Rozhledna (19 m, 581 m n. m.). R. 1887 zde postavena bouda, r. 1889 nekrytá rozhledna s cimbuřím (12 m). Od r. 1945 v majetku státu. V l. 1952–57 využívána armádou. Od r. 1972 v soukr. majetku rodiny Jandových (zachráněna před zničením). R. 1996–1999 provedena celková rekonstrukce (KČT a další).
Hlavní obrázek místa
Vlčí hora
© Pavel Zabrana, 12/2006
Vlčí hora rozhledna v 580,6 m.n.m..Se nachází 5 km od Krásné Lípy na čedičovém lesním vrchu v CHKO Labské pískovce. Byla postavena 19.5.1889, původní výška byla12 m, v současnosti 19 m, má 64 schodů, v nejvyšší části celá zasklená se čtvercovým krásným výhledem na Lužické hory, Krušné hory, část Labských pískovců, NP České Švýcarsko, NP Saské Švýcarsko. Za velmi dobré viditelnosti je vidět i část Jizerských hor a Krkonoš.Je vulkanického původu.Zajímavostí je sloupcovitý čedič, který díky tomu, že obsahuje magnetovec, odchyluje střelku kompasu až o 40 stupňů od správného směru
SiSi,vlastní, 4.11. 2005
historie

Vlčí hora

V roce 1887 byla postavena bouda, stavba započala v roce 1888 a veřejnosti předána do užívání 19.5.1889. Původní rozhledna byla 12 m vysoká, nekrytá, pouze s cimbuřím. Od roku 1945 majetkem státu.v roce 1948 věž i bouda opuštěna. V letech 1952-1957 celý objekt sloužil československé armádě. Od roku 1972 bouda v soukromí rodiny Jandových, kteří rozhlednu zachránili před zničením. KČT Krásná Lípa začal v roce 1996 s celkovou rekonstrukcí rozhledny za pomoci MěÚ Krásná Lípa, obyvatel Vlčí hory a blízkého i vzdáleného okolí, LČR, sponzorů a podnikatelů. 22.5.1999 byla rozhledna ke 110. výročí postavení předána veřejnosti do užívání za účasti 1200 osob. Rozhledna je vysoká 19 m a má 64 schodů.

text ze vstupenky, 1.9. 2004

Ústecký kraj,  Děčín  (DC), Vlčí Hora

Místa v okolí

 Zahrady
 Dlouhý Důl – VPZ
 Vlčí Hrádek
 Šternberk
 Schönbuch
 Jeskyně víl
 Kyjovský hrad
 Brtnický hrádek
 socha lva
 Dymník
 dům U Frinda
 Niedermühle
 kostel sv. Vavřince
 kamenný most
 Rumburk
 morový sloup
 kostel sv. Václava
 Weifberg
 Šluknov
 kostel sv. Josefa
 Na Tokáni
 kostel sv. Mikuláše
 Světlík
 Dolní Chřibská
 kostel sv. Jiří
 radnice
 Rudolfův kámen
 akvadukt
 Vilemínina stěna
 kostel sv. Jiří
 Mariina vyhlídka
 Rynartice
 Falkenštejn
 Trpasličí jeskyně
 Křížová hora
 Tanečnice
 Hrádek-Burgsberg
 Lipová
 Šauenštejn
 Jedlová
 Studenec
 evangelický kostel
 Tolštejn
 Varnsdorf
 kaple sv. Anny
 Zlatý vrch
 skalní kaple
 Dolský mlýn
 evangelický kostel
 Winterstein
 LO vz.37 N2/206/A-140Z
 Tříhraniční kámen
 Bratrský oltář
 Pravčická brána
 Sokolí hnízdo
 Růžovský vrch
 kostel sv. Václava
 evangelický kostel
 Pastevní vrch
 evangelický kostel
 rozhledna Janov
 Růžová
 Arnoltice
 Rousínovský hrádek
 Milštejn
 Bynovec
Základní informace místa
ID místa: 2559
Typ místa: věž
Podkategorie: rozhledna
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: v návštěvních hodinách
Uveřejněno: 1.9.2004
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Podzemní jezero a ocelové dveře pod Troskami

Zajímavosti

Hrad Trosky s sebou nese i svá dodnes neobjevená tajemství. Jedno z nich je legenda o podzemním jezeru ke kterému vede chodba vyhloubená v pískovcové skále tři sta metrů od úpatí kopce, zakončena železnými vraty.

Máme za sebou noc čarodějnic, zvyk, jemuž předcházelo utrpení mnoha nevinných lidí

Zajímavosti

Noc z 30. dubna na 1. května je podle starých pověr nejmagičtější nocí celého kalendářního roku. Je to noc, kdy tajemné síly vládnou neobvykle silnou mocí, před kterou měli lidé odpradávna potřebu se chránit. Tato noc byla už od pohanských dob spojena s řadou rituálů, z nichž nejznámější je pálení čarodějnic – zvyk, který se udržuje dodnes. Jak vlastně vznikla tato tradice a co všechno jí předcházelo?

Výměna elektroinstalace v panelovém domě, dobře si rozmyslete kdy se do ní pustit a na co si dát pozor.

Ostatní

Stará hliníková elektroinstalace v bytech v panelových domech pomalu dosluhuje a nejeden byt již má polovinu nefunkčních zásuvek a blikající světla. Sepsal jsem pro Vás co Vás čeká a jak se na výměnu co nejlépe připravit.

Na skok k Panence do Skoků - díl druhý: v dobách největší slávy

Historie

V předchozím díle jsme opustili Mariánské Skoky ve chvíli, kdy vrchnost rozhodla nahradit kapličku novým kostelem. Vydejte se s námi na další úsek cesty po osudech kdysi slavného, poté opuštěného a dnes opět objevovaného magického místa uprostřed nádherné krajiny Žluticka. Naše dnešní vyprávění začínáme v roce 1736.

Les hortillons d'Amiens - zahradníci na vodě

Cestování

Když jsme se rozhodli při své cestě po severu Francie, Normandii a Bretani zastavit v Amiens, věděli jsme, že nás čeká malebné město s řadou památek, v čele s katedrálou Notre-Dame, největší vrcholně gotickou katedrálou ve Francii. Gotických katedrál jsme cestou viděli mnoho – včetně těch nejslavnějších v Chartres a v Remeši. Amiens nám ale nabídlo něco opravdu překvapivého, co jsme jinde nepotkali – Les hortillonnages d'Amiens.

Zapomenutá Halič a skryté klenoty Dušana Jurkoviče

Cestování

Halič je území s dlouhou a značně komplikovanou historií. Nečekanou stopu v tomto kraji zanechal československý architekt, rodem ze slovenské Myjavy, Dušan Jurkovič (1868 – 1947). Jeho jméno máme spojené s pohádkovými chaloupkami Libušín a Maměnka na Pustevnách a dalšími domy inspirovanými lidovou architekturou. To, že je autorem tří desítek vojenských hřbitovů na polsko–slovenském pomezí není až tak známo.

reklama