Novohamerský viadukt je na železniční trati Karlovy Vary–Johanngeorgenstadt. Postaven v roce 1899. Vede přes Bílý potok a silnici. Most dvouobloukový, kamenný, z hrubých světlých pravidelných kvádrů. Trať má v současnosti číslo 142.
Hlavní obrázek místa
Novohamerský železniční viadukt u Nejdku v Krušných Horách.
© Pavel Vítek 05/2022
Novohamerský viadukt najdeme u obce Nové Hamry v Krušných horách. Od viaduktu je Nejdek vzdálen 7 km jižně a Karlovy Vary 22 km také jižním směrem.
Pavel Vítek, 15.3. 2023
popis

Novohamerský viadukt se nachází na železniční trati Karlovy Vary–Nejdek–Johanngeorgenstadt v Německu. Trať byla v celé této délce dokončena v roce 1899. Je vedena po několika kamenných mostech a též tunely. Jedním z mostů je most u obce Nové Hamry. Po této obci nese název. Postaven byl ve stejném roce jako železniční trať, tedy v roce 1899. Vede přes Bílý potok a silnici. Most je kamenný, postaven z hrubých světlých pravidelných kvádrů, dvouobloukový. Trať Karlovy Vary–Johanngeorgenstadt má v současnosti číslo 142.

Pavel Vítek – zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Železniční_trať_Karlovy_Vary_–_Johanngeorgenstadt, 15.3. 2023

Komentáře

Karlovarský kraj, Nové Hamry

Místa v okolí

 Tisovský vrch
 Nejdek
 kamenný viadukt
 kostel sv. Martina
 Nejdek
 kostel sv. Vavřince
 Vlčí jámy
 Blatenský vrch
 Blatenský příkop
 důl Mauritius
 Plešivec
 vysoká pec
 Favorit
 Děpoltovice
 Děpoltovice
 Jindřichovice
 kostel sv. Martina
 Rotavské varhany
 štola Johannes
 Freudenstein
 boží muka
 nová radnice
 mincovna
 kostel sv. Jáchyma
 evangelický kostel
 Lipnice
 kaple sv. Anny
 Jáchymov
 kostel Všech svatých
 městský hřbitov
 kaple v býv. Popově
 Kraslice (Hausberg)
 kostel sv. Anny
 Sedlec
 Hájek
 Boučí
 kostel sv. Kříže
 kostel sv. Urbana
 Dalovice
 Dalovice
 Dalovice
 Cibulka
 Sadová kolonáda
 kostel sv. Lukáše
 Mlýnská kolonáda
 Zámecká kolonáda
 Karlovy Vary
 Tržní kolonáda
 Goethova vyhlídka
Základní informace místa
ID místa: 17072
Typ místa: technická památka
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 15.3.2023
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Anglická středověká kolonie v Irsku a v irském hrabství Wexford na jihovýchodě země

Historie

V předchozím článku „Začátek anglonormanské invaze do Irska v letech 1169-1170” jsme si objasnili příčiny a průběh invaze. Nyní si nejprve obsah předchozího článku stručně shrneme. Poté se zaměříme na následnou anglonormanskou (anglickou) středověkou kolonizaci Irska. Specificky se zaměříme na anglickou kolonizaci jihovýchodního cípu Irska, dnešního hrabství Wexford. Hrabství je významné tím, že právě zde v roce 1169 invaze začala.

Proč už nechci klimatizaci Daikin a jakou vybrat klimatizaci abyste za 3 roky nemuseli řešit opravu?

Ostatní

Po negativní zkušenosti s klimatizací značky Daikin a hlavně s přístupem firmy jsem se začal o tuto problematiku zajímat a hledal jak jsou na tom jiné značky a výrobky. Téma se zaobírá splitovými klimatizacemi.

Jak si bezpečně uchovávat své rodinné digitální fotografie, filmy, hudbu a dokumenty

Ostatní

Pokud hledáte kam a jak bezpečně ukládat své rodinné soubory jako jsou fotky, videa, programy, hudba nebo jiná data a nechcete využívat veřejné cloudové služby, je čas se poohlédnout po jiném elegantním řešení.

Na co nezapomenout při elektroinstalaci v novém rodinném domě

Ostatní

Když se rozhodnete pro stavbu nového domu je toho na řešení opravdu hodně. Aby se na něco nezapomnělo v průběhu elektroinstalačních prací, přináším Vám pěkně pohromadě pár praktických rad a tipů.

3 nejlepší tipy pro zlepšení fotografování architektury

Reklamní sdělení

Architektura je vizuální umění, což znamená, že její úspěch závisí na tom, jak vypadá. Ošklivá budova nepřitáhne tolik návštěvníků a nedokáže nalákat potenciální nájemce nebo kupce. Ve fotografii je osvětlení nejdůležitějším prvkem, který rozhoduje o úspěšném záběru. Osvětlení může vaše fotografie architektury ovlivnit nebo zničit, a proto vám přinášíme tyto nejlepší tipy, jak své snímky vylepšit. Fotografování architektury s sebou přináší své vlastní výzvy, ale výsledky mohou být neuvěřitelně obohacující, jakmile si je osvojit. Nejde jen o správné úhly; existuje několik triků, díky kterým budou vaše snímky vynikat nad ostatními. Zde je několik nejlepších tipů, jak můžete zlepšit své fotografování architektury:

Děsím se toho, co přijde po sloučení mé banky s jinou bankou na základě předchozích zkušeností.

Ostatní

Již jednou se stalo, že banku, pro kterou jsem se svobodně a s nadšením rozhodl a kterou jsem mnoho let využíval spolkla jiná banka. A to se pak děly věci, které negativním způsobem ovlivnily můj život na několik roků.

Naposledy navštívené

reklama