Kaplička pochází z konce 19. století. Rekonstrukcí prošla počátkem 21. století. Světlé spárování tmavých kamenných bloků, z kterých je postavena. Kaplička leží na katastru obce Noviny pod Ralskem.
Hlavní obrázek místa
Kaplička na kraji obce Noviny pod Ralskem u Mimoně.
© Pavel Vítek 09/2019
Výklenková kaplička leží na katastru obce Noviny pod Ralskem, těsně před osadou Srní Potok. Ten je již jednou z osmi částí města Mimoň. Leží pod Ralskem na levém břehu Ploučnice a od samotného města Mimoň je vzdálena asi 2 km na severoseverovýchod, v okrese Česká Lípa v Libereckém kraji.
Pavel Vítek, 28.5. 2022
popis

Kaplička stojí u silnice vedoucí z Mimoně přes Vranov do Novin pod Ralskem. Půvabná kaplička je obklopena stromy lesa, který v těchto místech stojí. Vlastní kaplička pochází z konce 19. století. Rekonstrukcí prošla počátkem 21. století. Zajímavá je světlým spárováním tmavých kamenných bloků, z kterých je postavena. Zasklený a zamřížovaný výklenek je bohužel neprůhledný.

Pavel Vítek – zdroj: http://www.drobnepamatky.cz, 28.5. 2022

Komentáře

Liberecký kraj,  Česká Lípa  (CL), Noviny pod Ralskem

Místa v okolí

Nahrávám místa v okolí
Načítám seznam míst
Základní informace místa
ID místa: 16396
Typ místa: sakrální památky
Podkategorie: kaple
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 28.5.2022
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Jak si bezpečně uchovávat své rodinné digitální fotografie, filmy, hudbu a dokumenty

Ostatní

Pokud hledáte kam a jak bezpečně ukládat své rodinné soubory jako jsou fotky, videa, programy, hudba nebo jiná data a nechcete využívat veřejné cloudové služby, je čas se poohlédnout po jiném elegantním řešení.

Na co nezapomenout při elektroinstalaci v novém rodinném domě

Ostatní

Když se rozhodnete pro stavbu nového domu je toho na řešení opravdu hodně. Aby se na něco nezapomnělo v průběhu elektroinstalačních prací, přináším Vám pěkně pohromadě pár praktických rad a tipů.

3 nejlepší tipy pro zlepšení fotografování architektury

Reklamní sdělení

Architektura je vizuální umění, což znamená, že její úspěch závisí na tom, jak vypadá. Ošklivá budova nepřitáhne tolik návštěvníků a nedokáže nalákat potenciální nájemce nebo kupce. Ve fotografii je osvětlení nejdůležitějším prvkem, který rozhoduje o úspěšném záběru. Osvětlení může vaše fotografie architektury ovlivnit nebo zničit, a proto vám přinášíme tyto nejlepší tipy, jak své snímky vylepšit. Fotografování architektury s sebou přináší své vlastní výzvy, ale výsledky mohou být neuvěřitelně obohacující, jakmile si je osvojit. Nejde jen o správné úhly; existuje několik triků, díky kterým budou vaše snímky vynikat nad ostatními. Zde je několik nejlepších tipů, jak můžete zlepšit své fotografování architektury:

Děsím se toho, co přijde po sloučení mé banky s jinou bankou na základě předchozích zkušeností.

Ostatní

Již jednou se stalo, že banku, pro kterou jsem se svobodně a s nadšením rozhodl a kterou jsem mnoho let využíval spolkla jiná banka. A to se pak děly věci, které negativním způsobem ovlivnily můj život na několik roků.

Suflé, plisé, ragů, fiží, boa, filé a karé

Zajímavosti

Slova, která fascinují svým netradičním, trochu rozplizlým zněním. Kromě zvukomalby nemají některé z nich spolu nic moc společného. Tak se nyní podrobněji podíváme na každé z nich.

Jak přežít týden u moře v Bulharské Albeně nedaleko Varny

Cestování

Albena je dnes lázeňsko-turistický komplex, který ožívá především během letních měsíců. Tento chráněný monument socialismu se nalézá asi 20km od města Varna v Bulharském letovisku.

Naposledy navštívené

reklama