Železná rozhledna (65 m, 531 m n. m.) byla postavena r. 2002 jako vysílač mobilního operátora (projekt ing. Vladimír Janata). Měla sloužit zároveň jako rozhledna, pro neshody s provozovatelem vyhlídky zpřístupněna veřejnosti krátce r. 2002, poté uzavřena. Pro veřejnost byla znovu otevřena r. 2006.
Hlavní obrázek místa
© Jaroslav Vavera, 07/2011
Graficke pismenko Rozhledna stojí na kopci Velký Kamýk mezi obcemi Velké Nepodřice a Dobev. Vede k ní z obce Velké Nepodřice červená turistická značka. Vstup na rozhlednu je zdarma a na vlastní nebezpečí, smí na ni vstoupit najednou maximálně 8 osob. Rozhledna je přístupná celoročně. Je-li uzamčená, je možné půjčit si klíč v obci Velké Nepodřice v domě č.p. 22 (u paní Salátové), kde je také možnost zakoupení suvenýrů. Dům stojí poblíž parkoviště na konci obce.
E.H. podle http://www.icpisek.cz; http://rozhledny.webzdarma.cz, 31.3. 2013

  historie

  Železná rozhledna (65 m), po několik let pouze nosič zařízení mobilního operátora, stojí na kopci Velký Kamýk (531 m n. m.) nad obcí Velké Nepodřice. Vysílač byl postavený v roce 2002 společností T-Mobile (Paegas), projekt vypracoval ing. Vladimír Janata. Stavba byla při schvalování povolení podmíněna budoucím využitím nejen jako vysílače, ale také jako rozhledny. Rozhledna byla zpřístupněna krátce v březnu r. 2002, protože se však nezdařilo

  E.H. podle http://www.icpisek.cz; http://rozhledny.webzdarma.cz, 1.4. 2013

  Tutistické mapy

  Než vyrazíte, nezapomeňte si přibalit dobrou mapu.

  Cykloturistické mapy, Kartografie

  Mapy v měřítku 1:70 000, ve formátu 105x220mm
  věž
  rozhledna
  zachovalý
  volně přístupno
  Česká republika
  Jihočeský kraj
   Písek  (PI)
  Velké Nepodřice