Drobná kaple pod památnou lípou asi z první poloviny 18. století. První doklad o kapličce na tomto místě pochází z I. vojenského (josefské) mapování - Čechy. V červnu 2007 byla zrekonstruována.
Hlavní obrázek místa
© Luděk Vláčil 08/2021
Nedaleko dokského hřbitova stojí drobná kaplička, kterou od její osy odklání památná lípa. Kaplička pravděpodobně pochází z první poloviny 18. století a je dost možné, že byla součástí poutní cesty na Bezděz, kde se nacházela zázračná soška Panny Marie Montserratské. První doklad o kapličce na tomto místě pochází z I. vojenského (josefské) mapování - Čechy. V červnu 2007 byla kaplička zrekonstruována, ale kmen lípy stále více narušuje její statiku.
Luděk Vláčil - zdroj: https://www.informuji.cz/objekt/11013-kaplicka-u-hrbitova/ a další, 15.8. 2021

Komentáře

Liberecký kraj,  Česká Lípa  (CL), Doksy

Místa v okolí

Nahrávám místa v okolí
Načítám seznam míst
Základní informace místa
ID místa: 15892
Typ místa: sakrální památky
Podkategorie: kaple
Stav místa: chátrající
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 15.8.2021
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Návštěvnické centrum Kvilda, výběh rysů a jelenů

Zajímavosti

Návštěvnické centrum na Kvildě prezentuje život rysů a jelenů v jejich přirozeném prostředí. V blízkosti budovy centra se nachází dva výběhy - jeden pro rysy a druhý pro jeleny.

Rumcajsova ševcovna v pohádkovém městě Jičíně

Zajímavosti

V malebné uličce Pod Koštofránkem stojí malý domek, kde můžete nahlédnout do domácnosti ševce Rumcajse v době, než se stal loupežníkem. Kromě ševcovské dílny můžete vidět také Mančinu bylinkovou zahrádku.

Obří sud Javorník - po jeho návštěvě určitě nebudete mít hlad

Zajímavosti

Obří sud Javorník je hotel a restaurace, zároveň také zajímavý tip na výlet. Najdete ho pár kilometrů od Liberce. V jeho blízkosti najdete sjezdovku, která je vhodná i pro začínající lyžaře.

Zámecká zahrada v Teplicích se zajímavými stavbami

Zajímavosti

Teplická zámecká zahrada je přírodní park, který byl založen již v 16. století. Nachází se v centru lázeňského města. Díky tomu se stal častým cílem procházek místních i lázeňských hostů.

Staropražská pověst o kovolijci Lochmarovi a jeho zvonu

Historie

Za novoměstským farním kostelem svatého Štěpána býval hřbitov a na něm odedávna stála zvonice, protože kostelní věž zvony neunesla. Rozložitá, pozdně gotická zvonice tu stojí dosud a tam se to stalo

Spící panna nabídne výhled do Máchova kraje

Zajímavosti

Vrchol Lysá skála, který je označován jako Spící panna se nachází na Českolipsku zhruba 1,5 kilometru od obce s názvem Provodín. Je z ní výhled na část Máchova kraje.

Naposledy navštívené

reklama