ZOO byla založena r. 1937 (otevřena r. 1939) Dr. Adolfem Schwarzenbergem a jeho ženou v parku u loveckého zámečku Ohrada. Po 2. sv. válce byla zoo pod správou různých státních organizací dovedena téměř k zániku. Od r. 1971 nastalo pod novým vedením nové období rozvoje dnes velmi pěkné moderní ZOO.
Hlavní obrázek místa
© Luděk Pitter 07/2004
Zoologická zahrada leží necelé 3 km od zámku Hluboká nad Vltavou, na břehu Munického rybníka, v těsné blízkosti loveckého zámečku Ohrada. Zahrada se nachází na ploše 6 ha, ale jen 1,8 ha tvoří expoziční plochu. Na této ploše však najdete téměř 200 druhů živočichů.
31.12. 2004
historie

Zoologickou zahradu Ohrada založili r. 1937 majitelé zámku Hluboká Dr. Adolf Schwarzenberg a jeho žena kněžna Hilda v parku u loveckého zámečku Ohrada (v nevyužívaném zámečku již před tím veřejnosti zpřístupnili muzeum zaměřené na lesnictví a myslivost s přírodovědnými sbírkami). Výstavba zoo probíhala v letech 1937-1939, slavnostní otevření pro veřejnost se konalo dne 1.5.1939. Během 2. světové války byl provoz zoo přerušen a po válce zoo převzal stát. Osud zahrady byl nejistý až do r. 1971. Zoo byla v té době spravována společně s muzeem v zámečku Obora organizacemi, jejichž činnost většinou souvisela s myslivostí atp. a podmínky chovu zvířat nebyly uspokojivé. Dokonce se uvažovalo i o zrušení zoo. R. 1971 zoologickou zahradu převzal Jihočeský kraj, pod jehož vedením ze zoo vznikla příspěvková organizace Zoologická zahrada Ohrada. Zoo se modernizovala, zvýšil se počet chovaných druhů a zlepšila se její…  číst dále

http://cs.wikipedia.org , http://www.zoo-ohrada.cz, 29.10. 2011

Jihočeský kraj,  České Budějovice  (CB), Hluboká nad Vltavou

Místa v okolí

 Ohrada
 dvůr Vondrov
 Hluboká nad Vltavou
 Vildštejn
 Houžná
 Orty
 Machovice
 Staré Machovice
 Doubíčko
 Suchá
 Hradec u Dobřejovic
 kostel sv. Vavřince
 boží muka
 kostel sv. Vojtěcha
 Přední vodní mlýn
 Rabenštejnská věž
 solnice
 Karlův hrádek
 Masné krámy
 Puklicův dům
 Solní brána
 Černá věž
 židovský hřbitov
 biskupská rezidence
 kostel sv. Rodiny
 Zlatý most
 Kubatův pomník
 kamenná boží muka
 Libníč
 Rudolfov
 kostel sv. Jiří
 Purkmistrovský dům
 kostel sv. Víta
 kaple sv. Rozálie
 Červený dvůr
 Sedlec
 Lustenek
 kostel sv. Linharta
 Čakovec
 Libív
 špýchar s bránou
 kaple sv. Josefa
 návesní kaple
 boží muka
 kostel sv. Dismase
 Habří
 Habří
 Dříteň
 kaplička sv. Anny
 dvůr Koroseky
 Provod, Prochod
 Poříčí
 kostel sv. Víta
 Býšov
 kaple Panny Marie
 Doubravice
 Holašovice - VPR
 kaplička Panny Marie
 Boršov
 kostel sv. Václava
 kaplička Panny Marie
 Litoradlice
 boží muka
 kostel sv. Václava
 Poděhusy
 Radonice
 Kluk
 Švamberk
 Chvalešovice
 Zvíkov u Lišova
 Chvalešovice
 Dolní Bukovsko
 Ledenice
Kontaktní informace
Zoologická zahrada Ohrada
373 41 Hluboká n/Vlt
Tel: +420 387 002 211
http://www.zoo-ohrada.cz/
info@zoo-ohrada.cz
Základní informace místa
ID místa: 2762
Typ místa: ZOO, akvarium
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: v návštěvních hodinách
Uveřejněno: 31.12.2004
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Pěšky po Hadriánově zdi na severu Anglie

Cestování

Velká čínská zeď je přece jen trochu daleko, zato ta anglická je o hodně blíž. Také je o 8642 km kratší, což je úleva. Takže můžeme vyrazit a klidně ji celou projít, když jsme si to takhle zkrátili.

Enclos paroissial - unikát z konce světa

Cestování

Bretaň, magická „Malá Británie“, opředená keltskými legendami, plná megalitických památek i úchvatných přírodních scenerií, toho má návštěvníkům opravdu hodně co nabídnout. Jeden pozoruhodný architektonický prvek – enclos paroissial (ohrazené farní areály) – však naleznete jen zde, v oblasti Finistère, tedy na konci světa.

Čertovy hlavy – tváře vytesané do horniny – druhé největší na světě

Zajímavosti

Středočeská obec Želízy je tak malá, že nebýt jedné skutečnosti, určitě byste ji přehlídli. Nachází se ve Středočeském kraji v okrese Mělník. Nad touto vesničkou se klene borový les, z nějž se již téměř 180 let dívají do kraje dvě obří hlavy čertů. A když říkám obří, myslím opravdu obří. Velikost těchto pískovcových reliéfů překonala pouze jediná skulptura světa, a to sousoší čtyř amerických prezidentů v Jižní Dakotě.

Podzemní jezero a ocelové dveře pod Troskami

Zajímavosti

Hrad Trosky s sebou nese i svá dodnes neobjevená tajemství. Jedno z nich je legenda o podzemním jezeru ke kterému vede chodba vyhloubená v pískovcové skále tři sta metrů od úpatí kopce, zakončena železnými vraty.

Máme za sebou noc čarodějnic, zvyk, jemuž předcházelo utrpení mnoha nevinných lidí

Zajímavosti

Noc z 30. dubna na 1. května je podle starých pověr nejmagičtější nocí celého kalendářního roku. Je to noc, kdy tajemné síly vládnou neobvykle silnou mocí, před kterou měli lidé odpradávna potřebu se chránit. Tato noc byla už od pohanských dob spojena s řadou rituálů, z nichž nejznámější je pálení čarodějnic – zvyk, který se udržuje dodnes. Jak vlastně vznikla tato tradice a co všechno jí předcházelo?

Výměna elektroinstalace v panelovém domě, dobře si rozmyslete kdy se do ní pustit a na co si dát pozor.

Ostatní

Stará hliníková elektroinstalace v bytech v panelových domech pomalu dosluhuje a nejeden byt již má polovinu nefunkčních zásuvek a blikající světla. Sepsal jsem pro Vás co Vás čeká a jak se na výměnu co nejlépe připravit.

reklama