
Lovecká chata, zvaná "bývalý Boubínský zámeček", stojí ve Staré oboře u Hluboké nad Vltavou ve východním svahu, který se sklání k řece Vltavě. Zčásti přízemní, zčásti patrová budova nepravidelného půdorysu je postavena ve švýcarském stylu převážně ze dřeva na kamenné podezdívce, vnější stěny jsou pokryty šindelem. Severozápadní křídlo, postavené dodatečně, bylo funkčně propojeno s původním objektem. V interiéru se nachází několik reprezentačních prostor (lovecký sál, kuřácký salon, salonek knížete a několik apartmá pro hosty), zařízených v loveckém stylu a zdobených trofejemi. V nové přístavbě je velký sál a pokoje pro hosty. Kaple sv. Huberta nad zámečkem, kde se každý rok na sv. Václava konaly slavné bohoslužby za účasti knížecí rodiny, hostů, lesního personálu a lidí z okolí, podlehla zkáze. Lesy České republiky rozhodly o jejím znovupostavení, kaple je v současnosti již znovu obnovena (r. 2020).
Dřevěná budova zámečku byla postavena r. 1902 na jižním svahu šumavského Boubína Janem Nepomukem ze Schwarzenbergu. Objekt sloužil jako základna při lovech; doloženy jsou zde pobyty příslušníků schwarzenberské knížecí rodiny i jejich hostí. V sousedství vznikla rovněž chata pro služebnictvo a kaple sv. Huberta, vysvěcená v r. 1905. Když došlo v rámci první pozemkové reformy k záboru boubínských lesů, dal kníže Schwarzenberg v r. 1931 lovecký zámeček rozebrat (všechny stavební části zámečku byly pečlivě zakresleny a očíslovány) a přenést do Staré obory u Hluboké nad Vltavou, kde byla znovu sestavena a rozšířena přístavbou; podle projektu stavitele Dědka byla přistavěna hospodářská budova. Spolu s ním se přestěhovala i kaple sv. Huberta, později zaniklá. V současné době (r. 2020) znovu obnovena. Za druhé světové války byla v zámečku umístěna ozdravovna pro rekonvalescenty z řad prominentů SS. Po ukončení… číst dále
Pokud hledáte kam a jak bezpečně ukládat své rodinné soubory jako jsou fotky, videa, programy, hudba nebo jiná data a nechcete využívat veřejné cloudové služby, je čas se poohlédnout po jiném elegantním řešení.
Když se rozhodnete pro stavbu nového domu je toho na řešení opravdu hodně. Aby se na něco nezapomnělo v průběhu elektroinstalačních prací, přináším Vám pěkně pohromadě pár praktických rad a tipů.
Architektura je vizuální umění, což znamená, že její úspěch závisí na tom, jak vypadá. Ošklivá budova nepřitáhne tolik návštěvníků a nedokáže nalákat potenciální nájemce nebo kupce. Ve fotografii je osvětlení nejdůležitějším prvkem, který rozhoduje o úspěšném záběru. Osvětlení může vaše fotografie architektury ovlivnit nebo zničit, a proto vám přinášíme tyto nejlepší tipy, jak své snímky vylepšit. Fotografování architektury s sebou přináší své vlastní výzvy, ale výsledky mohou být neuvěřitelně obohacující, jakmile si je osvojit. Nejde jen o správné úhly; existuje několik triků, díky kterým budou vaše snímky vynikat nad ostatními. Zde je několik nejlepších tipů, jak můžete zlepšit své fotografování architektury:
Již jednou se stalo, že banku, pro kterou jsem se svobodně a s nadšením rozhodl a kterou jsem mnoho let využíval spolkla jiná banka. A to se pak děly věci, které negativním způsobem ovlivnily můj život na několik roků.
Slova, která fascinují svým netradičním, trochu rozplizlým zněním. Kromě zvukomalby nemají některé z nich spolu nic moc společného. Tak se nyní podrobněji podíváme na každé z nich.
Albena je dnes lázeňsko-turistický komplex, který ožívá především během letních měsíců. Tento chráněný monument socialismu se nalézá asi 20km od města Varna v Bulharském letovisku.