03/2007
Starou vodárenskou věž najdeme jen pár minut od centra Nového Bohumína v Koperníkově ulici. V okolí stojí několik sportovních zařízení. Najdeme zde aquacentrum s plaveckým bazénem s tobogánem a relaxačním bazénem. Dále je v blízkosti zimní stadion, který také slouží jako víceúčelová sportovní hala. V nedalekém parku Petra Bezruče se nachází nový amfiteátr, který slouží jako letní kino hobby park s dětským hřištěm.
Pavel Vítek, 15.3. 2007
popis

Po skončení původní funkce vodárenské věže, postavené ve dvacátých letech 20. století byla nevyužívaná a chátrající věž v roce 2005 přestavěna. Po rekonstrukci tak vznikla stavba, která je architektonickým unikátem s atypickým a atraktivním uspořádáním interiéru. Nyní slouží jako penzion a jeho název je Penzion ve věži. Nad přízemní halou s recepcí je v šesti patrech k dispozici dvanáct dvoulůžkových pokojů. Z kruhové vyhlídky v sedmém patře je působivý pohled na město a jeho okolí. V nejvyšším osmém podlaží je umístěna vyhlídková restaurace s kavárnou. Vyhlídka i restaurace jsou pro ubytované hosty přístupny výtahem. Neubytovaní návštěvníci vystoupají až do osmého patra po venkovním proskleném schodišti. Celý objekt je zpřístupněn pro veřejnost od března r. 2006.

Pavel Vítek, 15.3. 2007

Moravskoslezský kraj,  Karviná  (KA), Bohumín-Nový Bohumín

Místa v okolí

 Bohumín
 Chałupki
 strážní věž
 dvůr Paseky
 kaple sv. Kříže
 Dolní Lutyně
 Rychvald
 kostel sv. Anny
 větrný důl Vrbice
 Důl Heřmanice
 Manor house
 Annin dvůr
 Lovecký zámeček
 Šilheřovice
 štola Hubert
 důl Michal
 ZOO Ostrava
 židovský hřbitov
 kostel Panny Marie
 Landek
 Orlová
 jáma Josef
 Důl Petr Bezruč
 halda Ema
 štola Vilemína
 štola Štolní
 štola Nový
 štola Tereza
 vodárna na Hladnově
 důl Michálka
 kaple sv. Barbory
 důl Prokop
 důl Ema a Lucie
 Závada
 nová radnice
 důl Neumann
 důl Josef
 kaple na Zámostí
 radnice
 Sýkorův most
 kostel sv. Mikuláše
 Důl Jindřich
 vila Felixe Neumanna
 důl Trojice
 kostel sv. Václava
 kostel sv. Josefa
 městské hradby
 sloup Panny Marie
 kostel sv. Jiří
 socha sv. Floriána
 Rovninské balvany
 stará radnice
 Doubrava
 hotel Imperial
 Polský dům
 Německý dům
 Dům umění
 Areál MINIUNI
 Palác Elektra
 Městská jatka
 Radvanický pivovar
 Radvanice
 důl Šalamoun
 kaple sv. Barbory
 Kunčičky
 důl Alexandr
 Vítkovice
 židovský hřbitov
 Karviná - Doly
 radnice
 kostel sv. Pavla
 Dolní Suchá
 městské hradby
 Hošťálkovice
 Hlučín
 poutní kříž
 Bartovice
 Prostřední Suchá
 socha sv. Floriána
 Prstná
 Solca
 Šenov
 fara
 školní budova
 kostel sv. Anny
 Šumbark
 Fryštát
 kašna
 Pomník sv. Václava
 vodárenská věž
 pomník T. G. Masaryka
 radnice
 kostel sv. Marka
 Horní Suchá
 Třebovice
 Husův sbor
 Janečkův mlýn
 Dolní Marklovice
 Zábřeh
 Jubilejní kolonie
 Dolní Marklovice
 kaple sv. Anny
 Ráj
 Stonava
 Závada
 Závada
 kostel Krista Krále
 kostel sv. Kateřiny
 Svinov
 Stonava
 kostel sv. Ducha
 Životice
 Poruba
 kostel sv. Anny
 Polanka nad Odrou
Kontaktní informace
BOSPOR spol. s r.o.
Koperníkova 1174
Bohumín - Nový Bohumín
Tel: 596 012 638
http://www.bospor.bohumin.info
bospor@bospor.bohumin.info
Základní informace místa
ID místa: 5078
Typ místa: věž
Podkategorie: rozhledna
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 15.3.2007
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Výprava do irského pohoří Wicklow jižně od Dublinu

Cestování

Jižně od irského hlavního města Dublinu se rozkládá nejrozsáhlejší irské pohoří Wicklow, v češtině na internetu zmiňováno jako Viklovské hory. Stejnojmenné hrabství Wicklow má v Irsku přezdívku Irská zahrada. Pohoří je z Dublinu snadno přístupné, může nás proto zajímat jak se tam dostat a kam se vypravit.

Na skok k Panence do Skoků - díl třetí: jako Fénix?

Historie

Před hodným časem jsem vás zde provázel historií kdysi slavného mariánského poutního místa Skoky u Žlutic. Jeho osudy jsme opustili ve 30. letech 20. století, kdy se nad ním a nad celou zemí začaly stahovat černé mraky okupace a války. Ty paradoxně pro obec velké změny nepřinesly, o to víc ji však zasáhly události poválečné.

Vítejte v domě britských panovníků i víkendovém sídle královny Alžběty II., vítejte na hradě Windsor

Hrady a zámky

Víte, že Pražský hrad je největším obývaným hradním areálem světa? Ano, je tomu skutečně tak, a my Češi, můžeme být na symbol své státnosti právem hrdi. Naše kroky dnes ale povedou daleko za hranice Česka, až k objektu, jenž se v pomyslném žebříčku osídlených hradních gigantů usadil na místě druhém. Nachází 30 kilometrů od Londýna a za svou historii poskytl domov již 39 anglickým panovníkům. Řeč je o původní dřevěné pevnosti, pozdějším středověkém hradu a nynějším světově proslulém zámku nesoucím jméno Windsor.

Počátek února - svátek světla, ohně, naděje, očištění i nových začátků

Zajímavosti

Ani jsme se nenadáli a první měsíc roku 2022 je pryč. S přelomem ledna a února býval dříve spojován velmi důležitý pohanský svátek Imbolc (čti Imbolk), jenž je dnes pro mnohé lidi už pouze velkou neznámou. Býval to významný svátek světla, naděje, nového počátku a příslibu pokračování života. Staří Keltové a později i Slované jej slavívali za soumraku 1. února. A proč slavili počátek za soumraku? Pro tyto národy nebýval totiž počátkem dne východ Slunce, nýbrž jeho západ. I později, za dob křesťanství, se tento svátek tak úplně neztratil, ale přešel i do jejich tradic jako svátek Hromnice (2. února).

Lázeňské město Trenčianské Teplice a hrad Beckov

Reklamní sdělení

Trenčianské Teplice jsou velmi oblíbené lázně uprostřed lesů Strážovských vrchů a bývají nazývané „perlou Karpat.“ Jsou jedním z mála lázeňských měst, které si zachovala svůj původní lázeňský charakter. Zdejší lázně nedávno prošly důkladnou rekonstrukcí a na pěší zóně najdete nejenom historickou lázeňskou architekturu, ale taky moderní budovy. Chloubou lázeňského města je lázeňský dům Hammam a také krásný lázeňský park. Můžete také navštívit hrad Beckov, který stojí na vápencové skále nad řekou Váhem a městečkem Beckov. Hrad Beckov patřil v minulosti k nejluxusnějším šlechtickým cílům ve střední Evropě, a i když je dnes již zříceninou, působí skutečně majestátně.

Trenčín, krásné město na řece Váhu a jeho dominanta

Cestování

Na hradní skále Trenčianského hradu je římský latinský nápis z období Římské říše, který je nejstarším nápisem na Slovensku a býval taky nejstarším nápisem v tehdejším Československu. Majestátní Trenčianský hrad patří k nekrásnějším hradům na Slovensku a jeho mohutná Matúšova věž je výraznou dominantou celého kraje. Z podhradí Trenčianského hradu se na řece Váhu vyvinulo město Trenčín s mnoha historickými a kulturními památkami.

reklama