Původně gotická věž byla postavena ve 14. stol. jako součást hradeb města. Pův. měla vchod ve vyšším patře a její spodní prostor se využíval jako obecní vězení. Upravena v pozdně gotickém stylu v pol. 15. stol., později renesančně a r. 1829 v klasicistním stylu. R. 2000 byla celkově zrekonstruována.
Hlavní obrázek místa
Pohled z městského parku
© Jiří Cukr, 01/2006
Graficke pismenko Původně gotická věž s vysokou valbovou střechou, ochozem vysazeným na krakorcích a arkýři pochází ze 14. století, její dnešní podoba je výsledkem pozdně gotických (v polovině 15. století) a renesančních úprav. V polovině 19. století následovaly ještě pozdně klasicistní úpravy. Věž byla před několika roky důkladně zrekonstruována a dnes v ní je výstava brnění a středověkých zbraní.
Zany (jc), 19.12. 2004

  historie

  Věž byla postavena ve 14. stol. v gotickém stavebním stylu při zdokonalování opevnění města, byla součástí hradeb. Její obrannou funkci připomínají zbytky hradebního ochozu. Věž měla také původně vchod ve vyšším patře a její spodní prostor byl přístupný jenom po žebříku otvorem v podlaze vyššího patra. Byl proto využíván jako obecní vězení. V pol. 15. stol. byla věž stavebně upravena v pozdně gotickém stylu, později upravena renesančně. R. 1829

  23.3. 2012

  Tutistické mapy

  Než vyrazíte, nezapomeňte si přibalit dobrou mapu.

  Turistické mapy 1:100 000, Kartogradie

  Edice Kartografie
  ostatní
  brána, opevnění
  zachovalý
  přístupno příležitostně
  Česká republika
  Jihočeský kraj
   České Budějovice  (CB)
  České Budějovice