
V blízkosti rozhledny vede mezinárodní cyklotrasa z Řezna do Plzně, trasa z kladrubského kláštera do Nýřan a zelená turistická stezka.
Nádrž vodojemu je nesena na šesti sloupech šestibokého tvaru, umístěných po vnějším obvodu nádrže, pod středem nádrže byla válcová noha (zpevněná třemi polosloupy), kde byly vodovody a revizní žebřík. Vnější sloupy a polosloupy jsou zpevněny vodorovnými železobetonovými trámy. Nádrž má ozdobné cimbuří, na fasádě je nápis "BRAUEREI WILKISCHEN 1908", ozdobné štuky a iluzivní ostění oken. O dokonalém řemeslném provedení železobetonové stavby svědčí to, že ani po více než sto letech na ní nebyly shledány žádné závažnější závady. Použity byly různé materiály, např. barevné keramické prvky. Při úpravě vodojemu na rozhlednu byla přidána ocelová konstrukce vnějšího točitého schodiště a podest s betonovou vyhlídkovou plošinou.
Někdejší pivovarský vodojem (16 m, 378 m n. m.) po rekonstrukci slouží jako rozhledna. Vodárna byla postavena roku 1908 pražskou firmou Hrůza & Rosenberg (za spolupráce s Hodolanskými cementárnami Olomouc) a je jedním ze dvou pivovarských věžových vodojemů, které se zachovaly na našem území (druhý je v plzeňském Prazdroji). Zajímavostí je použití železobetonu – na svou dobu velmi pokrokové. Vodojem svému původnímu účelu, tedy zásobování vodou pivovaru ve Vlkýši, sloužil jen krátce. Kvalita vody byla nestálá (vysoký obsah železa, manganu a dalších prvků), a tak se k vaření piva nepoužívala. Provoz pivovaru byl zastaven r. 1930, vodojem poté sloužil zemědělcům. Věž byla funkční do roku 1960. Po zapsání objektu jako technické památky na počátku roku 2009 byly obcí Heřmanova Huť získány dotace a po rekonstrukci, provedené v roce 2011 byla věž slavnostně otevřena pro veřejnost dne 20.10.2011 jako rozhledna. Nabízí zajímavou vyhlídku do krajiny… číst dále
Halič je území s dlouhou a značně komplikovanou historií. Nečekanou stopu v tomto kraji zanechal československý architekt, rodem ze slovenské Myjavy, Dušan Jurkovič (1868 – 1947). Jeho jméno máme spojené s pohádkovými chaloupkami Libušín a Maměnka na Pustevnách a dalšími domy inspirovanými lidovou architekturou. To, že je autorem tří desítek vojenských hřbitovů na polsko–slovenském pomezí není až tak známo.
Stěhujete se do nového bytu? Plánujete novou kuchyň a těšíte se až v ní poprvé uvaříte? Máme pro Vás několik tipů na co si dát pozor při jejím plánování a realizaci, aby nová kuchyň nebyla zklamáním.
Rčení „panenko skákavá“ pravděpodobně zná většina z nás. Nemnozí ovšem vědí, že souvisí se zaniklou vesnicí nad Žlutickou přehradou a s uctívání mariánského obrazu, který je považován za zázračný.
Ať už si to uvědomujeme či nikoliv, žijeme v době, která nám díky pokroku a novým technologiím nabízí plnou kontrolou nad chodem domácnosti. V teplých letních měsících spoléháme na klimatizovanou teplotu vzduchu a před zimou se chráníme například regulací ohřevu vody v radiátorech.
Štramberk je v mnoha ohledech jedinečné město. Jeho mohutná kamenná věž, vyhlížející už pěkných pár století daleko do kraje, má dar vábení. Nelze ji jenom tak uniknout. Jakmile jednou její volání vyslyšíte, lapne vás a už nepustí. Propadnete kouzlu tohoto města, jemuž se ne nadarmo říká Moravský Betlém.
Pokud hledáte neopakovatelnou volnočasovou aktivitu na půlden, můžete si zaskočit zabruslit do parku ve Veltrusích. Na umělém kanále Mlýnského potoka je možné kromě bruslení trénovat hokej případně se po místních pláních proběhnout na běžkách.