
Na první pohled budova působí jako menší zámeček, převážně, když se vynoří zpoza horizontu přijíždí-li návštěvník od Frýdlantu. Vila je trojkřídlou patrovou budovou na půdoryse písmene U s miniaturním nádvořím, jehož čtvrtou stranu tvoří krátkým portálem spojujícím obě boční křídla. Ze západního křídla vystupuje vstupní patrový rizalit s dekorativním štítem. Východní křídlo nenavazuje na hlavní jižní křídlo v jedné linii, ale je mírně ustoupeno. Obě kratší fronty tohoto křídla zakončují osové polygonální rizality. V jihovýchodním nároží se nachází kamenná terasa s balustrádou přístupná jak z budovy tak kamenným schodištěm se zahradou. Průčelí budovy je zdobeno bosovanými nárožími, kvádrováním a lizénovými šambránami oken.
Honosnou secesní obytnou vilu si nechal vystavět frýdecký židovský podnikatel s textilním zbožím Julius Nuemman podle projektu městského stavitele Rudolfa Aulegka. Pro výstavbu byla vybrána velká parcela na okraji tehdejší zástavby Frýdku, při křižovatce cest z centra města do Dobré k Těšínu a do Starého Města a Bašky. Pár kroků odsud měl podnikatel Neumann všechny své moderní provozy, tkalcovny, upravny a přádelny. V období 1. republiky se Neumannové dostali do finančních problémů a v roce 1932 vilu prodali i s veškerým vybavením a cennými obrazy za 450.000,- bratrům Dr. Lvu a Zdeňku Sekerovým, advokátům ve Frýdku. Bezdětní bratři Sekerové žili ve vile až do roku 1949, kdy se do objektu nastěhovalo okresní Lašské muzeum. To se v roce 1960 přemístilo do prostor Frýdeckého zámku a do prázdných prostor vily byla umístěna Frýdecká pobočka okresní knihovny. Po roce 1989 požádali potomci původních majitelů objektu… číst dále
Pokud hledáte kam a jak bezpečně ukládat své rodinné soubory jako jsou fotky, videa, programy, hudba nebo jiná data a nechcete využívat veřejné cloudové služby, je čas se poohlédnout po jiném elegantním řešení.
Když se rozhodnete pro stavbu nového domu je toho na řešení opravdu hodně. Aby se na něco nezapomnělo v průběhu elektroinstalačních prací, přináším Vám pěkně pohromadě pár praktických rad a tipů.
Architektura je vizuální umění, což znamená, že její úspěch závisí na tom, jak vypadá. Ošklivá budova nepřitáhne tolik návštěvníků a nedokáže nalákat potenciální nájemce nebo kupce. Ve fotografii je osvětlení nejdůležitějším prvkem, který rozhoduje o úspěšném záběru. Osvětlení může vaše fotografie architektury ovlivnit nebo zničit, a proto vám přinášíme tyto nejlepší tipy, jak své snímky vylepšit. Fotografování architektury s sebou přináší své vlastní výzvy, ale výsledky mohou být neuvěřitelně obohacující, jakmile si je osvojit. Nejde jen o správné úhly; existuje několik triků, díky kterým budou vaše snímky vynikat nad ostatními. Zde je několik nejlepších tipů, jak můžete zlepšit své fotografování architektury:
Již jednou se stalo, že banku, pro kterou jsem se svobodně a s nadšením rozhodl a kterou jsem mnoho let využíval spolkla jiná banka. A to se pak děly věci, které negativním způsobem ovlivnily můj život na několik roků.
Slova, která fascinují svým netradičním, trochu rozplizlým zněním. Kromě zvukomalby nemají některé z nich spolu nic moc společného. Tak se nyní podrobněji podíváme na každé z nich.
Albena je dnes lázeňsko-turistický komplex, který ožívá především během letních měsíců. Tento chráněný monument socialismu se nalézá asi 20km od města Varna v Bulharském letovisku.