Privátní ZOO Dvorec, založena v r. 2007. Od r. 2013 chov bílých tygrů jako 2. ZOO u nás a od r. 2016 chov bílých jihoafrických lvů - v r. 2017 první přirozený odchov paterčat na světě!!! Jsou v ní převážně zvířata z afrického kontimentu, ale nechybí i z dalších. Přístupná v návštěvních hodinách.
Hlavní obrázek místa
© Milan Caha 05/2014
Dvorec je vesnice v okrese České Budějovice, je součástí města Borovany. První zmínka o vesnici pochází z r. 1385. Podél protéká řeka Stropnice a zasahuje sem část národní přírodní rezervace Brouskův mlýn. Vesnicí prochází silnice II/157. Nedaleko se nachází residence Nový dvůr a Safari Park (samostatná hesla).
Wikipedie, Jaroslav Špiroch, 15.5. 2020
popis

Zoologická zahrada Dvorec je zahradou, která vystavuje, ale hlavně chová zvířata převážně z afrického kontimentu (lvi, levharti, hroši, šimpanzi, pakoně, antilopy a další africká zvířata. Jsou zde zastoupena zvířata i z dalších kontimentů (Asie - bílý tygři, gibboni, bůvol aj.); (Amerika - tapír, kapybara, mara, lamy aj.); (Austrálie - papoušci kakadu); (Evropa a euroásie - vlci, medvědi, rysi,tygři Ussurijští). Nechybí i domestikovaná zvířata (lamy, kozy, ovce, prasata mangalice a drůbež. Od r. 2014 je otevřen pavilón VENOMOUS, kde se chovají jedovatí hadi (kobry, anakondy a ovíječi skrvnití). Zajímavost: R. 2013 - příchod bílých tygrů (v té době jako v druhé ZOO v ČR). R. 2016 - příchod bílých lvů jihoafrických. Následuje první přirozený odchov paterčat na světě (2017)!!!

Webb ZOO, Jaroslav Špiroch, 15.5. 2020

historie

Samostatnému vzniku ZOO předcházel dlouholetý chov plazů, šelem a primátů v městysu Ledenice. Myšlenka na založení privátní ZOO se začala rodit někdy kolem r. 2003. V r. 2005 byla zakoupena budova a přilehlé pozemky v Dvorci. V r. 2007 byla založena nezisková společnost Park exotických zvířat o.p.s., první oficiální návštěvníci. V l. 2008 - 12 budování dalších výběhů a expozic, zázemí pro zaměstnance a návštěvníky. V roce 2012 pak uděluje MŽP licenci k provozování Zoologické zahrady Dvorec. V dalších letech pak dochází ( i nadále) k rozšiřování dalších expozic a tím i celé ZOO.

Webb ZOO, Jaroslav Špiroch, 15.5. 2020

Jihočeský kraj,  České Budějovice  (CB), Borovany

Místa v okolí

 boží muka
 kamenný most
 Nový Dvůr
 Borovany
 pranýř
 radnice
 Trhové Sviny
 Újezdec
 boží muka
 Trocnov
 Ostrolovský Újezd
 Buškův hamr
 kostel sv. Václava
 Olešnice
 Hrádek
 Ledenice
 Čížkrajice
 kontribuční sýpka
 Komařice
 Sedlo
 Žumberk
 kostel sv. Martina
 kaple sv. Barbory
 Doudleby
 kostel sv. Vincence
 Doudleby
 Svébohy
 kamenný most
 Zvíkov u Lišova
 Římov
 Slabošovka
 Doubravice
 kovárna
 Nové Hrady
 Cuknštejn
 Buquoyská rezidence
 Nové Hrady
 Kamenná věž
 Buquoyská hrobka
 kostel sv. Mikuláše
 Velešín
 Plavnice
 Holkov
 kostel sv. Václava
 Bartochov
 mariánský sloup
 radnice
 Lustenek
 Pořešín
 Kamenný Újezd
 kostel Všech svatých
 kostel sv. Jiljí
 Červený dvůr
 kaple Panny Marie
 kostel sv. Víta
 Purkmistrovský dům
 Rudolfov
 Sokolčí
 Černá
 pivovar
 Třeboň
 mariánský sloup
 radnice
 městské opevnění
 dům U koníčka
 židovský hřbitov
 kostel sv. Rodiny
 Zlatý most
 biskupská rezidence
 Černá věž
 Puklicův dům
 Masné krámy
 Solní brána
 Rabenštejnská věž
 solnice
 Přední vodní mlýn
 kostel sv. Jiří
 kostel sv. Floriána
 kostel sv. Vojtěcha
 radnice
Kontaktní informace
Zoologická zahrada Dvorec o.p.s.
Dvorec 17
373 12 Borovany
Tel: +420603482445 (ředitel); 732212159 (provoz ZOO); 734127693 (pokladna)
http://www.zoodvorec.cz
info@zoodvorec.cz
Základní informace místa
ID místa: 14867
Typ místa: ZOO, akvarium
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: v návštěvních hodinách
Uveřejněno: 24.5.2020
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Pěšky po Hadriánově zdi na severu Anglie

Cestování

Velká čínská zeď je přece jen trochu daleko, zato ta anglická je o hodně blíž. Také je o 8642 km kratší, což je úleva. Takže můžeme vyrazit a klidně ji celou projít, když jsme si to takhle zkrátili.

Enclos paroissial - unikát z konce světa

Cestování

Bretaň, magická „Malá Británie“, opředená keltskými legendami, plná megalitických památek i úchvatných přírodních scenerií, toho má návštěvníkům opravdu hodně co nabídnout. Jeden pozoruhodný architektonický prvek – enclos paroissial (ohrazené farní areály) – však naleznete jen zde, v oblasti Finistère, tedy na konci světa.

Čertovy hlavy – tváře vytesané do horniny – druhé největší na světě

Zajímavosti

Středočeská obec Želízy je tak malá, že nebýt jedné skutečnosti, určitě byste ji přehlídli. Nachází se ve Středočeském kraji v okrese Mělník. Nad touto vesničkou se klene borový les, z nějž se již téměř 180 let dívají do kraje dvě obří hlavy čertů. A když říkám obří, myslím opravdu obří. Velikost těchto pískovcových reliéfů překonala pouze jediná skulptura světa, a to sousoší čtyř amerických prezidentů v Jižní Dakotě.

Podzemní jezero a ocelové dveře pod Troskami

Zajímavosti

Hrad Trosky s sebou nese i svá dodnes neobjevená tajemství. Jedno z nich je legenda o podzemním jezeru ke kterému vede chodba vyhloubená v pískovcové skále tři sta metrů od úpatí kopce, zakončena železnými vraty.

Máme za sebou noc čarodějnic, zvyk, jemuž předcházelo utrpení mnoha nevinných lidí

Zajímavosti

Noc z 30. dubna na 1. května je podle starých pověr nejmagičtější nocí celého kalendářního roku. Je to noc, kdy tajemné síly vládnou neobvykle silnou mocí, před kterou měli lidé odpradávna potřebu se chránit. Tato noc byla už od pohanských dob spojena s řadou rituálů, z nichž nejznámější je pálení čarodějnic – zvyk, který se udržuje dodnes. Jak vlastně vznikla tato tradice a co všechno jí předcházelo?

Výměna elektroinstalace v panelovém domě, dobře si rozmyslete kdy se do ní pustit a na co si dát pozor.

Ostatní

Stará hliníková elektroinstalace v bytech v panelových domech pomalu dosluhuje a nejeden byt již má polovinu nefunkčních zásuvek a blikající světla. Sepsal jsem pro Vás co Vás čeká a jak se na výměnu co nejlépe připravit.

reklama