
Objekt kostela byl vystavěn stejně jako i věž z jedlového dříví. Zadní polovina kostela spolu s presbyteriem pak byla zvenčí obita ještě šindelem. Vstupní polovina kostela byla pokryta dřevěnými palubkami. Klády z nichž byl kostel vystavěn prý byly tak kvalitní a mohutné, že sklidily obdiv i olomouckého arcibiskupa kardinála Bedřicha z Fürstenbergu. Původní čtyři kostelní okna byla po rozšíření kostela o dřevěné pavlače rozšířena o další dvě. Takřka kolem celého kostela vedly, až na malou část za oltářem, dřevěné kryté chodby, čili podsiňky. Kostelní věž, původně samostatná zvonice, byla postavená patrně v 16. století. Ve spodní části byla věž tak široká, jak byl široký samotný chrám. Ve dvou řádech byly ohromné čtvercové klády do země zapuštěny a k vrcholu se k sobě schylovaly. V pozdějších dobách byl kostel se zvonicí propojen, čímž vznikl jeden objekt, jehož vstupní průčelí věž tvořila. Patky věže zapuštěné do země… číst dále
Starý dřevěný kostelík byl zasvěcen sv. Bartoloměji, apoštolu a mučedníku. Nejstarší datum, kdy víme jistě, že již stál, je rok 1567. Tímto letopočtem byl opatřen nejstarší zvon ve věži, sv. Václav. Dle místních badatelů je však kostel patrně staršího založení. Jedna z poněkud nadnesených teorií mluví dokonce o založení kostela ve 13. století, avšak pravděpodobnější je až konec 14. století či začátek 15., kdy vzniká i ves Kopřivnice. Hmota kostelní věže, původně samostatné zvonice pochází pravděpodobně již z konce 16. století. Její ukončení nad trojúhelným průčelním štítem však pochází až z doby po roce 1871. Původní kostelík měl podobu spíše menší dřevěné kaple, která byla až později rozšířena a opatřena pavlačemi. Z popudu prvního kopřivnického faráře Rudolfa Víchy (1836 – 1882, jako farář 1869 – 1882) byl roce 1871 již velmi sešlý starý dřevěný kostelík opraven a rozšířen. I přes rozšíření kostelík přestal postačovat potřebám rychle se… číst dále
Návštěvnické centrum na Kvildě prezentuje život rysů a jelenů v jejich přirozeném prostředí. V blízkosti budovy centra se nachází dva výběhy - jeden pro rysy a druhý pro jeleny.
V malebné uličce Pod Koštofránkem stojí malý domek, kde můžete nahlédnout do domácnosti ševce Rumcajse v době, než se stal loupežníkem. Kromě ševcovské dílny můžete vidět také Mančinu bylinkovou zahrádku.
Obří sud Javorník je hotel a restaurace, zároveň také zajímavý tip na výlet. Najdete ho pár kilometrů od Liberce. V jeho blízkosti najdete sjezdovku, která je vhodná i pro začínající lyžaře.
Teplická zámecká zahrada je přírodní park, který byl založen již v 16. století. Nachází se v centru lázeňského města. Díky tomu se stal častým cílem procházek místních i lázeňských hostů.
Za novoměstským farním kostelem svatého Štěpána býval hřbitov a na něm odedávna stála zvonice, protože kostelní věž zvony neunesla. Rozložitá, pozdně gotická zvonice tu stojí dosud a tam se to stalo
Vrchol Lysá skála, který je označován jako Spící panna se nachází na Českolipsku zhruba 1,5 kilometru od obce s názvem Provodín. Je z ní výhled na část Máchova kraje.