Řeka Morávka tvoří kaňon přirozeného štěrkonosného toku. Po celém profilu toku je řada skalních prahů a peřejí. Řeka se místy zařezává do hloubky 7 metrů. Rozloha 49,64 ha.
Hlavní obrázek místa
Kaňon řeky Morávky
© Michal Sušovský, 04/2008
Graficke pismenko Kolem kaňonu řeky vedou lesní cesty od Frýdku až po Dobrou. Přístupnost pěšky nebo na kole. Upozornění - některé části stezky vedou po příkrých březích, které jsou podemlety nebo sesunuté. Kaňon je 3 až 7 m hluboký se spoustou skalních prahů, zákrutů a prudkých svahů.
Michal Sušovský, 12.4. 2008

  turistické

  Významná přírodní památka Profil řeky Morávky se nachází na zmíněné řece v úseku konce obcí Dobrá (pravý břeh) a Skalice (levý břeh) až začátku zástavby Starého Města a Frýdku. Délka této památky činí podél toku řeky takřka 2,5 km. Návštěvník, který se po břehu řeky vydá, zde nalezne unikátně zachovalé přírodní koryto meandrující řeky, která vytvořila hluboký kaňon s množstvím peřejí, tůní, obnažených skalnatých břehů a zároveň biotop bohatý na

  Jan P. Štěpánek, 19.4. 2008

  popis

  Řeka Morávka pramení v Moravskoslezských Beskydech na úbočí hory Súlov (942m). Ústí do řeky Ostravice u Frýdku-Místku. Vyskytují se zde chráněné druhy rostlin jako je židoviník německý (kriticky ohrožený) a cídivka peřestá. Z fauny to je mihule potoční, rak říční (kriticky ohrožené druhy).
  Michal Sušovský, 12.4. 2008
  Základní informace místa
  ID místa: 6170
  Typ místa: přírodní scenerie
  Stav místa: zachovalý
  Přístupnost: volně přístupno
  Odkaz: http://www.hrady.cz/?6170
  Uveřejněno: 19.4.2008
  Geolokace místa
  WGS84   N 49° 40' 10.94"
  E 18° 22' 49.43"
  Země: Česká republika
  Kraj: Moravskoslezský kraj
  Okres:  Frýdek-Místek  (FM)
  Obec: Dobrá
  Facebook TwitThis Google MySpace Live Digg

  Upravit informace
  Zavřít reklamu