Safari park s více než dvěma stovkami zvířat dvaceti druhů v přirozeném prostředí přírodního areálu o rozloze 90 ha.Off Road Safari s vozy Land Rover. Je součástí Safari resortu s dalšími službami a aktivitami.
Hlavní obrázek místa
© Jaroslav Špiroch 07/2021
Hluboká u Borovan je vesnice v okrese České Budějovice. Nachází se asi 2,8 km od města Borovany, jehož je součástí. První písemná zmínka je z r. 1357. Jižně od vesnice kolem řeky Stropnice se rozkládá národní přírodní rezervace Brouskův mlýn a dále přírodní památka Žemlička. Ve východní části vsi se nacházela tvrz (terénní náznaky). Vesnicí prochází cyklistická stezka č. 1050.
Wikipedie; mapy.cz; Jaroslav Špiroch., 12.5. 2021
popis

Safaripark v přirozeném prostředí 90 ha přírodního areálu. Nachází se v něm na 200 zvířat 20 druhů - bizoni američtí, jak domácí, pštrosi, lamy, velbloudi, klokani, skot Longhorn, jeleni, daňci, divoká prasata, mufloni, koně, osel, kozy a králíci domácí. Provádí se zde vyjížďky (off road safari) mezi zvířaty speciálním otevřeným safari vozem. Mimo safariparku se dále v areálu safariresortu nachází rezidence, která nabízí luxusní ubytování (viz samostatné heslo), FunPark (Safařiště), Bikecentrum (Borovanské stezky), Minimuzeum (Land-Rover) a restaurace (Naše Farma - od vidlí až po vidličku).

Webb Safariresort, Jaroslav Špiroch, 14.5. 2020

Jihočeský kraj,  České Budějovice  (CB), Borovany

Místa v okolí

Nahrávám místa v okolí
Načítám seznam míst
Kontaktní informace
Hluboká u Borovan 26
37312 Borovany
Tel: +420 773 771 728
http://www.safariresort.cz
info@safariresort.cz
Základní informace místa
ID místa: 14861
Typ místa: ZOO, akvarium
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: v návštěvních hodinách
Uveřejněno: 20.7.2021
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Výlet za triobity do starého lomu Požáry v Praze - Řeporyjích

Cestování

Nevíte kam se vrtnout v sobotní nebo nedělní odpoledne? Prozkoumejte národní přírodní památku Požáry, která má ze stratigrafického hlediska světový význam. Vstup do areálu je volný.

Pláže na ostrově CRES, které jsou dostupné autem nebo pěšky

Cestování

Na Chorvatském ostrově CRES je bezpočet nádherných pláží. Některé jsou dostupné autem, některé jen lodí. Navštívili jsme ty které jsou dostupné autem z pevniny a zjistili jejich přednosti a nedostatky. Jako výchozí bod bylo pro nás město Cres.

Co se dělo v Irsku v době Vikingů od 9. až do 12. stol.

Historie

Současná irská literatura nabízí spoustu zajímavých úlomků z historie země v době Vikingů, tedy v 9. až 12. stol. Informace jsou ale často velmi nesourodé. Následující článek se proto pokouší dát dohromady souvislý příběh o událostech v Irsku z této doby.

Pohádkovému Jičínu předcházela jedna z největších katastrof 17. století

Hrady a zámky

Kdo by neznal hlavní město pohádek, Jičín! Město nacházející se v ráji, tedy v tom Českém ráji. Žil zde loupežník Rumcajs se svou rodinou. Tyto pohádkové postavičky milovaly celé generace nejen dětí a v městě Jičíně na ně narazíte téměř na každém kroku.

Pěšky po Hadriánově zdi na severu Anglie

Cestování

Velká čínská zeď je přece jen trochu daleko, zato ta anglická je o hodně blíž. Také je o 8642 km kratší, což je úleva. Takže můžeme vyrazit a klidně ji celou projít, když jsme si to takhle zkrátili.

Enclos paroissial - unikát z konce světa

Cestování

Bretaň, magická „Malá Británie“, opředená keltskými legendami, plná megalitických památek i úchvatných přírodních scenerií, toho má návštěvníkům opravdu hodně co nabídnout. Jeden pozoruhodný architektonický prvek – enclos paroissial (ohrazené farní areály) – však naleznete jen zde, v oblasti Finistère, tedy na konci světa.

reklama