Městský park založen r. 1875. V něm hudební pavilón a několik pomníků. Pomník věnovaný středověkému básníkovi a pěvci Waltherovi von der Vogelweide odhalen r. 1931 k 700. výročí úmrtí básníka. Jedna z největších postav německého minnesangu.
Hlavní obrázek místa
Pomník Walthera von der Vogelweide v Městském parku v České Lípě.
© Pavel Vítek 09/2021
Městský park v České Lípě se nachází téměř v centru města, asi 500 m severozápadně od náměstí T. G. Masaryka, směrem k vlakové zastávce Česká Lípa-Střelnice. Pomník Walthera von der Vogelweide stojí ve východním rohu Městského parku u střední odborné školy.
Pavel Vítek, 30.11. 2021
popis

Českolipský Městský park byl založen v březnu roku 1875 českolipským Okrašlovacím spolkem na severním okraji města. Bylo zde vysázeno několik vzácných stromů a keřů. Do toho byly začleněny fontány, postavil se zde hudební pavilón a několik pomníků. Jedním z nich je pomník věnovaný nejznámějšímu německému středověkému básníkovi a pěvci Waltherovi von der Vogelweide. Pomník byl odhalen v roce 1931 k 700. výročí úmrtí básníka. Walther von der Vogelweide byl představitelem německého minnesangu, středověké německé rytířské milostné poezie. Narodil se asi v roce 1170 v Bavorsku nebo Rakousku a zemřel roku 1231 ve Würzburgu. Psal lyrické básně a písně a byl jednou z největších postav německého minnesangu. Počátky jeho básnické tvorby spadají do doby vlády rakouského vévody Fridricha I.

Pavel Vítek – zdroj: https://www.informuji.cz/objekt/11156-mestsky-park/, 1.12. 2021

Komentáře

Liberecký kraj,  Česká Lípa  (CL), Česká Lípa

Místa v okolí

Nahrávám místa v okolí
Načítám seznam míst
Základní informace místa
ID místa: 16093
Typ místa: pomník, památník
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 1.12.2021
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Hrady, které v roce 2023 stojí za návštěvu

Reklamní sdělení

Česká republika je plná krásných a historických památek, ale hrady nepochybně patří mezi ty nejvíce fascinující. V tomto článku si přiblížíme tři hrady, které podle nás i v roce 2023 jednoznačně stojí za návštěvu. A to i pokud jste je už navštívili.

Anglická středověká kolonie v Irsku a v irském hrabství Wexford na jihovýchodě země

Historie

V předchozím článku „Začátek anglonormanské invaze do Irska v letech 1169-1170” jsme si objasnili příčiny a průběh invaze. Nyní si nejprve obsah předchozího článku stručně shrneme. Poté se zaměříme na následnou anglonormanskou (anglickou) středověkou kolonizaci Irska. Specificky se zaměříme na anglickou kolonizaci jihovýchodního cípu Irska, dnešního hrabství Wexford. Hrabství je významné tím, že právě zde v roce 1169 invaze začala.

Proč už nechci klimatizaci Daikin a jakou vybrat klimatizaci abyste za 3 roky nemuseli řešit opravu?

Ostatní

Po negativní zkušenosti s klimatizací značky Daikin a hlavně s přístupem firmy jsem se začal o tuto problematiku zajímat a hledal jak jsou na tom jiné značky a výrobky. Téma se zaobírá splitovými klimatizacemi.

Jak si bezpečně uchovávat své rodinné digitální fotografie, filmy, hudbu a dokumenty

Ostatní

Pokud hledáte kam a jak bezpečně ukládat své rodinné soubory jako jsou fotky, videa, programy, hudba nebo jiná data a nechcete využívat veřejné cloudové služby, je čas se poohlédnout po jiném elegantním řešení.

Na co nezapomenout při elektroinstalaci v novém rodinném domě

Ostatní

Když se rozhodnete pro stavbu nového domu je toho na řešení opravdu hodně. Aby se na něco nezapomnělo v průběhu elektroinstalačních prací, přináším Vám pěkně pohromadě pár praktických rad a tipů.

3 nejlepší tipy pro zlepšení fotografování architektury

Reklamní sdělení

Architektura je vizuální umění, což znamená, že její úspěch závisí na tom, jak vypadá. Ošklivá budova nepřitáhne tolik návštěvníků a nedokáže nalákat potenciální nájemce nebo kupce. Ve fotografii je osvětlení nejdůležitějším prvkem, který rozhoduje o úspěšném záběru. Osvětlení může vaše fotografie architektury ovlivnit nebo zničit, a proto vám přinášíme tyto nejlepší tipy, jak své snímky vylepšit. Fotografování architektury s sebou přináší své vlastní výzvy, ale výsledky mohou být neuvěřitelně obohacující, jakmile si je osvojit. Nejde jen o správné úhly; existuje několik triků, díky kterým budou vaše snímky vynikat nad ostatními. Zde je několik nejlepších tipů, jak můžete zlepšit své fotografování architektury:

Naposledy navštívené

reklama