Dřevěná rozhledna vysoká 15 m, postavená v roce 2006. Čtyři vyhlídkové plošiny a rozhled nejen na Velkopavlovickou vinařskou oblast, ale i na Novomlýnské nádrže a na Pálavu.
Hlavní obrázek místa
Rozhledna Kraví Hora
© Ilona Telaříková, 02/2007
Nad vinařskými Bořeticemi a nad její sklepovou vesničkou Kraví horou se na památku vítězství v celostátním kole soutěže Vesnice roku 2005 tyčí 14 metrů vysoká rozhledna jako protipól 14 metrů hlubokému vinnému sklepu.
u-jamboru.sklepymoravy.cz, 28.3. 2007
turistické

Bořetice leží 12 km jihovýchodním směrem od Hustopečí. První písemná zmínka o Bořeticích pochází z 13. století. Obec se nachází ve známé Velkopavlovické vinařské oblasti. Dostupná je buď železnicí, leží na trati číslo 255, Hodonín – Zaječí a nebo autobusy z Hustopečí, Břeclavi a Velkých Pavlovic. K rozhledně dojdeme od hotelu Kraví hora po úzké asfaltce mezi vinicemi. Rozhledna je od obce Bořetice vzdálená asi 1,5 km. Rozhledna byla zpřístupněna v červnu r. 2006. Je volně přístupná.

Pavel Vítek, 31.3. 2007

popis

Bořetická rozhledna stojí nad bořetickými vinnými sklípky, nazývajícími se Kraví hora. Zpřístupněna byla 11. červnu 2006. Dřevěná rozhledna je vysoká 15 m, má čtyři vyhlídkové plošiny a nejvyšší plošina, zastřešená, je ve výši 12 m. Postavena byla místními řemeslníky. Z rozhledny je krásný rozhled na Velkopavlovickou vinařskou oblast, spoustu vinařských vesniček a vinařských tratí. Hezký pohled je i na Novomlýnské nádrže a na Pálavu.

31.3. 2007

Jihomoravský kraj, Bořetice

Místa v okolí

 Slunečná
 Suchořádská Zmola
 muzeum obce
 kostel sv. Jiří
 větrný mlýn
 kostel sv. Jiljí
 sklepní ulička
 Velké Pavlovice
 Kobylské jezero
 Stezka nad vinohrady
 Boleradice
 vyhlídka U obrázku
 boží muka
 Vrbice
 Nedánov
 větrný mlýn
 boží muka
 kostel sv. Vavřince
 kostel sv. Kunhuty
 Klobouky u Brna
 Všetrapy
 Templářské sklepy
 Čejkovice
 dům U Synků
 Hustopeče
 Diváky
 větrný mlýn
 boží muka
 židovský hřbitov
 Hustopeče
 sklepní ulička
 Dalibor
 Velké Bílovice
 kostel sv. Markéty
 Starý Poddvorov
 Na Podluží
 Šitbořice
 Potvorovice
 Obelisk
 Bulhary
 minaret
 Popice
 kostel sv. Ondřeje
 Nejdek
 Dambořice
 Těšany
 židovský hřbitov
 Šardice
 Zámecký mlýn
 Archeopark Pavlov
 Bošovice
 Janův hrad
 Maurská vodárna
 kostel sv. Barbory
 Lovecký zámeček
 Lednice
 Velké Němčice
 Děvičky
 kostel sv. Isidora
 Slovácká chalupa
 Uhřice
 Stavěšice
 Žarošice
 Vysoká zahrada
 kostel sv. Anny
 kostel sv. Jiljí
 mlýn
 kostel sv. Jakuba
 Nosislav
 kamenný kruh
 boží muka
 boží muka
 Strážovice
 kostel sv. Jiří
 Sirotčí hrádek
 jeskyně Na Turoldu
 Akátová věž
 kaple sv. Šebestiána
 mariánský sloup
 radnice
 Kanovnické domy
 městské hradby
Kontaktní informace
Provozovatel:
Vinařský dům Jamborovi
Kraví hora č. 71
Bořetice
Tel: 602752550
http://u-jamboru.sklepymoravy.cz
jamborzdenek@seznam.cz
Základní informace místa
ID místa: 5110
Typ místa: věž
Podkategorie: rozhledna
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 31.3.2007
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Začátek anglonormanské invaze do Irska v letech 1169-1170

Hrady a zámky

V předchozím článku „Co se dělo v Irsku v době Vikingů od 9. až do 12. stol.” jsme ukončili povídání událostmi v srpnu a září 1170, kdy doba Vikingů v Irsku náhle skončila. Nyní si nejprve obsah předchozího článku stručně shrneme. Poté se zaměříme na Anglonormanskou (Anglickou) invazi v letech 1169-1170, která dobu Vikingů v Irsku ukončila. Bude řeč o příčinách a průběhu invaze.

Výprava do irského pohoří Wicklow jižně od Dublinu

Cestování

Jižně od irského hlavního města Dublinu se rozkládá nejrozsáhlejší irské pohoří Wicklow, v češtině na internetu zmiňováno jako Viklovské hory. Stejnojmenné hrabství Wicklow má v Irsku přezdívku Irská zahrada. Pohoří je z Dublinu snadno přístupné, může nás proto zajímat jak se tam dostat a kam se vypravit.

Na skok k Panence do Skoků - díl třetí: jako Fénix?

Historie

Před hodným časem jsem vás zde provázel historií kdysi slavného mariánského poutního místa Skoky u Žlutic. Jeho osudy jsme opustili ve 30. letech 20. století, kdy se nad ním a nad celou zemí začaly stahovat černé mraky okupace a války. Ty paradoxně pro obec velké změny nepřinesly, o to víc ji však zasáhly události poválečné.

Vítejte v domě britských panovníků i víkendovém sídle královny Alžběty II., vítejte na hradě Windsor

Hrady a zámky

Víte, že Pražský hrad je největším obývaným hradním areálem světa? Ano, je tomu skutečně tak, a my Češi, můžeme být na symbol své státnosti právem hrdi. Naše kroky dnes ale povedou daleko za hranice Česka, až k objektu, jenž se v pomyslném žebříčku osídlených hradních gigantů usadil na místě druhém. Nachází 30 kilometrů od Londýna a za svou historii poskytl domov již 39 anglickým panovníkům. Řeč je o původní dřevěné pevnosti, pozdějším středověkém hradu a nynějším světově proslulém zámku nesoucím jméno Windsor.

Počátek února - svátek světla, ohně, naděje, očištění i nových začátků

Zajímavosti

Ani jsme se nenadáli a první měsíc roku 2022 je pryč. S přelomem ledna a února býval dříve spojován velmi důležitý pohanský svátek Imbolc (čti Imbolk), jenž je dnes pro mnohé lidi už pouze velkou neznámou. Býval to významný svátek světla, naděje, nového počátku a příslibu pokračování života. Staří Keltové a později i Slované jej slavívali za soumraku 1. února. A proč slavili počátek za soumraku? Pro tyto národy nebýval totiž počátkem dne východ Slunce, nýbrž jeho západ. I později, za dob křesťanství, se tento svátek tak úplně neztratil, ale přešel i do jejich tradic jako svátek Hromnice (2. února).

Lázeňské město Trenčianské Teplice a hrad Beckov

Reklamní sdělení

Trenčianské Teplice jsou velmi oblíbené lázně uprostřed lesů Strážovských vrchů a bývají nazývané „perlou Karpat.“ Jsou jedním z mála lázeňských měst, které si zachovala svůj původní lázeňský charakter. Zdejší lázně nedávno prošly důkladnou rekonstrukcí a na pěší zóně najdete nejenom historickou lázeňskou architekturu, ale taky moderní budovy. Chloubou lázeňského města je lázeňský dům Hammam a také krásný lázeňský park. Můžete také navštívit hrad Beckov, který stojí na vápencové skále nad řekou Váhem a městečkem Beckov. Hrad Beckov patřil v minulosti k nejluxusnějším šlechtickým cílům ve střední Evropě, a i když je dnes již zříceninou, působí skutečně majestátně.

Naposledy navštívené

reklama