Původně dřevěná rozhledna, která zde stála do 50. let 20. stol. Poté vystavěna nová, železobetonová, společností T-mobile. Výška 62,3 m; ve 26,2 m se nachází vyhlídkový ochoz. Rozhledna přístupná od 18. 5. 2006.
Hlavní obrázek místa
© Zuzana Hrabalová, 07/2010
Rozhledna se nachází na okraji města Bílova na kopci jménem Kanihůra. Svoje jméno prý získal množstvím kání v této oblasti. Jedná se o 62,5 m vysokou telekomunikační věž (T-mobile), ve výšce 26,25 m je umístěna vyhlídková plošina, na kterou vystoupáme po 137 točitých schodech. Při pěkném počasí můžeme pozorovat Studénku, Bílovec, Ostravu, Fulnek, pohoří Beskydy, Javorníky, Nízký Jeseník.....
Zuzana Hrabalová , 14.7. 2010
historie

Původní rozhlednou byla rozhledna dřevěná, která stávala na nejvyšším místě obce až do 50. let 20. století. Roku 2005 nechala společnost T-mobile vystavět na vrchu Kanihůrka u Bílova telekomunikační věž. Sestávala ze železobetonové tubusové konstrukce a měří 62,3 metrů. Po překonání 137 schodů se ve výšce 26,2 metrů ocitneme na vyhlídkovém ochozu. 18. 5. 2006 byla rozhledna zpřístupněna.

L.H. (podle www.atlasceska.cz), 1.9. 2011

Moravskoslezský kraj,  Nový Jičín  (NJ), Bílov

Místa v okolí

 úřednický dům
 radnice
 kaple sv. Barbory
 Bílovec
 kostel sv. Mikuláše
 Pohořílky
 Pustějov
 Velké Albrechtice
 Kujavy
 Studénka
 Studénka
 Studénka
 Studénka
 kostel sv. Jakuba
 Bartošovický mlýn
 Hradní vrch
 Bravantice
 kostel sv. Valentina
 Dorňákův kopec
 Nová Horka
 Bravinné
 Slatina
 Lukavec
 Děrné
 Josefínin platan
 Bartošovice
 fara
 Fulnek
 Bratrský sbor
 zvonice
 Slatina
 loretánská kaple
 Knurrův dům
 radnice
 Bítov
 Výškovice
 Zbyslavice
 Hukovice
 Zbyslavice
 fara
 Kunín
 Vrchy
 Sedlnické sněženky
 Sedlnice
 kostel sv. Jiří
 kaple sv. Jiří
 Petřvald
 kostel sv. Kateřiny
 Klimkovice
 Bartošovice
 kaple sv. Víta
 Kyjovice
 větrný mlýn
 kostel sv. Mikuláše
 kaplička
 kostel sv. Martina
 kostel sv. Mikuláše
 Olšová
 kostel sv. Jakuba
 fojtství
 kostel sv. Vavřince
 Bannerova studánka
 kostel sv. Anny
 Polanka nad Odrou
 Polanská niva
 Pustá Polom
 Petrovice
 Stříbrná věž
 Trnávka
 kašna se sochou Hygie
 sousoší Panny Marie
 radnice
 kostel sv. Kříže
 Příbor
 městské hradby
 Jeseník nad Odrou
 Jakubčovické šance
 Šance
 svobodný dvůr
 Kateřinice
 Závišice
 Odry
 Stará pošta
 Rybí
 Poruba
 městské hradby
 katovna
 Milotička
 kaple sv. Anny
 Zemanova kaple
 Svinov
 kostel Krista Krále
 Hájovský dvůr
 Maxmiliánův dvůr
 Skácelův kříž
 vila Machů
 Hradec nad Moravicí
 Veselská rozhledna
 kostel sv. Jakuba
 Rychaltice
 Třebovice
 Ringhofferova vila
 Lašské muzeum
 Weisshuhnův kanál
 větrný mlýn
 Hošťálkovice
Základní informace místa
ID místa: 9288
Typ místa: věž
Podkategorie: rozhledna
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: v návštěvních hodinách
Uveřejněno: 1.9.2011
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Začátek anglonormanské invaze do Irska v letech 1169-1170

Hrady a zámky

V předchozím článku „Co se dělo v Irsku v době Vikingů od 9. až do 12. stol.” jsme ukončili povídání událostmi v srpnu a září 1170, kdy doba Vikingů v Irsku náhle skončila. Nyní si nejprve obsah předchozího článku stručně shrneme. Poté se zaměříme na Anglonormanskou (Anglickou) invazi v letech 1169-1170, která dobu Vikingů v Irsku ukončila. Bude řeč o příčinách a průběhu invaze.

Výprava do irského pohoří Wicklow jižně od Dublinu

Cestování

Jižně od irského hlavního města Dublinu se rozkládá nejrozsáhlejší irské pohoří Wicklow, v češtině na internetu zmiňováno jako Viklovské hory. Stejnojmenné hrabství Wicklow má v Irsku přezdívku Irská zahrada. Pohoří je z Dublinu snadno přístupné, může nás proto zajímat jak se tam dostat a kam se vypravit.

Na skok k Panence do Skoků - díl třetí: jako Fénix?

Historie

Před hodným časem jsem vás zde provázel historií kdysi slavného mariánského poutního místa Skoky u Žlutic. Jeho osudy jsme opustili ve 30. letech 20. století, kdy se nad ním a nad celou zemí začaly stahovat černé mraky okupace a války. Ty paradoxně pro obec velké změny nepřinesly, o to víc ji však zasáhly události poválečné.

Vítejte v domě britských panovníků i víkendovém sídle královny Alžběty II., vítejte na hradě Windsor

Hrady a zámky

Víte, že Pražský hrad je největším obývaným hradním areálem světa? Ano, je tomu skutečně tak, a my Češi, můžeme být na symbol své státnosti právem hrdi. Naše kroky dnes ale povedou daleko za hranice Česka, až k objektu, jenž se v pomyslném žebříčku osídlených hradních gigantů usadil na místě druhém. Nachází 30 kilometrů od Londýna a za svou historii poskytl domov již 39 anglickým panovníkům. Řeč je o původní dřevěné pevnosti, pozdějším středověkém hradu a nynějším světově proslulém zámku nesoucím jméno Windsor.

Počátek února - svátek světla, ohně, naděje, očištění i nových začátků

Zajímavosti

Ani jsme se nenadáli a první měsíc roku 2022 je pryč. S přelomem ledna a února býval dříve spojován velmi důležitý pohanský svátek Imbolc (čti Imbolk), jenž je dnes pro mnohé lidi už pouze velkou neznámou. Býval to významný svátek světla, naděje, nového počátku a příslibu pokračování života. Staří Keltové a později i Slované jej slavívali za soumraku 1. února. A proč slavili počátek za soumraku? Pro tyto národy nebýval totiž počátkem dne východ Slunce, nýbrž jeho západ. I později, za dob křesťanství, se tento svátek tak úplně neztratil, ale přešel i do jejich tradic jako svátek Hromnice (2. února).

Lázeňské město Trenčianské Teplice a hrad Beckov

Reklamní sdělení

Trenčianské Teplice jsou velmi oblíbené lázně uprostřed lesů Strážovských vrchů a bývají nazývané „perlou Karpat.“ Jsou jedním z mála lázeňských měst, které si zachovala svůj původní lázeňský charakter. Zdejší lázně nedávno prošly důkladnou rekonstrukcí a na pěší zóně najdete nejenom historickou lázeňskou architekturu, ale taky moderní budovy. Chloubou lázeňského města je lázeňský dům Hammam a také krásný lázeňský park. Můžete také navštívit hrad Beckov, který stojí na vápencové skále nad řekou Váhem a městečkem Beckov. Hrad Beckov patřil v minulosti k nejluxusnějším šlechtickým cílům ve střední Evropě, a i když je dnes již zříceninou, působí skutečně majestátně.

reklama