Výškovice přešly do majetku Sedlnických z Choltic r. 1696. Zámek v empírovém slohu postaven r. 1811 Františkem Karlem Sedlnickým. Sedlničtí vlastnili zámek ve Výškovicích spolu se statkem v Tísku až do r. 1945. Po r. 1945 zámek přestavěn na byty.
Hlavní obrázek místa
Pohled od východu
© Luděk Pitter 02/2006
Ves Výškovice leží v severní části přírodního parku Oderské vrchy při silnici II/464 vedoucí z obce Raduň do Bílovce. Je to klidné místo mimo hlavní silniční tahy. Ve směru na Slatinu se zvedá vrch Okrouhlík (467 m.n.m), ze kterého je výhled na tuto oblast. Při příjezdu do Výškovic od obce Raduň, je hned na začátku po pravé straně obytný dům ve kterém byste dnes již marně hledali zámek z počátku 19. stol. Původní zámek byla velice jednoduchá obdélníková stavba, takže upravit jej do dnešního stavu nedalo socialistickým stavitelům mnoho práce.
L.P., 25.3. 2006
historie

Popis zámku

Původně se jednalo o jednoduchý patrový empírový zámek obdélníkového půdorysu s jednoduchou hladkou průčelní fasádu zakončenou rizalitem se štítem na vstupním průčelí.

L.P., 25.3. 2006

Další texty historie
Moravskoslezský kraj,  Nový Jičín  (NJ),

Místa v okolí

 Slatina
 Slatina
 Hradní vrch
 Dorňákův kopec
 kostel sv. Jakuba
 Pustá Polom
 kaple sv. Víta
 Bítov
 Kyjovice
 Bravinné
 kostel sv. Mikuláše
 radnice
 kaple sv. Barbory
 Bílovec
 úřednický dům
 Zbyslavice
 Šance
 Jakubčovické šance
 Zbyslavice
 Velké Albrechtice
 Lukavec
 Přerovec
 Kanihůra
 Bravantice
 kostel sv. Mikuláše
 kostel sv. Valentina
 Pohořílky
 Raduň
 Hrabyně
 Milotička
 obecní kaple
 Hradec nad Moravicí
 Děrné
 Vrchy
 kostel sv. Jiří
 kaple sv. Jiří
 Klimkovice
 Studénka
 kostel Všech svatých
 kostel sv. Kateřiny
 Stříbrná věž
 Suché Lazce
 Kujavy
 Studénka
 Studénka
 Studénka
 Smolkov
 Weisshuhnův kanál
 Hanuše
 Ostrá hůrka
 Štítina
 Pustějov
 Smolkov
 loretánská kaple
 Fulnek
 Bratrský sbor
 radnice
 Knurrův dům
 zvonice
 Kravaře
 kostel sv. Jakuba
 kostel sv. Vavřince
 kostel sv. Anny
 Poruba
 Polanka nad Odrou
 Velké Hoštice
 Dobroslavice
 kostel sv. Mikuláše
 Bartošovický mlýn
 Nová Horka
 Štáblovice
 kostel sv. Vavřince
 Dolní Benešov
 městské hradby
 Opava
 Blücherův palác
 Sobkův palác
 Obecní dům
 Polanská niva
 socha Petra Bezruče
 evangelický kostel
 Slezské divadlo
 nová radnice
 kostel sv. Alžběty
 Slezská univerzita
 synagoga
 kaple sv. Kříže
 Justiční palác
 Obchodní dům Breda
 Filípkův dvůr
 kostel sv. Hedviky
 Petřvald
 Slavkov
 kostel sv. Anny
 kaple sv. Anny
 dvůr se stodolou
 Hlučín
 městské hradby
 Dolní Životice
 poutní kříž
 Stěbořice
 zvonice
 Wesselsky mlýn
 Trnávka
Kontaktní informace
Výškovice 5
743 01 Bílovec 1
Byty v majetku
soukromých osob.
Základní informace místa
ID místa: 4029
Typ místa: zámek
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: nepřístupno
Uveřejněno: 25.3.2006
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Začátek anglonormanské invaze do Irska v letech 1169-1170

Hrady a zámky

V předchozím článku „Co se dělo v Irsku v době Vikingů od 9. až do 12. stol.” jsme ukončili povídání událostmi v srpnu a září 1170, kdy doba Vikingů v Irsku náhle skončila. Nyní si nejprve obsah předchozího článku stručně shrneme. Poté se zaměříme na Anglonormanskou (Anglickou) invazi v letech 1169-1170, která dobu Vikingů v Irsku ukončila. Bude řeč o příčinách a průběhu invaze.

Výprava do irského pohoří Wicklow jižně od Dublinu

Cestování

Jižně od irského hlavního města Dublinu se rozkládá nejrozsáhlejší irské pohoří Wicklow, v češtině na internetu zmiňováno jako Viklovské hory. Stejnojmenné hrabství Wicklow má v Irsku přezdívku Irská zahrada. Pohoří je z Dublinu snadno přístupné, může nás proto zajímat jak se tam dostat a kam se vypravit.

Na skok k Panence do Skoků - díl třetí: jako Fénix?

Historie

Před hodným časem jsem vás zde provázel historií kdysi slavného mariánského poutního místa Skoky u Žlutic. Jeho osudy jsme opustili ve 30. letech 20. století, kdy se nad ním a nad celou zemí začaly stahovat černé mraky okupace a války. Ty paradoxně pro obec velké změny nepřinesly, o to víc ji však zasáhly události poválečné.

Vítejte v domě britských panovníků i víkendovém sídle královny Alžběty II., vítejte na hradě Windsor

Hrady a zámky

Víte, že Pražský hrad je největším obývaným hradním areálem světa? Ano, je tomu skutečně tak, a my Češi, můžeme být na symbol své státnosti právem hrdi. Naše kroky dnes ale povedou daleko za hranice Česka, až k objektu, jenž se v pomyslném žebříčku osídlených hradních gigantů usadil na místě druhém. Nachází 30 kilometrů od Londýna a za svou historii poskytl domov již 39 anglickým panovníkům. Řeč je o původní dřevěné pevnosti, pozdějším středověkém hradu a nynějším světově proslulém zámku nesoucím jméno Windsor.

Počátek února - svátek světla, ohně, naděje, očištění i nových začátků

Zajímavosti

Ani jsme se nenadáli a první měsíc roku 2022 je pryč. S přelomem ledna a února býval dříve spojován velmi důležitý pohanský svátek Imbolc (čti Imbolk), jenž je dnes pro mnohé lidi už pouze velkou neznámou. Býval to významný svátek světla, naděje, nového počátku a příslibu pokračování života. Staří Keltové a později i Slované jej slavívali za soumraku 1. února. A proč slavili počátek za soumraku? Pro tyto národy nebýval totiž počátkem dne východ Slunce, nýbrž jeho západ. I později, za dob křesťanství, se tento svátek tak úplně neztratil, ale přešel i do jejich tradic jako svátek Hromnice (2. února).

Lázeňské město Trenčianské Teplice a hrad Beckov

Reklamní sdělení

Trenčianské Teplice jsou velmi oblíbené lázně uprostřed lesů Strážovských vrchů a bývají nazývané „perlou Karpat.“ Jsou jedním z mála lázeňských měst, které si zachovala svůj původní lázeňský charakter. Zdejší lázně nedávno prošly důkladnou rekonstrukcí a na pěší zóně najdete nejenom historickou lázeňskou architekturu, ale taky moderní budovy. Chloubou lázeňského města je lázeňský dům Hammam a také krásný lázeňský park. Můžete také navštívit hrad Beckov, který stojí na vápencové skále nad řekou Váhem a městečkem Beckov. Hrad Beckov patřil v minulosti k nejluxusnějším šlechtickým cílům ve střední Evropě, a i když je dnes již zříceninou, působí skutečně majestátně.

Naposledy navštívené

reklama