Dřevěná rozhledna (17 m, 991 m n. m.) byla postavena r. 2010. Starší, jednoduchá dřevěná rozhledna z r. 1910, zanikla někdy po r. 1917. Nová rozhledna podle projektu architekta Olšiny byla vybudována obcemi v rámci česko-polského projektu Euroregionu Glacensis. Otevřena r. 2010.
Hlavní obrázek místa
© Jaroslav Vavera, 07/2012
Dřevěná rozhledna s kovovým schodištěm (17 m) stojí na Anenském vrchu (991 m n. m.). Nejbližší obcí jsou Říčky v Orlických horách, odkud vede pod rozhlednu modrá turistická značka, až na Anenský vrch vede červená turistická značka (z osady Hanička). Z Rokytnice v Orlických horách se lze vydat po modré a následně zelené turistické značce.
22.3. 2013
historie

Dřevěná rozhledna na Anenském vrchu byla postavena roku 2010. Rozhledna je vysoká 17 m, vyhlídková plošina je ve výšce 12 m. Na Anenském vrchu stávala rozhledna již dříve, r. 1910 zde byla postavena jednoduchá dřevěná věž, která měla v přízemí nouzový úkryt pro lyžaře. Rozhledna později zanikla (patrně po r. 1917, kdy je „chatrná rozhledna“ zmiňována v Časopise Turistů). Roku 2010 se Sdružení svazku obcí Rokytnice a Bartošovice rozhodlo pro vybudování nové rozhledny v rámci česko-polského projektu Euroregionu Glacensis. Projekt vypracoval architekt Olšina, rozhledna byla postavena v červenci–říjnu 2010. Investorem byly Lesy ČR, a.s. a stavba byla financována částečně z dotací EU. Rozhledna byla zpřístupněna veřejnosti 28. 10. 2010.

E.H. podle http://www.orlickehory.ne, http://rozhledny.webzdarma.cz, 22.3. 2013

Komentáře

Královéhradecký kraj,  Rychnov nad Kněžnou  (RK), Říčky v Orlických horách

Místa v okolí

 pevnost Hanička
 kaple sv. Anny
 fara
 Niemojów
 mariánský sloup
 kašna
 židovský hřbitov
 Szczerba
 socha Panny Marie
 Suchá
 kaple sv. Anny
 Zemská brána
 Pašerácká lávka
 Lusthaus
 kaple na rozcestí
 sousoší Piety
 pomník Rampepurdy
 kostel sv. Kateřiny
 kaple Panny Marie
 Pěčín
 kaple sv. Anny
 domek Na Sboru
 kostel sv. Antonína
 Fort Wilhelma
 Villa Nova Uhřínov
 Na Velké Deštné
 kostel sv. Vavřince
 Rychmberk
 kostel sv. Jiří
 Trčkov
 Amálka
 Międzylesie
 Hlodný
 Nový hrad
 kaple sv. Antonína
 radnice
 Žamberk
 Kateřinský špitál
 židovský hřbitov
 kostel sv. Václava
 kaple sv. Rozálie
 Divišovo divadlo
 Helvíkovice
 Šerlišský mlýn
 Bukačka
 Peklo
 socha sv. Anny
 Litice nad Orlicí
 zvonička
 Litice nad Orlicí
 kostel Všech svatých
 Potštejn
 kostel sv. Vavřince
Základní informace místa
ID místa: 11162
Typ místa: věž
Podkategorie: rozhledna
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 30.3.2013
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Děsím se co přijde po sloučení mé banky s jinou bankou na základě předchozích zkušeností.

Ostatní

Již jednou se stalo, že banku, pro kterou jsem se svobodně a s nadšením rozhodl a kterou jsem mnoho let využíval spolkla jiná banka. A to se pak děly věci, které negativním způsobem ovlivnily můj život na několik roků.

Suflé, plisé, ragů, fiží, boa, filé a karé

Zajímavosti

Slova, která fascinují svým netradičním, trochu rozplizlým zněním. Kromě zvukomalby nemají některé z nich spolu nic moc společného. Tak se nyní podrobněji podíváme na každé z nich.

Jak přežít týden u moře v Bulharské Albeně nedaleko Varny

Cestování

Albena je dnes lázeňsko-turistický komplex, který ožívá především během letních měsíců. Tento chráněný monument socialismu se nalézá asi 20km od města Varna v Bulharském letovisku.

Výprava do divoké krajiny Connemary na západě Irska

Cestování

Na západě Irska v hrabství Galway se rozkládá Connemara, divoká liduprázdná krajina hor a jezer na pobřeží Atlantiku. Dostaneme se sem velmi snadno autem nebo autobusem po silnici N59, která vede z města Galway do Clifdenu. Jízda po této silnici je hlubokým zážitkem. Budeme si zde připadat jako v Irské Kanadě.

Tarif elektřina pro soláry a virtuální baterie. Je to opravdu smysluplné?

Ostatní

Pokud se rozhodujete zda investovat nemalé peníze do fotovoltaiky, a zalíbil se vám produkt elektřina pro soláry – kdy si našetřenou energii do virtuální baterie budete moci vybrat v temnějších měsících, tak si rozhodně sundejte růžové brýle.

Začátek anglonormanské invaze do Irska v letech 1169-1170

Historie

V předchozím článku „Co se dělo v Irsku v době Vikingů od 9. až do 12. stol.” jsme ukončili povídání událostmi v srpnu a září 1170, kdy doba Vikingů v Irsku náhle skončila. Nyní si nejprve obsah předchozího článku stručně shrneme. Poté se zaměříme na Anglonormanskou (Anglickou) invazi v letech 1169-1170, která dobu Vikingů v Irsku ukončila. Bude řeč o příčinách a průběhu invaze.

Naposledy navštívené

reklama