
Kostel je tvořen jednolodní obdélnou stavbou s goticko-renesančním jádrem a polygonálně ustoupeným nižším presbyteriem. Západnímu průčelí dominuje vstupní ustoupená věž se zvonovým patrem zakončená helmicí s lucernou. Věž byla původně v přízemí otevřená trojicí portálů z nichž zůstal uchován jeden v průčelí. Zbylé dva postranní byly zazděny, avšak při zachování původních kamenných ostění s lomeným obloukem. Stěny lodě kostela i presbyteria, jež prosvětlují půlkruhově ukončená okna, jsou doplněna soustavou opěráků. Ty jsou spolu s nárožími kostela, včetně věže, zdobeny bosáží z kamenných kvádrů. Severní průčelí presbyteria doplňuje drobná sakristie, stejně jako ve středu jižního průčelí hlavní lodi vystupuje z obrysu kostela menší předsíň. Stavbu završuje strmá sedlová střecha pokrytá taškami. Ačkoliv navenek kostel působí čistou pozdní gotikou a renesancí, uvnitř se mísí takřka všechny slohy. Cennou součástí interiéru jsou… číst dále
Na místě současného kostela stával původně kostelík starší, dřevěný, jehož vznik lze klást někdy do počátku 14. století. Kostel v dnešní podobě dal vystavět mezi roky 1587 až 1589 na místě staršího majitel staroveského panství Ctibor Syrakovský z Pěrkova, písař Markrabství moravského. Slavnostní posvěcení se konalo za přítomnosti samotného olomouckého biskupa Stanislava Pavlovského 28. dubna 1591.
Nejznámější dominantou Mariánských Lázní je hlavní kolonáda. Nese jméno po ruském spisovateli Maximu Gorkém. Kousek od ní se nachází Kolonáda Karolinina a Rudolfova pramene. Dále je zde ještě Kolonáda Křížového pramene a Kolonád Ferdinandova pramene.
Venkovský sládek František Smetana se životem musel těžce protloukat, několikrát musel začínat od začátku. Dvakrát ovdověl, měl 18 dětí, ale nic ho nezlomilo. Dnes ho připomíná jediná pamětní deska. Jeho přirozené nadání zdědil první syn, proslulý jako zakladatel české národní hudby
Jeden z příběhů, odehrávajících se v uličkách a náměstích Starého Města pražského, je věnován známému sochařskému dílu. Dívčí postava představující Vltavu tu sídlí přes 200 let
Návštěvnické centrum na Kvildě prezentuje život rysů a jelenů v jejich přirozeném prostředí. V blízkosti budovy centra se nachází dva výběhy - jeden pro rysy a druhý pro jeleny.
V malebné uličce Pod Koštofránkem stojí malý domek, kde můžete nahlédnout do domácnosti ševce Rumcajse v době, než se stal loupežníkem. Kromě ševcovské dílny můžete vidět také Mančinu bylinkovou zahrádku.
Obří sud Javorník je hotel a restaurace, zároveň také zajímavý tip na výlet. Najdete ho pár kilometrů od Liberce. V jeho blízkosti najdete sjezdovku, která je vhodná i pro začínající lyžaře.