Národní přírodní rezervace Rejvíz s Velkým a Malým mechovým jezírkem vyhlášena r. 1955. Rašeliniště evropského významu o rozloze 397 ha s výskytem unikátních forem flory a fauny. Část zpřístupněna veřejnosti.
Hlavní obrázek místa
NPR Rejvíz - Velké mechové jezírko
© Ivo Rozehnal 06/2015
Graficke pismenko Národní přírodní rezervace Rejvíz s Velkým a Malým mechovým jezírkem leží jižně pod osadou Rejvíz. V místě je naučná stezka, která umožňuje vstup do unikátního biotopu rašeliniště. K místu vede několik turistických značek. Červená z Jeseníku do Vrbna pod Pradědem, zelená z Jeseníku na Edelštejn, modrá z Rejvízu do Jeseníku a žlutá z Rejvízu na Velký Jezerník u Pradědu.
V samotném okolí NPR Rejvíz je např. hrad Koberštejn, Lurdská jeskyně ve Starém Rejvízu, několik restaurací a penzionů. Město Jeseník leží asi 10 km západně.
25.6. 2015

  historie

  Národní přírodní rezervace Rejvíz se skládá z Velkého a Malého mechového jezírka, která jsou součástí velkého rašeliniště. Celková plocha rezervace, která se rozkládá jižně pod osadou Rejvíz, činí necelých 397 ha. Rašeliniště je rozvodím Vrchovištního potoka a Černé Opavy. Součástí rezervace jsou unikátní smrkové porosty, které jsou střídány borovicí blatkou o stáří až 200 let. Stáří rašeliniště je datováno na 6-7 tisíc let. Pochopitelně se

  Ivo Rozehnal - zdroj - infotabule NS Rejvíz a web jeseniky.net, 25.6. 2015
  Základní informace místa
  ID místa: 12283
  Typ místa: vodní plocha
  Podkategorie: jezero
  Stav místa: zachovalý
  Přístupnost: přístupno v návštěvních hodinách
  Odkaz: http://www.hrady.cz/?12283
  Uveřejněno: 25.6.2015
  Geolokace místa
  WGS84   N 50° 13' 10.95"
  E 17° 17' 12.85"
  Země: Česká republika
  Kraj: Olomoucký kraj
  Okres:  Jeseník  (JE)
  Obec: Rejvíz
  Facebook TwitThis Google MySpace Live Digg

  Upravit informace
  Zavřít reklamu