Zděná výklenková kaplička pravděpodobně z konce 19. či počátku 20. století. Obdélná, s vysokým štíhlým valeně zaklenutým výklenkem, uzavřeným dřevěným zaskleným rámem. Ukončená sedlovou stříškou a krytá taškami. V průčelí vrcholí kovaným křížkem. Volně přístupná.
Hlavní obrázek místa
© Jaroslav Špiroch 10/2021
Popovice jsou vesnice v okrese České Budějovice, jsou součástí městyse Dolní Bukovsko. Nachází se asi 1,7 km na jihozápad od jeho centra. První zmínka o ní pochází až z r. 1562. Sousedí s historickým Hvozdnem na jedné straně a městysem na druhé. V té se nachází též další památky: zbytky vodní tvrze, kostel Narození Panny Marie, výklenková kaplička sv. Floriána, kříž u kostela aj. Vsí vede cyklistická stezka č. 11.
Wikipedie, mapy.cz, Jaroslav Špiroch, 14.12. 2020
popis

Výklenková kaplička sv. Jana Nepomuckého pochází pravděpodobně z přelomu 19. a 20. století, v té době se zde konaly svatojánské pobožnosti. Stojí v trianglu cest na konci vesnice po levé straně směrem na Dolní Bukovsko. Je to zděná obdélná stavba, v jejímž průčelí se nachází vysoký, štíhlý, valeně zaklenutý výklenek s obrazem světce, krytý dřevěným zaskleným rámem. Je zakončena trojúhelníkovým štítem se sedlovou stříškou, krytou taškami. Vrcholí v průčelí kovovým křížkem.

Jaroslav Špiroch., 13.10. 2021

historie

Výklenková kaplička sv Jana Nepomuckého pravděpodobně z konce 19. či počátku 20. století, kdy zde byly konány svatojánské pobožnosti.

Severniceskobudejovicko.cz, Jaroslav Špiroch, 24.5. 2020

Komentáře

Jihočeský kraj,  České Budějovice  (CB), Popovice

Místa v okolí

Nahrávám místa v okolí
Načítám seznam míst
Základní informace místa
ID místa: 14903
Typ místa: sakrální památky
Podkategorie: kaple
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 14.10.2021
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Jak si bezpečně uchovávat své rodinné digitální fotografie, filmy, hudbu a dokumenty

Ostatní

Pokud hledáte kam a jak bezpečně ukládat své rodinné soubory jako jsou fotky, videa, programy, hudba nebo jiná data a nechcete využívat veřejné cloudové služby, je čas se poohlédnout po jiném elegantním řešení.

Na co nezapomenout při elektroinstalaci v novém rodinném domě

Ostatní

Když se rozhodnete pro stavbu nového domu je toho na řešení opravdu hodně. Aby se na něco nezapomnělo v průběhu elektroinstalačních prací, přináším Vám pěkně pohromadě pár praktických rad a tipů.

3 nejlepší tipy pro zlepšení fotografování architektury

Reklamní sdělení

Architektura je vizuální umění, což znamená, že její úspěch závisí na tom, jak vypadá. Ošklivá budova nepřitáhne tolik návštěvníků a nedokáže nalákat potenciální nájemce nebo kupce. Ve fotografii je osvětlení nejdůležitějším prvkem, který rozhoduje o úspěšném záběru. Osvětlení může vaše fotografie architektury ovlivnit nebo zničit, a proto vám přinášíme tyto nejlepší tipy, jak své snímky vylepšit. Fotografování architektury s sebou přináší své vlastní výzvy, ale výsledky mohou být neuvěřitelně obohacující, jakmile si je osvojit. Nejde jen o správné úhly; existuje několik triků, díky kterým budou vaše snímky vynikat nad ostatními. Zde je několik nejlepších tipů, jak můžete zlepšit své fotografování architektury:

Děsím se toho, co přijde po sloučení mé banky s jinou bankou na základě předchozích zkušeností.

Ostatní

Již jednou se stalo, že banku, pro kterou jsem se svobodně a s nadšením rozhodl a kterou jsem mnoho let využíval spolkla jiná banka. A to se pak děly věci, které negativním způsobem ovlivnily můj život na několik roků.

Suflé, plisé, ragů, fiží, boa, filé a karé

Zajímavosti

Slova, která fascinují svým netradičním, trochu rozplizlým zněním. Kromě zvukomalby nemají některé z nich spolu nic moc společného. Tak se nyní podrobněji podíváme na každé z nich.

Jak přežít týden u moře v Bulharské Albeně nedaleko Varny

Cestování

Albena je dnes lázeňsko-turistický komplex, který ožívá především během letních měsíců. Tento chráněný monument socialismu se nalézá asi 20km od města Varna v Bulharském letovisku.

reklama