Kostel byl postaven ve 14. stol., prvně se zmiňuje r. 1343. Přibližně r. 1672 byl kostel znovu vystavěn. R. 1779 byl barokně přestavěn Heinrichem, pánem z Berečka. R. 1820 byla provedena výměna střech. R. 1854 byly instalovány nové varhany. Kostel zdobí křížová cesta z r. 1797 od A. Blosche.
Hlavní obrázek místa
© Luděk Pitter 04/2005
V těsném sousedství nového a starého zámku v Bravanticích stojí kostel sv. Valentina s gotickým jádrem ze 14. stol., přestavěný ve 2. polovině 18. stol. Kostel je jednolodní s hranolovou věží. Loď kostela i presbyterium je z omítnutého kamenného zdiva. Při vstupu do areálu kostela u ohradní zdi stojí socha Panny Marie Sedmibolestné z konce 19. stol. a na druhé straně litinový kříž z poloviny 19. stol. Na prostranství před vchodem je sousoší Olivetské hory z 1. poloviny 18. stol. klečícího Krista s andělem.
11.4. 2005
historie

Historie kostela sv. Valentina v Bravanticích

Kostel byl postaven ve 14. stol., prvně se zmiňuje r. 1343. Kolem r. 1600 přešli obyvatelé Bravantic k evangelické víře, v období 30leté války se vrátili zpět ke katolictví. Přibližně r. 1672 byl kostel znovu vystavěn a zasvěcen Panně Marii. Měl tehdy 3 oltáře, z nichž jeden byl zasvěcen sv. Valentinovi. Není přesně známo, kdy se změnilo zasvěcení kostela sv. Valentinovi, který je patronem nemocných, mládeže a cestujících. R. 1779 byl kostel barokně přestavěn na náklady Heinricha, svobodného pána z Berečka. Z původní stavby zůstalo gotické jádro kostela. R. 1820 byla provedena výměna střech. R. 1854 dostal kostel nové varhany. Interiér kostela zdobí křížová cesta, kterou namaloval r. 1797 opavský malíř Anton Blosch.

čerpáno z http://cs.wikipedia.org, 11.12. 2011

Moravskoslezský kraj,  Nový Jičín  (NJ),

Místa v okolí

 Bravantice
 Velké Albrechtice
 Studénka
 Studénka
 Studénka
 Studénka
 Zbyslavice
 kostel sv. Kateřiny
 Klimkovice
 úřednický dům
 kostel sv. Mikuláše
 Bílovec
 Zbyslavice
 radnice
 kaple sv. Barbory
 Bítov
 Kanihůra
 kostel sv. Anny
 Polanka nad Odrou
 Nová Horka
 Polanská niva
 Petřvald
 Stříbrná věž
 Bartošovický mlýn
 kostel sv. Jakuba
 Hradní vrch
 Slatina
 Pustějov
 Slatina
 Pohořílky
 kaple sv. Víta
 Kyjovice
 Dorňákův kopec
 Výškovice
 Poruba
 Josefínin platan
 fara
 Bartošovice
 Stará Bělá
 Svinov
 Kujavy
 kostel Krista Krále
 Bravinné
 fara
 kostel sv. Ducha
 Trnávka
 Stará Bělá
 Sedlnické sněženky
 Sedlnice
 Milotička
 Pustá Polom
 Lukavec
 Třebovice
 socha Boha Otce
 kostel sv. Jiří
 Petrovice
 Brušperk
 Zábřeh
 kostel sv. Jakuba
 Husův sbor
 Hukovice
 dvůr Antonínov
 Děrné
 Kateřinice
 Jubilejní kolonie
 Hošťálkovice
 kašna se sochou Hygie
 sousoší Panny Marie
 radnice
 kostel sv. Kříže
 Bartošovice
 Příbor
 Fulnek
 Bratrský sbor
 městské hradby
 Knurrův dům
 zvonice
 větrný mlýn
 loretánská kaple
 radnice
 Hrabyně
 Dobroslavice
 kaplička
 kostel sv. Jakuba
 fojtství
 Kunín
 Fürstenberská hrobka
 kostel sv. Kateřiny
 radnice
 Ostrá hůrka
 kostel sv. Pavla
 Smolkov
 Přerovec
 Vítkovice
 socha sv. Floriána
 kostel sv. Vavřince
 Rychaltice
 Hájovský dvůr
 Šance
 Jakubčovické šance
 Skácelův kříž
 kostel sv. Mikuláše
 Okrouhlá
 Okrouhlá
 důl Šalamoun
 kostel sv. Martina
 větrný mlýn
 Městská jatka
 Polský dům
 Palác Elektra
 Dům umění
 Německý dům
 hotel Imperial
 Důl Jindřich
 vila dr. Julia Eisnera
 vila Felixe Neumanna
 Raduň
 kaple sv. Barbory
 štola Nový
 štola Tereza
 kostel sv. Maxmiliána
 Hukvaldy
 štola Štolní
 fojtství
 štola Vilemína
 Panorama u Chlebovic
 Olšová
 jáma Josef
 Landek
 kostel sv. Mikuláše
 Hradec nad Moravicí
 štola Hubert
 kaple Za humny
Základní informace místa
ID místa: 2996
Typ místa: sakrální památky
Podkategorie: kostel, chrám
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: příležitostně
Uveřejněno: 11.4.2005
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Začátek anglonormanské invaze do Irska v letech 1169-1170

Hrady a zámky

V předchozím článku „Co se dělo v Irsku v době Vikingů od 9. až do 12. stol.” jsme ukončili povídání událostmi v srpnu a září 1170, kdy doba Vikingů v Irsku náhle skončila. Nyní si nejprve obsah předchozího článku stručně shrneme. Poté se zaměříme na Anglonormanskou (Anglickou) invazi v letech 1169-1170, která dobu Vikingů v Irsku ukončila. Bude řeč o příčinách a průběhu invaze.

Výprava do irského pohoří Wicklow jižně od Dublinu

Cestování

Jižně od irského hlavního města Dublinu se rozkládá nejrozsáhlejší irské pohoří Wicklow, v češtině na internetu zmiňováno jako Viklovské hory. Stejnojmenné hrabství Wicklow má v Irsku přezdívku Irská zahrada. Pohoří je z Dublinu snadno přístupné, může nás proto zajímat jak se tam dostat a kam se vypravit.

Na skok k Panence do Skoků - díl třetí: jako Fénix?

Historie

Před hodným časem jsem vás zde provázel historií kdysi slavného mariánského poutního místa Skoky u Žlutic. Jeho osudy jsme opustili ve 30. letech 20. století, kdy se nad ním a nad celou zemí začaly stahovat černé mraky okupace a války. Ty paradoxně pro obec velké změny nepřinesly, o to víc ji však zasáhly události poválečné.

Vítejte v domě britských panovníků i víkendovém sídle královny Alžběty II., vítejte na hradě Windsor

Hrady a zámky

Víte, že Pražský hrad je největším obývaným hradním areálem světa? Ano, je tomu skutečně tak, a my Češi, můžeme být na symbol své státnosti právem hrdi. Naše kroky dnes ale povedou daleko za hranice Česka, až k objektu, jenž se v pomyslném žebříčku osídlených hradních gigantů usadil na místě druhém. Nachází 30 kilometrů od Londýna a za svou historii poskytl domov již 39 anglickým panovníkům. Řeč je o původní dřevěné pevnosti, pozdějším středověkém hradu a nynějším světově proslulém zámku nesoucím jméno Windsor.

Počátek února - svátek světla, ohně, naděje, očištění i nových začátků

Zajímavosti

Ani jsme se nenadáli a první měsíc roku 2022 je pryč. S přelomem ledna a února býval dříve spojován velmi důležitý pohanský svátek Imbolc (čti Imbolk), jenž je dnes pro mnohé lidi už pouze velkou neznámou. Býval to významný svátek světla, naděje, nového počátku a příslibu pokračování života. Staří Keltové a později i Slované jej slavívali za soumraku 1. února. A proč slavili počátek za soumraku? Pro tyto národy nebýval totiž počátkem dne východ Slunce, nýbrž jeho západ. I později, za dob křesťanství, se tento svátek tak úplně neztratil, ale přešel i do jejich tradic jako svátek Hromnice (2. února).

Lázeňské město Trenčianské Teplice a hrad Beckov

Reklamní sdělení

Trenčianské Teplice jsou velmi oblíbené lázně uprostřed lesů Strážovských vrchů a bývají nazývané „perlou Karpat.“ Jsou jedním z mála lázeňských měst, které si zachovala svůj původní lázeňský charakter. Zdejší lázně nedávno prošly důkladnou rekonstrukcí a na pěší zóně najdete nejenom historickou lázeňskou architekturu, ale taky moderní budovy. Chloubou lázeňského města je lázeňský dům Hammam a také krásný lázeňský park. Můžete také navštívit hrad Beckov, který stojí na vápencové skále nad řekou Váhem a městečkem Beckov. Hrad Beckov patřil v minulosti k nejluxusnějším šlechtickým cílům ve střední Evropě, a i když je dnes již zříceninou, působí skutečně majestátně.

reklama