Safari park s více než dvěma stovkami zvířat dvaceti druhů v přirozeném prostředí přírodního areálu o rozloze 90 ha.Off Road Safari s vozy Land Rover. Je součástí Safari resortu s dalšími službami a aktivitami.
Hlavní obrázek místa
© Jaroslav Špiroch 07/2021
Hluboká u Borovan je vesnice v okrese České Budějovice. Nachází se asi 2,8 km od města Borovany, jehož je součástí. První písemná zmínka je z r. 1357. Jižně od vesnice kolem řeky Stropnice se rozkládá národní přírodní rezervace Brouskův mlýn a dále přírodní památka Žemlička. Ve východní části vsi se nacházela tvrz (terénní náznaky). Vesnicí prochází cyklistická stezka č. 1050.
Wikipedie; mapy.cz; Jaroslav Špiroch., 12.5. 2021
popis

Safaripark v přirozeném prostředí 90 ha přírodního areálu. Nachází se v něm na 200 zvířat 20 druhů - bizoni američtí, jak domácí, pštrosi, lamy, velbloudi, klokani, skot Longhorn, jeleni, daňci, divoká prasata, mufloni, koně, osel, kozy a králíci domácí. Provádí se zde vyjížďky (off road safari) mezi zvířaty speciálním otevřeným safari vozem. Mimo safariparku se dále v areálu safariresortu nachází rezidence, která nabízí luxusní ubytování (viz samostatné heslo), FunPark (Safařiště), Bikecentrum (Borovanské stezky), Minimuzeum (Land-Rover) a restaurace (Naše Farma - od vidlí až po vidličku).

Webb Safariresort, Jaroslav Špiroch, 14.5. 2020

Jihočeský kraj,  České Budějovice  (CB), Borovany

Místa v okolí

 Nový Dvůr
 Dvorec
 boží muka
 Hluboká u Borovan
 kamenný most
 ZOO Dvorec
 Borovany
 pranýř
 radnice
 boží muka
 dřevěný betlém
 kříž
 výklenková kaple
 Trocnov
 Ostrolovský Újezd
 kašna
 Újezdec
 Ledenice
 Trhové Sviny
 kostel sv. Václava
 Olešnice
 Hrádek
 Buškův hamr
 kovárna
 rozcestník
 Nežetice
 kontribuční sýpka
 Komařice
 Šicova kaplička
 Čížkrajice
 Sedlo
 kostel sv. Martina
 Žumberk
 Zvíkov u Lišova
 kaple sv. Barbory
 kostel sv. Vincence
 Doudleby
 Doudleby
 Svébohy
 Doubravice
 kamenný most
 kostel sv. Jiljí
 Nové Hrady
 kaple Panny Marie
 kovárna
 Buquoyská rezidence
 Nové Hrady
 Římov
 Cuknštejn
 vodní nádrž Římov
 Buquoyská hrobka
 Lustenek
 Třeboň
 pivovar
 mariánský sloup
 radnice
 městské opevnění
 kostel sv. Václava
 Slabošovka
 kostel sv. Jiljí
 Světví
 dům U koníčka
 kostel sv. Víta
 Purkmistrovský dům
 kostel sv. Mikuláše
 Rudolfov
 Plavnice
 Kamenná věž
 Velešín
 Červený dvůr
 vodárenská věž
 kostel sv. Václava
 mariánský sloup
 židovský hřbitov
 radnice
 kaple sv. Víta
 kostel sv. Rodiny
 kamenná boží muka
 muzeum koněspřežky
 Zlatý most
 Libníč
 vodárenská věž
 Samson
 Černá věž
 Pořešín
 Puklicův dům
 radnice
 biskupská rezidence
 Solní brána
 Masné krámy
 Rabenštejnská věž
 solnice
 Přední vodní mlýn
Kontaktní informace
Hluboká u Borovan 26
37312 Borovany
Tel: +420 773 771 728
http://www.safariresort.cz
info@safariresort.cz
Základní informace místa
ID místa: 14861
Typ místa: ZOO, akvarium
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: v návštěvních hodinách
Uveřejněno: 20.7.2021
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Výprava do irského pohoří Wicklow jižně od Dublinu

Cestování

Jižně od irského hlavního města Dublinu se rozkládá nejrozsáhlejší irské pohoří Wicklow, v češtině na internetu zmiňováno jako Viklovské hory. Stejnojmenné hrabství Wicklow má v Irsku přezdívku Irská zahrada. Pohoří je z Dublinu snadno přístupné, může nás proto zajímat jak se tam dostat a kam se vypravit.

Na skok k Panence do Skoků - díl třetí: jako Fénix?

Historie

Před hodným časem jsem vás zde provázel historií kdysi slavného mariánského poutního místa Skoky u Žlutic. Jeho osudy jsme opustili ve 30. letech 20. století, kdy se nad ním a nad celou zemí začaly stahovat černé mraky okupace a války. Ty paradoxně pro obec velké změny nepřinesly, o to víc ji však zasáhly události poválečné.

Vítejte v domě britských panovníků i víkendovém sídle královny Alžběty II., vítejte na hradě Windsor

Hrady a zámky

Víte, že Pražský hrad je největším obývaným hradním areálem světa? Ano, je tomu skutečně tak, a my Češi, můžeme být na symbol své státnosti právem hrdi. Naše kroky dnes ale povedou daleko za hranice Česka, až k objektu, jenž se v pomyslném žebříčku osídlených hradních gigantů usadil na místě druhém. Nachází 30 kilometrů od Londýna a za svou historii poskytl domov již 39 anglickým panovníkům. Řeč je o původní dřevěné pevnosti, pozdějším středověkém hradu a nynějším světově proslulém zámku nesoucím jméno Windsor.

Počátek února - svátek světla, ohně, naděje, očištění i nových začátků

Zajímavosti

Ani jsme se nenadáli a první měsíc roku 2022 je pryč. S přelomem ledna a února býval dříve spojován velmi důležitý pohanský svátek Imbolc (čti Imbolk), jenž je dnes pro mnohé lidi už pouze velkou neznámou. Býval to významný svátek světla, naděje, nového počátku a příslibu pokračování života. Staří Keltové a později i Slované jej slavívali za soumraku 1. února. A proč slavili počátek za soumraku? Pro tyto národy nebýval totiž počátkem dne východ Slunce, nýbrž jeho západ. I později, za dob křesťanství, se tento svátek tak úplně neztratil, ale přešel i do jejich tradic jako svátek Hromnice (2. února).

Lázeňské město Trenčianské Teplice a hrad Beckov

Reklamní sdělení

Trenčianské Teplice jsou velmi oblíbené lázně uprostřed lesů Strážovských vrchů a bývají nazývané „perlou Karpat.“ Jsou jedním z mála lázeňských měst, které si zachovala svůj původní lázeňský charakter. Zdejší lázně nedávno prošly důkladnou rekonstrukcí a na pěší zóně najdete nejenom historickou lázeňskou architekturu, ale taky moderní budovy. Chloubou lázeňského města je lázeňský dům Hammam a také krásný lázeňský park. Můžete také navštívit hrad Beckov, který stojí na vápencové skále nad řekou Váhem a městečkem Beckov. Hrad Beckov patřil v minulosti k nejluxusnějším šlechtickým cílům ve střední Evropě, a i když je dnes již zříceninou, působí skutečně majestátně.

Trenčín, krásné město na řece Váhu a jeho dominanta

Cestování

Na hradní skále Trenčianského hradu je římský latinský nápis z období Římské říše, který je nejstarším nápisem na Slovensku a býval taky nejstarším nápisem v tehdejším Československu. Majestátní Trenčianský hrad patří k nekrásnějším hradům na Slovensku a jeho mohutná Matúšova věž je výraznou dominantou celého kraje. Z podhradí Trenčianského hradu se na řece Váhu vyvinulo město Trenčín s mnoha historickými a kulturními památkami.

reklama