Pískovcový sloup se sochou Panny Marie – Immaculaty. Umístěna na hranolovém profilovaném soklu. Na něm jeden a půl metru vysoký sloup. Na vrcholu socha Panny Marie – Immaculaty. Stojí na zeměkouli a půlměsíci. Doklad vývoje severočeského barokního sochařství. Památkově chráněno od r. 1965.
Hlavní obrázek místa
Sloup se sochou Panny Marie Immaculaty v Bohaticích
© Pavel Vítek 09/2019
Graficke pismenko Obec Bohatice leží 2 km jihovýchodně od vlakové zastávky Zákupy – Božíkov a 4 km západně od nádraží v Mimoni. Bohaticemi prochází silnice č. 268, spojující Českou Lípu s Mimoní a Mnichovým Hradištěm. Spojení do obce je autobusy, železniční trať zde nevede. Sloup se sochou Panny Marie Immaculaty najdeme na začátku obce, po pravé straně směrem od Zákup, proti kiosku se zmrzlinou.
Pavel Vítek, 11.10. 2019

  popis

  Pískovcový sloup se sochou Panny Marie – Immaculaty reprezentuje barokní umění přelomu 17. a 18. století. Socha Immaculaty je umístěna na hranolovém profilovaném soklu. Na hranolovém soklu uzavřeném římsou je vztyčen jeden a půl metru vysoký sloup ukončený římsovou hlavicí. Na jeho vrcholu stojí socha Panny Marie – Immaculaty. Ta stojí na zeměkouli a půlměsíci. Socha je vysoká devadesát centimetrů. Pravou nohou spočívá na hlavě hada, ruce má

  Pavel Vítek – zdroj: http://www.pamatkovykatalog.cz, 11.10. 2019
  Základní informace místa
  ID místa: 14450
  Typ místa: sakrální památky
  Podkategorie: socha, monument
  Stav místa: zachovalý
  Přístupnost: volně přístupno
  Odkaz: http://www.hrady.cz/?14450
  Uveřejněno: 11.10.2019
  Geolokace místa
  WGS84   N 50° 40' 14.19"
  E 14° 40' 16.51"
  Země: Česká republika
  Kraj: Liberecký kraj
  Okres:  Česká Lípa  (CL)
  Obec: Bohatice
  Facebook TwitThis Google MySpace Live Digg

  Upravit informace
  Zavřít reklamu